Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Jogilag és erkölcsileg kirakha...

Jogilag és erkölcsileg kirakhatnak?

Figyelt kérdés

Apám egy elmeháborodott r*hadék...

Állandóan fenyeget verbálisan, és próbál rettegésben tartani, próbál elnyomni, de előbb ölném meg őt, mielőbb ő engem.

Nem bírja elviselni, hogy igazam van!

Annyira gyűlölöm őt, hogy fontolóra vettem azt, hogy egyszer tényleg megölöm, és inkább ülök a börtönben, ott is több nyugalom van....

Remegek az idegtől állandóan, egész életemben el kellett viselnem ezt a lelki terrort itthon...

19 éves nő vagyok, és a suli miatt nem tudok munkát vállalni, max alkalmi diák munkát.... ezért az albérlet se megoldás.

Rokonokhoz nem tudok hova menni...

Baráthoz max rövidtávon (pár nap) helyhiány és anyagi okok miatt.

Szerintem apám alkoholista. Anyám is bolond! Nem csinál semmit, és annyira vak, hogy nem veszi ezt észre, hogy apámnak segítség kéne!!!

Amióta nyugdíjas, elment a maradék esze is, és volt, hogy már reggel 5-kor boltba ment alkoholért és nem tud másoknak nemet mondani... am dohányzik is elég rendesen, és elvileg régen idegbetegség miatt kórházban volt.

Olyan rosszul érzem magam, mintha nekem nem lenne családom....

Miért ver az élet ennyire, nem értem...

Anyámat elviselem, néha normális, de apám egyszerűen tűrhetetlen.. én ebben nőttem fel... Egy gyereknek így kellet volna felnőnie? Pluszba... sose volt normális kaja vagy egyáltalán nem is volt, basztak rám...

Felnőtt korban meg mindenféle vitaminhiányom lett...

Nem tudom feldolgozni, hogy mivel érdemeltem ezt.

Ha ismernének, tudnák, hogy egy értékes ember vagyok....

Anyám ha ismerne, és felfogná, hogy nem vagyok kisgyerek már, és ha felbírná dolgozni, hogy felnőttem, akkor jó lenne, mert úgy kezel mint egy értelmi fogyatékost, és már lassan kezdem magam annak érezni...

Apám meg baszik rám, pofázik, üvöltözik, fenyeget, késel hadonászik néha, és az őrületbe kerget. Ez is akkor van, miután ivott...

Állandóan avval jön, hogy húzzak albérletbe... elv ő fizeti, de ezt mondja évek óta....

Erkölcsileg szerintem nem rakhat ki, de jogilag sem!

Mert elv 18 év felettieket kirakhatják, DE a ház hármunké, és jogilag egy része az enyém, vagy is akkor tűnhetek el, ha kifizeti nekem azt a pár millió forintot.

Ugye így van?

Ha igen, én megyek ügyvédhez intézkedni, és engem nem érdekel, hogy ő szegény, és abban fog megrohadni élete végégig, hogy a rám szánt hitelét fogja fizetni.

Ennyit igazán megérdemelhet, ha már tönkre tette az életemet...



2014. márc. 6. 19:10
1 2 3 4 5
 1/50 anonim ***** válasza:
100%
Hogy lehet hármótoké,valaki rátok hagyta a lakást? Ha van haszonélvező akkor bármikor kirakhat ő, még a tulajdonost is.
2014. márc. 6. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/50 A kérdező kommentje:
Apám nevén van, de én úgy tudom, hogy 5 év házasság után osztozni kötelező!
2014. márc. 6. 19:14
 3/50 A kérdező kommentje:
Am ki lehet a haszonélvező? Anyám?
2014. márc. 6. 19:14
 4/50 anonim ***** válasza:
96%
Várd meg, amíg befejezed az iskolát, ha már 19 évet kibírtál, akkor ennyit kibírsz. Aztán ha befejezted, lehet teljes állású munkád, és szépen különköltözöl.
2014. márc. 6. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/50 anonim ***** válasza:
70%

ha van tulajdonrészed, akkor nem rakhat ki.., amúgy ha nem lenne kirakhatna, de így nem

kérheted, hogy kifizessen.. ha nem tud fizetni, akkor kényszerértékesítik...

2014. márc. 6. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/50 anonim ***** válasza:
94%

most a tied vagy nem a tied?


ha a te neved nincs a tulajdoni lapon akkr nem a tied..

(a haszonélvezet kiment a fejemből, az dönti el ki lakhat ott akinek haszonélvezete van rajta, ha van ilyen, ha van ilyen eladni sem lehet az engedélye nélkül)

2014. márc. 6. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/50 anonim ***** válasza:
92%

Mitol lenne harmotoke a haz? max a szuleide....

Keress normalis munkat es koltozz el. Eleg visszas, hogy itt hordod el mindennek a szuleidet, de azert az nem tetszik, hogy ki akarnak rakni

2014. márc. 6. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/50 anonim ***** válasza:
96%

"Apám nevén van, de én úgy tudom, hogy 5 év házasság után osztozni kötelező!"


Ha apád a házasság előtt szerezte, attól az ingatlan tulajdonjoga nem kerül át anyád nevére 5 év házaság után automatikusan. A tiedre pláne nem. Így ha tulajdonosként nincs feltüntetve a neved, akkor a házból semmi sem a tied. A haszonélvezet az más, ha haszonélvező vagy, akkor a tulajt kirakhatod a házból, de nem lesz a tied akkor sem.

2014. márc. 6. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/50 A kérdező kommentje:

Kedves 13:14-es!

Könnyű azt mondani...

De ilyen idegállapot mellett, nem tudom hogy fogom befejezni az iskolát... legalább is sikeresen sehogy....

2014. márc. 6. 19:17
 10/50 A kérdező kommentje:

19:17... én nem akarom, hogy az enyém legyen...

Én csak azt akarom, hogy apám takarodjon el itthonról, mert rontja a levegőt, és anyám se bírja elvilseni

2014. márc. 6. 19:18
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!