Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Fogamzásgátlót szedek és anya...

Fogamzásgátlót szedek és anya lehet, hogy megtalálta. Szóba neki, vagy inkább ne?

Figyelt kérdés
Ma felhívtam, hogy kéne valami az asztalomról, hozza be a suliba. Nem találta és átnézettem vele a fiókokat is. De ott volt a gyógyszerem is és elég valószínű, hogy megtalálta. Amikor hazajöttem, fura volt, kérdezte, hogy hol voltam eddig, nem kell mindig a barátoméknál lennünk, jöhetünk hozzánk is és örülne, ha néha itthon is lennék, nem csak máshol.

2014. jan. 22. 19:56
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
63%

Az a baj, hogy Te úgy gondoltad, hogy nem beszéled meg anyukáddal a fogamzás kérdését. Jó kis kapcsolatotok lehet. Nekem irtó szarul esne, ha a lányom tudtomon kívül gyógyszert íratna fel, ráadásul úgy, hogy tudja iszonyú gyógyszerellenes vagyok.

Igenis beszélj vele épp itt az ideje őszintének lenni.

2014. jan. 22. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
15%

12-es

Akkor a te lányod hamarabb lesz terhes mint a kérdező az tuti.

2014. jan. 22. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 A kérdező kommentje:

# 10

Hát figyelj, tisztában vagy a kapcsolatom részleteivel? Nem? :)

Na látod, akkor semmi közöd ahhoz, hogy mikor, kivel, mit csinálok! :)

És valószínű, hogy engedélyt kértem tőle, hogy lefeküdjek a barátommal, hát persze...


# 11

Egy micsodát? Ha már ennyire okos vagy, írd is le, ne csak kipontozd.


# 12

Nincs vele mit megbeszélnem. Jó a kapcsolatom vele, de vannak olyan dolgok, amikről jobb, ha nem tud.

2014. jan. 22. 20:29
 14/26 anonim ***** válasza:
100%
igaz, ez se semmi, de ismerek én olyan korodbelit, aki meg simán odavitte a barátját haza, hogy Pityuka mától itt lakik, anyja meg ráhagyta... 15 évesen már ingyen ott etetett, altatott egy munkanélküli pasit, és úgy dugtak hogy aludni alig lehetett tőlük, anyjának amikor szóvá tették, hogy ezt talán nem kéne még ő sértődött meg, hogy neki jólnevelt lánya van!
2014. jan. 22. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
100%

12-eshez hasonlóan én se örülnék, ha a lányom a tudtom nélkül íratna fel gyógyszert.

Már csak azért is, mert lelkiismeretes orvos, megkérdezi a pácienst a családi anamnézisről is, mielőtt felírná.

Erre hogy válaszoltál anyukád beszámolója nélkül?

Lehet, hogy aszerint nem is szedhetnéd, mert veszélyeztetett vagy.

Nálunk ez a helyzet (trombózis).

2014. jan. 22. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
74%

Most jól le fogtok pontozni…

Nem értem mi ez a dráma. Ha megkapta a gyógyszert, akkor szedheti. A (normális) orvos alapos vizsgálat után írja fel, nem csak úgy hasraütésre. Nem a laikus szülő feladata eldönteni, hogy ki mire/mikor/milyen tabit szehet, hanem az orvosé.

Ha már egyszer úgy döntött, hogy nemi életet él, legalább felelősséggel teszi. (Bár a tabi mellé nem árt a gumi, a bacik miatt…) Nem tudom, kedves előttem szólók, ti mit vártok, vagy hogy oldottátok meg anno. Odaálltatok anyu elé és megkérdeztétek, hogy mi a véleménye arról, hogy az előzetes tervek alapján jövő kedden összefekszetek XYnal, illetve milyen fogamzásgátló módszert kellene alkalmazni eme jeles napon? Na ne már….

2014. jan. 23. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
100%

"Ha megkapta a gyógyszert, akkor szedheti."


Azt te csak hiszed. Nem olyan egyértelmű az.

A legtöbb helyen csodaszámba megy az is, ha a májfunkciót ellenőrzik, és nem csak hasra ütés szerűen ír valamit az orvos.

APC rezisztenciára pedig csak akkor küldenek, ha családi halmozódás van trombózisra.


Ha szól a lány, akkor esélye van az anyának 1) elmondani, hogy a családban volt-e magas vérnyomás, szívbetegség, máj-, veseelégtelenség, cukorbaj, trombózis; 2) alkalma lehet "befizetni" a gyereket egy normális orvoshoz;

3) már csak azért is érdemes beavatni, mert a szülő a felelős a gyerekért és ha bármi baja lesz (pl.: kórházba kerül akármi más miatt), akkor szükség lehet erre az infóra. Pl.: vakbélműtét, a gyerek eszméletlen -> ha nem adnak neki vérhígítót a fogamzásgátló okozta nagyobb trombózisveszély ellensúlyozására, akkor ottmaradhat a műtőasztalon.


"ti mit vártok, vagy hogy oldottátok meg anno."


Bármilyen meglepő, de gumival. És nem, nem avattam be előre, csak utólag.

Fogamzásgátlót pedig csak 18 után írattam. Akkor már nem kellett hozzá "engedély", ettől függetlenül elmondtam, hogy szedek.

2014. jan. 23. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
100%

Én tizenévesen is tisztában voltam azzal, hogy kinek milyen gethája van/volt a családban kb. a nagyszülőkig visszamenően, ill ez-t azt a dédszülőkről is hallott az ember. Ezt nem csak a nődoki kérdezi, mire 15-16-18 lesz az ember ált. felmerül párszor.

A fizetett doki nem egyértelműen jobb a tébésnél. Tapasztalatom szerint aki tré, az pénzért is csak hanyag munkát végez, max. kedvesebben mosolyog hozzá.

Sürgősségi esetnél…, nos az meg sürgősségi. Ha azonnal kell valamit csinálni, úgyis mindegy. Nem hiszem, hogy a hozzátartozók felkutatásával bajlódjanak, hogy megkérdezzék mit szed… Ha meg magánál van – pl. vakbél műtét előtt -, ő is tud válaszolni a szed-e valamit kérdésre.

Én is írtam, hogy a gumi kellene….

00.26

2014. jan. 23. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
Én ezt az egész engedélyes dolgot nem értem... Kövezzetek meg, de 15 éves korom óta szedek fogamzásgátlót. A gumira allergiás vagyok, és megmondtam az orvosnak hogy írjon gyógyszert. Ennyi volt. Bár nekem tudta anyám, ő is akarta, hogy gyógyszert szedjek, de azért nem volt ott velem és mondta az orvosnak, hogy áldását adja rá. Kérdező, szerintem kezd azzal, hogy elmondod neki, hogy szexuálisan aktív vagy, és mivel nem szeretnél meg neki unokát, gyógyszert is szedsz.
2014. jan. 23. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:

15-ösnek van teljesen igaza.

A gyógyszernek rengeteg veszélyt hordoz magában, amit a legtöbb (tisztelet a kivételnek azok a fehér hollók) nőgyógyász szinte minimális vizsgálattal azonnal felír.

A gyógyszer mellékhatásait (trombózis, de akár egy rendszertelen mensesre felírt gyógyszer, meddőség) utólag már nem tudod korrigálni.

2014. jan. 23. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!