Apai védő ösztön?

Figyelt kérdés
A szüleim elváltak, édesanyámmal élek. Mikor elmegyek édesapámhoz mindig kérdezősködik, vagy olyanon kaptam rajta amint a facebook.os üzeneteimet olvassa amíg kimentem a konyhába. Miért? Nem vagyok bulizós fajta, elmegyek a farsangi meg télapói suli-bulira :D, iszok vizet, szívok levegőt, jó tanuló vagyok és ezt mind tudja rólam. AZ egésznek annyi lenne a lényege hogy valaki megtudná-e nekem magyarázni az apukák effajta védelmezését? (nem mintha bánnám, csupán kíváncsi vagyok)
2014. febr. 15. 04:06
 1/3 anonim ***** válasza:
48%

Egyszerűen félt. Nem veled él, nem lát bele úgy a mindennapjaidba, mint amíg még együtt éltetek. Nem szeretné, hogy rossz társaságba keveredj, fél attól is talán, hogy elveszít téged azáltal, hogy nem vele laksz. Nem tudom hány éves vagy, de talán attól is félt (ha ez aktuális lehet nálad), hogy elkezdesz pasizni/csajozni, meg szeretne óvni a csalódástól. Bár az nem volt szép dolog tőle, hogy beleolvasott a magánbeszélgetésedbe... Esetleg elmondhatnád neki, hogy ezektől nem kell félnie, ha ezektől tart. Beszélgess vele sokat, ha zavar, hogy a leveleidet olvassa, kérdd meg, hogy többet ne tegye, inkább kérdezzen, ha valamit szeretne megtudni és te őszintén válaszolsz neki.

Amúgy ez teljesen természetes, minden szülő ilyen. (normális esetben) Félti a gyermekét, hiszen a legjobbat szeretné a gyermekének. Ráadásul, ha jól vettem ki az írásodból, pont most vagy serdülő korban, ami által a szülők még jobban elkezdik félteni a gyermeküket.

2014. febr. 15. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nagyon félt. Nagyon sok veszély leselkedik manapság egy kamasz gyerekre, és ha nem vagy óvatos, elég egyetlen egy dolog, és már tönkre van téve a lelked.
2014. febr. 15. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Kérdező!

"Mikor elmegyek édesapámhoz mindig kérdezősködik,"

Ez teljesen rendben van nyilván érdekli az életed, ha egyszer az apád.


"vagy olyanon kaptam rajta amint a facebook.os üzeneteimet olvassa amíg kimentem a konyhába. Miért?"

Ez meg azért lehet, mert elfelejtettél kilépni, ő meg nem uralkodott a kíváncsiságán...:)))

2014. febr. 15. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!