Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan mondjam el a páromnak,...

Hogyan mondjam el a páromnak, hogy terhes vagyok, amikor elmondta, hogy nem akar több gyereket?

Figyelt kérdés

Párom 40 éves, már van két nagylánya. Kapcsolatunk elején elmondta, hogy nem akar több gyereket, mert nem akar többet kínlóódni.

Ma csináltam tesztet és pozitív lett, pedig védekeztünk. Hogyan mondjam el neki? Mi lesz?


2014. febr. 1. 19:43
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
56%

100%-os védelem nincs, hiába jönnek itt sokan ezzel.

Öröm lehet a szexuális élet veletek, a sokszoros védekezésetekkel. És csodálkozunk, hogy annyi férfi lép félre mikor még az együttlétek is ilyen "görcsösek". Biztos Ti gondolkodtok nagyon felelősen, de nekem eszembe nem jutna a páromat arra kényszeríteni, hogy gumit húzzon, mikor én szedem a tablettákat (nyilván ha valami miatt szükséges megtesszük).

2014. febr. 2. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
0%
Ha enynire nem akart volna gyereket a pasas, akkor réges régen elköttette volna magát... Nem csak a nőn múlik a védekezés, nem csk az ő felelőssége.
2014. febr. 2. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
67%

"100%-os védelem nincs, hiába jönnek itt sokan ezzel."


Ezt már elmagyaráztuk. Több 100%-os védekezési módszer is van, az 1% hibaszázalék a kibúvó a gyártóknak az alól, hogy az ilyen eszetlen libák őket hibáztassák.

Csak a 100%-os védekezés alapfeltétele, hogy betartják a betegtájékoztatóban leírtakat, na ez nem szokott megvalósulni a "véletlen" terhességeknél.


A fogamzásgátló módszerek megbízhatóságát a Pearl index határozza meg, mely egy az aktuális fogamzásgátló módszereket tesztelő tanulmányon alapul (értsd: a tanulmányokban részt vevő nők közül hány esett teherbe 1 év alatt, és ennek hányada az eredmény). A tanulmányban ki i kötik, hogy az hibaszázalék 99%-a védekezési módszerek NEM MEGFELELŐ alkalmazásából származott!

Ebből következőleg létrehozták az ún. "method" Pearl indexet, ami csak a MEGFELELŐ védekezés mellett fogant babákat számítja.


Az eredmények az utóbbiból:

implantátum: 0.05 hibaszázalék

sterilizáció: 0.1

injekció: 0.2-0.3

fogamzásgátló tabletta: 0.3 (összehasonlításképp: az "átlagos használat" esetén ez a hibaszázalék 8!!!!!!!!!! %)

NuvaRing 0.3 (helytelen használatnál magasabb, mint 8% szintén)


Na és ezután jönnek a megbízhatatlan módszerek:

kondom, helyes használat mellett 2%, helytelen mellett 15!!%

egyéb spermicides szerek (kúp, pesszárium, spermicid krémek, stb.) 6-20% (helyes használatnál)

spirál, egyéb méhen belüli eszközök 3% helyes használatnál


"Öröm lehet a szexuális élet veletek, a sokszoros védekezésetekkel."


Egyszeresen védekezem, tablettával, megközelítőleg 10 éve helyesen szedem és nem sikerült mellette még teherbe esnem, ahogy egyetlen barátnőmnek sem, aki megfelelően alkalmazta. Milyen érdekes, ugye?


"És csodálkozunk, hogy annyi férfi lép félre mikor még az együttlétek is ilyen "görcsösek"."


És még csodálkozunk, ha a férfi lelép, mikor az asszonyka "véletlenül" potyogtatni szeretne 1-2-t, amikor nem védekezett megfelelően a megegyezésük ellenére sem...

2014. febr. 2. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 A kérdező kommentje:
A kérdésemre válaszoljatok!
2014. febr. 2. 13:42
 25/28 anonim ***** válasza:
44%

VÁlaszoltunk: "Sanyi drágám (tetszőlegesen behelyettesíthető a párod nevére), várandós vagyok".


A mondat választhatólagosan folytatható "... mert nem megfelelően védekeztem sajnos" / "...mert nagyon szerettem volna gyereket, így egyáltalán nem védekeztem".

2014. febr. 2. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
65%

Ne várj értelmes választ, úgy tűnik képtelenek megérteni a kérdés lényegét, ha mégis, akkor sem megy beleszólás nélkül...úgy látszik egyikük se hibázott soha életében.

E.

2014. febr. 2. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
Elmondtad neki?
2014. febr. 4. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
27%
Mondd el neki, hogy mi a helyzet. De a baba sorsarol neked egyedul kell donteni ha o tenyleg nem akarja. En igy jartam nem reg terhes lettem, a parom meggondolta magat es megse szerette volna a babat, de a baba maradt a parom ment... elore szolok baromi nehez egyedul terhesen(az elso 12 het kinszenvedes ) de karpotol a tudat h lesz egy gyerekem aki a legszebb dolog lesz az eletemben, mar erzem ahogy mozog es nem bantam meg a dontesem :). Az abortusz miatt gyulolnem magam.
2014. márc. 25. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!