Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ez normális, ha egy szülő így...

Ez normális, ha egy szülő így reagál?

Figyelt kérdés
Egyetemre mentem,de sajnos túl nehéznek bizonyult számomra, nem tudtam megállni a helyem.Nagy kérdés előtt álltam, hogy mit kezdjek magammal, dolgozzak-e érettségivel vagy tanuljak-e, és ha tanuljak, akkor hol és mit. Az álmom hogy legyen egy diplomám, és szeretnék egy olyan egyetemet választani, ami kevésbé nehéz. (Tudom hogy minden nehéz, de nem mindegy hogy az orvosiról van-e szó vagy egy bölcsész szak.) Meg szerettem volna beszélni a szüleimmel, erre csak annyit mondtak, hogy gondoljak bele hogy ha ők meghalnának, akkor nem lenne miből fizetni az tandíjat, ezért nem javasolják hogy egyetemre menjek. Most kérdezem én: normális ha egy szülő a halála gondolatával manipulálja a gyerekét???!!
2014. jan. 20. 17:06
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
Mérnöki karon tanultam, és a műszaki tárgyakhoz mint kiderült nincs érzékem (műszaki rajzok, térlátás). De igazából a nemtanulással csesztem el, félvállról vettem az egészet, most viszont már úgy érzem megvan a kellő kitartásom hozzá. Biológia szakra szeretnék jelentkezni. Ez teljesen mentes a műszaki tárgyaktól.
2014. jan. 20. 17:40
 12/16 A kérdező kommentje:
(És utólagosan is bocsi a bölcsészektől)
2014. jan. 20. 17:41
 13/16 anonim ***** válasza:
58%
A biológus diploma sem fog érni semmit. Nézz körül pl. az oldalon, a legtöbben nem tudnak elhelyezkedni, mert nincs szükség ennyi biológusra az országban.
2014. jan. 20. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
36%

Sokan nem tudják, hogy mit is csinál egy biológus valójában az életben. Egyszer hallottam egy riportot erről a rádióban. Ugyebár sokan jelentkeznek biológia szakra, mert szeretik az állatokat, a természetet..stb.

Aztán amikor kiderül, hogy a félévük nagy részét laborban töltik, kémcsövek között, és baktériumokat tenyésztgetnek, akkor alábbhagy a lelkesedés.

Először győződj meg róla, hogy tényleg az a neked való irány, beszélj felsőbb évesekkel, térképezd fel, mik az esélyei az elhelyezkedésnek...stb. Utána válts.

2014. jan. 20. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
34%
Ja, és azt kihagytam, hogy a biológia meg a kémia nagyon közel áll egymáshoz. Sok kémiát is kell majd tanulnod, szerintem az is reál tárgy.
2014. jan. 20. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
60%

Biológia? Üdv az anatómiai rajzok világában! Térlátás és rajzkészség. Plusz ilyen hozzáállással (a biológusi annyira nem nehéz) az első félévben ki fogsz bukni. Láttam már ilyet eleget, nem te lennél az első.


A kérdésre reagálva: két lehetőséged van, úgy látom. Vagy vérrel-verítékkel, de befejezed a műszakit, ráfekszel a tanulásra; vagy elmész dolgozni, és mellette lediplomázol máshol. A szüleid valószínűleg nem a haláluk gondolatával akartak manipulálni, de ez számukra "jobban hangzott", mintha kerek perec megmondták volna, hogy nincs pénz tandíjra és nem is akarnak fizetni. Akkor ők lettek volna a rossz szülők, akik nem támogatják a gyereküket.

Az nem szégyen, hogy elrontottad a továbbtanulást. Beismered a hibáidat, remek. Van célod, terved és talán a hozzáállásod is megváltozott. De ezt már önerőből kell megoldanod, a szüleid nem fognak támogatni, mert, talán jogosan, úgy érzik, "becsaptad" őket. Most műszaki, ez nem megy, megyek máshová, hopp, az sem az én világom, akkor legyen másik, á, ez sem az igazi... Kívülről (és talán az ő szemszögükből is) ilyennek látszol. Elhisszük, hogy nem ezt akarod közvetíteni, csak ezt sikerült. Így most neked kell bizonyítanod, hogy képes vagy tenni valamit a céljaidért, akár az ő segítségük nélkül is.


(Amúgy rövid megjegyzés: a műszaki jó diploma. Nem próbálnád meg, de isten igazából? Csak sikerülne. Utána jó állás, ami mellett szerezhetsz másoddiplomát, ez meg már lehet a biológia. Vagy biomérnöki, az több lehetőséget rejt magában. Biológusként nagyon nehéz elhelyezkedni.)

2014. jan. 21. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!