Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mi a jelentősége a születési...

Mi a jelentősége a születési sorrendnek? (elsőszülött, középső, stb. bővebben lent.

Figyelt kérdés
Mi a jelentősége a szülő gyermek kapcsolatban annak, hogy hányadikként születik a gyermek? Van olyan szülő aki úgy érzi, hogy egyik gyerekét valamiért jobban szereti, vagy becsüli mint másikat, illetve van olyan gyermek aki úgy érzi hogy kisebb vagy nagyobb testvérét jobban becsülik, szeretik mint őt? Minden szempontból kíváncsi lenék, szülő,elsőszülött gyermek, középső és legkisebb gyermek véleményére is. Ki van a legjobb helyzetben, és mit gondoltok miért?

2014. febr. 4. 21:31
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
21%
A kerdes nem az volt mennyit foglalkoznak vele hanem hogy mennyire szeretik. Minden szulo egy gyonyoru elsportolo eltanulo gyereket szeretne, ezen kar is vitazni. Aztan kap egy kek haju dagadt pattanasos emost aki vagdossa magat es viccbol a sajat nemevel szexel. Es mielott elkezdenetek, tok mindegy h a szulo hibaja e vagy sem. Attol mg nem fogja szeretni.
2014. febr. 13. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen az eddigi válaszokat, ment a zöld... Azért kíváncsi vagyok arra is, hogy ha nem is a szeretetben, akkor a törődés mennyiségében van e különbség csak azért mert ő mondjuk második a háromból? A 10.es válaszolótól kérdem, hogy véleményed szerint lehet e köze a gyermek "bajkeverő" mivoltának ahhoz hogy hányadikként született?

Illetve szerintetek ha a gyermek "bajkeverő" az lehet annak a jele, hogy a szülők keveset foglalkoznak vele és megpróbálja felhívni magára a figyelmet?

Persze ez a probléma valószínűleg normális családban felszínre kerül, és a szülők orvosolni próbálják, de mi van ha a szülő nem veszi észre hogy mi zajlik a gyermeke lelkében?

És 11.-es: ha a szülő észreveszi hogy az ő hibája, gondolod hogy megváltozhatnak az érzései a gyermeke irányában? vagy ugyanúgy "nem fogja szeretni"?


És mi van ha a gyermek egy teljesen normális 2. gyermekként éldegél, aki mondjuk nem egy pattanásos, pufi kék hajú kisördög, hanem mondjuk az, aki szorgalmasan tanul, nem lázadozik, az iskolában ő a "tanárok kedvence" de mégis visszahúzódó, szűk szavú, szorongó, önbizalom hiányos, és befelé forduló. EZ lehet annak az oka, hogy a gyermek középső? és milyen kihatással lehet a jövőjére, a felnőttkorára? Lehet e rajta változtatni?

2014. febr. 14. 23:03
 13/20 anonim ***** válasza:
84%
Apukáméknál olyan durva volt a megkülönböztetés, hogy nekem azért nem lett tesóm, nehogy még csak tudat alatt is kivételezzenek vele. Konkrétan mindig apukámat verték meg, ha sírt a kistesó, akkor is, ha tehetett róla, akkor is, ha nem.
2014. febr. 25. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
85%
Szerintem az első gyerekre figyelnek a legtöbbet, mert még "új" állapot, aztán a többinél már van gyakorlat. A középső gyerek lesz a legkiegyensúlyozottabb.
2014. febr. 26. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
73%
Mi hárman vagyunk lányok, én vagyok a legnagyobb :) 15-13-9 a kor, ugyanannyi figyelmet kapunk. Én úgy látom én vagyok a leg talpraesettebb, és bár alapvetöen nem vagyok irányító típus, megszoktam, hogy testvérek között én irányítok, mind testi, mint szellemi erömmel:) nagyobbik hugommal vagyunk nagy viszalyban, o a kozepso, szerintem is neki a legrosszab. o is ,,szenved" a legtobbet, (bar lehet h van benne vmi) hogy folyton bantottam, stb, es most el kezdett lazadni. folyton az ellenkezojet csinalja mint en. (En rockot o popot hallgat, ot a divat engem magasabb dolgok erdekelnek, stb) de ez persze szemelytol is fugg, de a kozepsonek sztem kevesebb onbizalma van a kisebb elnyomasokbol, es hogy szinte soha nincs igaza. az utso a legfelszabadultabb: kevesebbet varnak el tole, o a kis cuki, stb... ha nagyobb a korkulonbseg sztem jobb, mert mi meg vartuk is ot, 2 3 evesen meg nem fogja fel az ember, hogy de jo a kisteso mert cuki. mert akkor meg o is az. Ha nagy a korkulombseg akkor a noverke peldakep, nem pedig ellenseg lesz. az is jo sztem, ha ellenkezo nemuk, mert bar veszekedhetnek ugyanannyit, teljesen mas kezsegek, nem kell bizonyitani a masikhoz kepest. bocs ha furan irtam, faradt vagyok, nem tudom.rendezni a gondolataimat, remelem van ertelme.
2014. febr. 26. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:

14. Milyen értelemben lesz a legkiegyensúlyozottabb? Úgy érted hogy el tudja magát látni egyedül is, nem szorul mások segítségére, de nem is lesz túl önálló aki elutasít mindent?

És 15.

Abból amit leírtál, nehéz elhinni hogy 15 éves vagy. Nem gondoltam hogy 15 évesen lehet valaki ennyire értelmes, hogy ennyire átlátja a helyzetet. (de ezek csak az én gondolataim persze...)

Úgy gondold középső húgod azért kezdett lázadni, hogy teljesen az inverzed legyen? Vajon ezzel próbálja felhívni magára a figyelmet?

Így hogy ugyanolyan neműek vagytok mindhárman,gondolom bizonyítani is akar.

És mit gondolsz arról, hogy téged mint legnagyobbat hogyan kezelnek a szüleid?

2014. febr. 28. 21:51
 17/20 anonim ***** válasza:
70%
15. Koszonom, jolesett baratnom folyton lehulyez :) (nem rosszandekbol:) szerintem a szuleim tobbet varnak tolem. es igazad. van, tenyleg bizonyitani akar, elkezdett jol tanulni (mondjuk az o sulijaban a legjobb matekbol mondja, hogy 5.1 az atlaga...) de tenyleg el kezdett hajtani. Anno ot nem vettek fol oda ahova engem, be akar most jutni. kozos szobank lett, rengeteget veszekedtunk, most mar eleg jol megvagyunk, a zene zavar csak:)
2014. márc. 1. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
85%
14-es vagyok, A. Adler osztrák pszichológus rengeteget foglalkozott ezzel, ebből indultam ki
2014. márc. 1. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
79%
Nálunk én, a legnagyobb szenvedtem a legtöbbet apukám túlzott elvárásaitól, illetve, hogy a rajtam "kísérletezte" ki a nevelési módszereket. A többieknél már tudta, hogy pl. 1 hónap angoltanulás után nem fognak Shakespeare-t fordítani, nálam meg túl kellett esni hasonlókon.
2014. ápr. 28. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
78%
En vagyok az idosebb fiu es van egy hugom es egy ocsem.Nalunk a hugom a mindene foleg anyamnak,biztos azert mert lany es kozelebb allnak egymashoz.
2016. aug. 17. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!