Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Egyetemista (elsőéves) gyereke...

Évi59 kérdése:

Egyetemista (elsőéves) gyereketeket mekkora összeggel támogatjátok/hó?

Figyelt kérdés

Budapesten jár egyetemre a lányunk, nappalis, de sajnos önköltségesre vették fel, így ösztöndíjra nem jogosult. Diákhitellel fizeti a képzés költségeit, minden más költségét – szerintem – mi finanszírozzuk, mégis mindennaposak itthon a követelőzések, hogy semmire nem telik neki. Havonta 40.000 Ft-ot tudunk neki adni, amiből ő veszi meg a BKV bérletét és fizeti a mobilszámláját + mobil Internetét, vagyis 26.000 Ft tisztán marad neki „mindenre” (kivéve – mivel itthon lakik velünk - a lakhatást, rezsit és kaját, amit mi biztosítunk). Mégis állandóan – szemtelen stílusban – jelenti ki, hogy mi vagyunk igénytelenek, ezért nem értjük, hogy ez a pénz semmire sem elegendő.

Arra lennék kíváncsi, hogy más egyetemisták mennyiből jönnek ki, és valóban divat-e a szülőktől követelni, hogy minden igényt ők álljanak anyagilag. Szerintem ez óriási összeg, és úgy vélem, amennyiben a rengeteg igényre költeni akar, akkor azt magának kell(ene) előteremtenie. Hogyan gondoljátok? Én egyetemista koromban már rengeteget dolgoztam a tanulmányaim mellett, illetve fel sem merült bennem, hogy pedagógus szüleimtől egyszer is „követeljek”.

Tényleg én vagyok az „ős-lény”, aki lemaradt ettől a mai világtól, vagy a lányunk bolondult meg a gazdag baráti köre hatására?



2014. febr. 11. 16:39
1 2 3 4 5 6 7
 41/69 anonim ***** válasza:
48%
Felnött ember akit ti tartotok el még pluszba zsebpénzt nem adtok és kész, keresen diákmunkát nem most kéne nevelni mert már nagykorú de ha most nem jut el az agyáig hogy önellátonak kel lenni egész életében eltartásra fog szorulni, ez az út pedig egyenes út a hajléktalansághoz.
2014. febr. 11. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/69 anonim ***** válasza:
71%

14 éves korom óta teljesen önellátó vagyok, diákmunkákkal finanszíroztam mindent(albérleti szoba, később koli, számlák, étel, ital, buszjegyek, szórakozás, ruházkodás, piperecuccok) sokszor 2-3 helyen dolgoztam gimi és egyetem mellett, a szüleimnek 0 Ftjába voltam...Szerintem baromira követelőző a lányod...Miért nem melózik legalább hétvégén? Vagy az nem elég trendi???

26/l

2014. febr. 11. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/69 anonim ***** válasza:
71%

Mostantól kapja az eddigi zsebpénze töredékét (szerintem kb 5 ezret) és azt ossza be 1 hónapra, a többit meg keresse meg. Ha a 'barátai' emiatt lenézik akkor nem is igazi barátok. Biztos meg fog haragudni, de legalább lehetőség lesz arra, hogy később jobb ember váljon belőle. Egyetemista létére elég éretlennek tartom, hogy ennyire nem bírja megbecsülni a pénzt, mikor más ennyit munkával kap meg ő meg a semmiért...

A másik lakást meg adjátok ki és akkor több pénzetek lesz magatokra. Istenem összetenném a két kezemet ha a szüleim vennének nekem egy saját lakást, amire egyébként évekig kéne gyűjteni. Ezt nem becsülni hát nem normális...

2014. febr. 11. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/69 anonim ***** válasza:
83%

Nekem a legjobban az fáj, hogy semminek nem tud örülni, és mindig többet akar."


Mert eddig mindig megkapta. Érted végre, hogy MOST kell abbahagyni?



"Éppen ezért akarok ennek a telhetetlenségnek véget vetni. Nem vagyunk önző szülők, éppen a másik véglet. Még az utolsót is, meg az azt megelőzőt is a gyereknek adnánk"


Ez ROSSZ hozzáállás, hogy mindent meg kell adni a gyereknek.


