Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők Ti is különbséget...

Szülők Ti is különbséget tesztek a gyerekeitek között? Más-más elvárásaitok vannak a gyerekeitekkel szemben? Ti mondtatok már ilyet a gyereketeknek?

Figyelt kérdés

Adott 2 lánytestvér, ahol a nagyobbal szemben több követelményt és elvárást állítanak fel az anyuka.

Pl. anyuka azt mondja a lányának, hogy igazán meglephetné valamivel, de a kisebb gyereknek ilyet soha nem mond sem ehhez hasonlóakat. A nagyobb lány otthon mindig besegített, vasalt, együtt sütött anyukájával, takarított, míg a kisebb minden házimunka alól kihúzta magát persze mindenféle ürüggyel.

A nagyobb lány a megjegyzés előtt többször is meglepte anyukáját valamivel, amikor tudta. Abban az időben a lány még otthon lakott, nappalin járt főiskolára és mellette csak heti 1 napot dolgozott és csak egy kis zsebpénze volt.


2014. márc. 6. 08:00
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos van ilyen. Mi 4-en voltunk testvérek, egyértelmű volt, hogy anyu kedvence a legidősebb és a legfiatalabb tesóim, apunak pedig mi középsők.

Folyamatosan érezni lehetett, hiába törekedett rá anyu, hogy ne vegyük észre, de a közös beszélgetések, aggódásokok , egy-egy dologgal kapcsolatban a rákészülés egyértelművé tette, hogy "hányas a kabát".

Páromék ketten voltak, ott meg aztán a vak is látta, hogy a nővére a kedvenc.

Nekem két gyerekem van és nagyon-nagyon szeretném, ha ilyen nem fordulna velem elő. Még kicsik, egyenlőre megy, úgy érzem egyformán szeretem őket. :-)

2014. márc. 6. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Igen, azt hiszem különbözőek az elvárásaim, mert a gyerekek is különbözőek. Két lányom van, egy év korkülönbséggel és teljesen más tulajdonságokkal. A kisebbik házias, szorgalmas, szeret tanulni, takarítani, de kicsit pénzéhes, nagyon szeret költekezni és hát a cuccait úgy használja, hogy feleannyi idő alatt tönkremennek. A nagyobbik rettenetesen kényelmes (na jó, mondjuk ki kereken lusta), csak akkor segít ha megkérem rá, viszont nincsenek olyan nagy igényei, de érzékenyebb és elesettebb is. Nem ugyanazt várom el tőlük, mert másképpen érintené őket a dolog. Próbálok figyelni a természetükre és a tűrőképességükre, eszerint elvárni a dolgokat. A nagyobbiknál már akkor boldog vagyok, ha kitakarítja a szobáját. A kisebbiknél ez tök természetes, nála annak örülök, ha nem kunyerál folyton pénzt és nem csapkodja az ajtókat. :) Én úgy látom, hogy nálad az anyuka egy nagyon rendes lányt nevelt a nagyobbikból, sikerült neki elérni, hogy normálisan felnőjön a lány, mégha kicsit féltékeny is a tesójára, de ez természetes testvéreknél. A kissebbikből még nem tudni mi lesz, úgy látszik, ő már kicsit burokban nő fel, elkényeztetik, de ez nem fog előnyére válni. Szóval szerintem mindenképpen te jártál jobban.
2014. márc. 6. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
50%

Ez igy van, nekem vam 2 növérem 1 bátyám egy öcsém 1 hugom

Id. Növérem meg bátyám és a hugom anya kis kedvencei ( tulságosan is) fiatalabb növérem meg öcsém apa kedvencei.... rajtuk annyira nem látszik.

Id növèrem egy rántottát nem tud csinálni, a takaritás meg a szobájára vonatkozik szerinte csak.... szüleim külföldön dolgoznak külön országba, egymástol és tölünk távol.... rám maradt minden... a sulit érettségi elött 3 hónappal abba kellett hagynom mert nem ment egyszerre minden... egy évig még a kishugom is itt volt, de kiköltözött anyumhoz.... én mosok fözök takaritok párom ideköltözött hiszen annyi dolgom volt h sose tudtunk találkozni... ö dolgozik hazaadja a pénzt abból fözök stb stb Anya kedvencei egy FT t nem adnak csak ha nagyon sokat cseszegetem érte öket.... anyum meg szokott a rezsire pénzt küldeni....

nálunk sajnos nagyon is van különbség téve... de nem baj, nagyobb leszek csak elönyömre válik..

2014. márc. 6. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
Mi is ketten vagyunk testvérek és 1 év különbség van köztünk.Tisztán látszik hogy a szüleink elvárása irántam sokkal nagyobb,mint a húgom iránt.Én jól tanulok,és mindig is jól tanultam,az év végi bizonyítványaimban szinte mindig minden 5-ös volt,néha 1-2 4-es.Ha én hozok 3-ast,vagy akár 4-est,ezért is "csúnyán néznek" mert hogy én úgyis tudok sokkal jobbat is.A húgom meg az új iskolájában szörnyen tanul,2-es 3-asokat hoz és mégsincsen annyira leszidva ,mint én,holott jobb jegyeket hozok. Sajnos ilyen van a szülőknél,akaratlanul csinálják,hogy még jobbak lehessünk.
2014. márc. 6. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Mi is ketten vagyunk tesok. En vagyok az idosebb nalunk is mindig felem volt nagyobb az elvaras mindenfele teren pl. tanulas, hazimunka. Az nem baj ha a tesom nem csinal semmit.
2014. márc. 6. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Kései Sirató ***** válasza:
100%
Én is mindig azt érzékeltem, hogy a tesómat jobban szeretik, de én ezt el is mondtam. Pl. Ha takarítani kellett, akkor közöltem, hogy addig nem kezdem el, amíg a báytám csak tv-t néz, vagy ketten takarítunk, vagy egyikünk sem. Szóval a szüleim megkülönböztető nevelése azt eredményezte, hogy én eléggé talpraesett lettem és nem hagytam magam. A bátyám meg eléggé lusta és mindig a sültgalambot várja. Ma már én is szülő vagyok, igyekszem egyformán szeretni a gyerekeimet.
2014. márc. 6. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Mi 3-an vagyunk testvérek, és egyértelmű, hogy a húgunk a "kedvenc". Míg nálunk nővéremmel, természetesnek vették, hogy egyetemre megyünk tovább, hogy otthon mindig mindent megcsinálunk, pátyolgatjuk a húgunkat, addig húgomnál az volt az elvárás, hogy 2-esre legalább legyen meg az érettségije, és más nem egy tanfolyamot utána végezzen el, hogy más is legyen a kezében. A házimunkában sosem segített, de ez a szülőknek fel sem tűnt. Ha bármi volt vele, pl. visszabeszélt tini korában anyunak, akkor rögtön mi voltunk még ezért is a hibásak, mert "biztos tőlünk tanulta el." Tehát nagy kivételezések voltak/vannak. Anyu is azzal magyarázta ezt, hogy mert más a természetünk, tőle nem várhat el annyit, ami igaz is, csak az a bökkenő, hogy tőle már az elején sem várta el és azért alakultak így a dolgok. Mindig is ő marad a legkisebb, akit istápolni, védelmezni kell. Ez van. :)
2014. márc. 6. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!