Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Egyetemista (elsőéves) gyereke...

Évi59 kérdése:

Egyetemista (elsőéves) gyereketeket mekkora összeggel támogatjátok/hó?

Figyelt kérdés

Budapesten jár egyetemre a lányunk, nappalis, de sajnos önköltségesre vették fel, így ösztöndíjra nem jogosult. Diákhitellel fizeti a képzés költségeit, minden más költségét – szerintem – mi finanszírozzuk, mégis mindennaposak itthon a követelőzések, hogy semmire nem telik neki. Havonta 40.000 Ft-ot tudunk neki adni, amiből ő veszi meg a BKV bérletét és fizeti a mobilszámláját + mobil Internetét, vagyis 26.000 Ft tisztán marad neki „mindenre” (kivéve – mivel itthon lakik velünk - a lakhatást, rezsit és kaját, amit mi biztosítunk). Mégis állandóan – szemtelen stílusban – jelenti ki, hogy mi vagyunk igénytelenek, ezért nem értjük, hogy ez a pénz semmire sem elegendő.

Arra lennék kíváncsi, hogy más egyetemisták mennyiből jönnek ki, és valóban divat-e a szülőktől követelni, hogy minden igényt ők álljanak anyagilag. Szerintem ez óriási összeg, és úgy vélem, amennyiben a rengeteg igényre költeni akar, akkor azt magának kell(ene) előteremtenie. Hogyan gondoljátok? Én egyetemista koromban már rengeteget dolgoztam a tanulmányaim mellett, illetve fel sem merült bennem, hogy pedagógus szüleimtől egyszer is „követeljek”.

Tényleg én vagyok az „ős-lény”, aki lemaradt ettől a mai világtól, vagy a lányunk bolondult meg a gazdag baráti köre hatására?



2014. febr. 11. 16:39
1 2 3 4 5 6 7
 61/69 anonim ***** válasza:

19 éves elsős hallgató vagyok

Itthon lakok, anyáék fizetik a bérletem (3500) és a telefonszámlám (kb 3 ezer forint). Kaptam tőlük egy egy éves könyvtári olvasójegyet (2800). Anya minden napra főz, így tudok vinni kaját a suliba.


Semmi pluszt nem kapok és nem is igénylek, mert nem kell ennél több! Szünetben dolgozom és abból fedezem a "szórakozásom". A leghálásabb a kajáért vagyok, mert sokszor reggeltől estig bent vagyok az egyetemen, a csoporttársaim meg müzlivel meg szendvicsekkel tengetik a mindennapjaikat, amitől én valószínűleg megőrülnék.

2014. febr. 18. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/69 anonim ***** válasza:
ne hasson meg a duzzogása, nagyon jól tetted, hogy lemondtad a mobilnetet!
2014. febr. 18. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/69 anonim ***** válasza:
Én a kártyát szüntettem volna meg.. Ha arra sem képes, hogy befizesse, akkor nincs telefon.
2014. febr. 18. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/69 A kérdező kommentje:
Sajnos azt nem lehet, mobiltelefon részleteinek a havidíja, illetve mix csomag hűségben(+mobilnet, amit lemondhattam).
2014. febr. 19. 08:52
 65/69 A kérdező kommentje:

61

Én is főzök kétnaponta. Te hogyan viszed el, hogyan melegíted bent a kaját? Vagy mire gondoltál, hogy viszed egész napra magaddal? Mert szerintem is megoldható, és a kaja nagyon nagy költség tud lenni. Persze a lányom szerint ez nem tétel, és különben is csupa vacakot tudok csak főzni... (Igaz, nem vagyok egy konyhatündér, de mindig van itthon meleg étel...

2014. febr. 19. 08:54
 66/69 anonim ***** válasza:

Szerintem minden egyetemen van mikró...nálunk van kettő

Ilyen pattintós tetejű ételdobozba reggel elrakom, lyukasórában pedig megyek és megmelegítem. Viszek villát szalvétát és nagy örömmel megeszem :D

Még a legolcsóbb menzás ebéd is 600 forint, és az eddigiek alapján nem tudom elképzelni a lányodat egy menzán, szóval lehet hogy neki nem tétel, de nekem 600 forint is sok lenne egy adag ebédért :D

2014. febr. 19. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/69 anonim ***** válasza:
Nálunk speciel nincs mikró, illetve van egy a büfében, de az nem nekünk van, nem használhatjuk, a pulton belül van, és max. nagy szájhúzogatva melegítenék meg benne a kaját. Ha odamennénk naponta 50-en, akkor elzavarnának kb. Szóval nem mindenhol opció. Hideg főtt kaját meg nem eszek, szóval vagy szendvicsezek inkább, vagy eszek a menzán, ahol kivételesen tök jó kaja van.
2014. febr. 19. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/69 anonim ***** válasza:
én se tudok róla, hogy lenne mikró... koliban biztos van (asszem 2 koli van az iskola területén), de oda se mászkálnak be gondolom kaját melegíteni. viszont nálunk a menzán fél adag ételt lehet kapni 400-450 ft-ért, szokott lenni rántott csirkemell, pörkölt, rántott sajt, spagetti, stb... menü is van, ami leves + nagy adag étel és ez 800 ft.
2014. febr. 19. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/69 anonim ***** válasza:

Nem olvastam el egy választ sem, nehogy befolyásoljanak.


Én másik városban éltem heti 8-9 ezerből (busszal együtt) plusz albérletet fizették, plusz külön kaptam könyvekre, nyomtatásra.

Mégis vígan megvoltam, igaz, nem mentem heti rendszerességgel plázázni, vagy heti több buliba.


Mellesleg, ha önköltségesre vették föl és fizeted neki a tanulást, az lenne a minimum, hogy meghúzza magát és megköszöni neked, nem, hogy követelőzik.


24/L

2014. szept. 2. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!