"a legfájóbb a stílus, a "lenézés", pedig hol van még a diplomától..."


A szolgáiként, ATM automataként tekint rátok... Nem tisztel titeket, hisz nem mondtatok neki nemet soha.



"Ugyanakkor azt is belátom, hogy fokozatosan kell megismernie a valóságot, amiről hallani sem akar"


Ez hibás gondolat. Nem kisgyerek. Ha az életben történik vele valami súlyos dolog, az akár egy másodperc alatt megtörténhet. Szokja csak meg!



"A férjem szerint majd az életben megtanulja, addig a mi kötelességünk gondoskodni róla."


Ez megint TÉVES! Már nem kisgyerek, a további gondoskodás csak további morális süllyedést okoz nála!



"Igen, de hol van a lányunk oldaláról elvárható bármiben segíteni akarás, vagy házi munkában részvétel?


Hát igen...



"Mindent elvárni, ez nem mehet így tovább. Nem bírom az állandó vitákat, mert, amikor át akarnám beszélni ezeket a gondokat, nem hagyja, nem érdekli."


Akkor talán nektek is kicsit flegmábbnak kellene lenni, amikor tartja a markát...



"Az a 200.000 Ft-os budapesti diák megélhetés - számomra kissé felháborítónak tűnik. Ki állja, és miért?"


Nagyon eltúlzott volt a kétszázezres diák siralma, hülyeségekkel ne foglalkozz.

2014. febr. 11. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/69 anonim ***** válasza:
83%
Egyetemista vagyok, szintén otthon élek, tehát albérletre és ételre nem kell költenem. ami fix, ezen kívül az a bérlet. ezen felül kb 10 000ftot költök.
2014. febr. 11. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/69 anonim ***** válasza:
100%

Szia


én negyedéves vagyok,de semmi nem változott 4 év alatt.

Otthon lakom,így rezsi-kaja itthon van ingyen.

PLUSZ:

kifizetik a telefonszámlám ( 4000 )

bérlet

(tankönyvek - rajzeszközök de ezek egyszeri költségek néha)

Szórakozásra semmit nem kapok

Edzések havi 6-8 ezer

Évi 2 edzőtábor (10-11 ezer)

Plusz ha szükséges új iskolatáska,cipő,ruha,alkalmi ruha ilyesmik. :)

SEMMIT nem kérek ezen felül.NINCS ZSEBPÉNZEM.


23L

2014. febr. 11. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/69 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm mindenkinek az őszinteséget!

Úgy látom, nem az egyetemistáknál van gond általában a "'követelőzéssel", elvárásokkal, "csak" a lányunk, illetve az ő barátnői esetében van gáz, ami miatt valóban szükséges bekeményítenünk. Annyira 100 %-osan nem a világ bolondult meg. Nem mi vagyunk a lenézni való, csóró, igénytelen emberek. Ha az ember ezt hallja állandóan, már-már elhiszi.

Az az ötletem támadt, hogy szeptembertől kezébe adom a lakása kulcsát, és oldja meg, ahogyan tudja, vagy költözzön oda, vagy adja ki, és a pénzt, ami abból bejön, fordítsa a megélhetésére, persze természetesen, maradhat itthon, de legalább tesz valamit a pénzért. Ugyanakkor azt is megláthatja, hogy bukni is lehet esetleg egy ilyen lakáskiadási "üzleten". (A barátnőm elbeszélései alapján - benne van a pakliban.) Legalább megtapasztalja, mit jelent felelősséget vállalni, anyagi értelemben.

2014. febr. 11. 22:05
 48/69 anonim ***** válasza:

Havi 26e nem elég bulikra?

Én ennyit sem kaptam! Szemtelen!

2014. febr. 11. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/69 A kérdező kommentje:
Nem csak bulikra, hanem most már ruhát, minden egyebet ebből kell(ene) állnia a felsoroltakon kívül...
2014. febr. 11. 22:20
 50/69 anonim ***** válasza:
100%

Egyszerű: garzonba nem akar beköltözni? Akkor adjátok ki: plusz pénz nektek!

És a havi 40, az szép havi 20, ha meg még pofázik, akkor bérlet árát megkapja, a többit meg oldja meg!

2014. febr. 11. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!