Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan segíthetnék a testvérim...

Hogyan segíthetnék a testvérimnek? Az apám veri őket!

Figyelt kérdés

Van két ikerhúgom , 13 évesek . A szüleink elváltak , én anyuval ők meg azzal az emberrel élnek akit én nem tartok az apámnak pedig az. Anyámnak nem lehet mondani , hogy jöjjenek ők is ide lakni , de apám ugysem engedné. Mindig veri őket , menekülnek onnan . Én kapok anyámtól zsebpénzt mindig odaadom nekik vegyenek kaját meg minden , felőlem jöhetnének ide aludni , mert az apjuk tiszta részeg minden nap , nincs saját szobájuk, otthon náluk is a nappaliban alszanak , vagy be sem mernek menni, és anyám azért nem fogadja be őket mert nem tervezett gyerekek !!!! Tehetnek róla?! Nem! Mennek a szomszédokhoz dolgozni, amiért kapnak egy kis pénzt , de azt jól el kell dugniuk, mert az apjuk elkobozza és italra költi. Már próbáltam mindent, segítek nekik ahogy tudok , de én nem vagyok elég. Persze a gyámügy volt már náluk, a szomszédék feljelentették az apám, de a húgaim takarítanak meg minden ! és amikor kijött a gyámügy az apám teles normálisan viselkedett , és a húgaim is mint egy rendes család , mert az apám amúgy képes agyonverni őket. Most mit tegyek ??

15/F



2014. márc. 10. 19:13
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Bocs a helyesírási hibákért !
2014. márc. 10. 19:14
 2/11 anonim ***** válasza:
90%
Azert ott anyukaddal is lehet valami problema, ha harom gyerekbol kettot nem nala helyezett el a birosag... Plane lanyokat....
2014. márc. 10. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
én olyan 9 éves voltam a váláskor ,de arra még mindig emlékszem ebben anya a hibás. Nála akarták elhelyezni a tesóim engem meg apámnál. De anyámnak nem kellettek az ikrek, ezért lett így . De akkor még apám nem volt ENNYIRE eszement gyökér ...
2014. márc. 10. 19:22
 4/11 anonim ***** válasza:
Bocs, de oszinte leszek: anyad se epeszu....
2014. márc. 10. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Ez elég gáz helyzet tudom 15 évesen még nem veszik komolyan az embert de azért anyukának nyugodtan elmondhatod a véleményedet róla. Milyen "anya" az olyan, akinek nem kellenek a saját gyerekei? Nem érdemel tiszteletet!


Sajnálom a húgaidat de ez egy hosszú folyamat. Ha a húgaid is el akarnak menni apádtól akkor nekik személyesen kéne elmesélniük a megpróbáltatásaikat mondjuk az osztály főnöküknek. Ő az egyik legkönnyebben elérhető hivatalos személy, akinek kötelessége intézkedni az ügyben. El kell neki mondani, hogy apuka átejtette a gyámügyiseket és el akarnak menni onnan bárhová, nevelőszülőkhöz stb.


De ha a húgaid lapítanak akkor nincs, mit tenni ez vár rájuk.


Nagyszülőkkel, mi a helyzet?


Anyukának meg kőkeményen beolvasnék az már fix, hogy van két gyerek, akik, amíg élnek nem fogják tisztelni és segíteni pedig egyszer szüksége lesz rá ha megvénül.

2014. márc. 10. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
Írtam üzenetet! :)
2014. márc. 10. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Mindenkép mond el édesanyádnak hogy mi a szitu. Elvégre mégis az ő lányai! Aztán beszéld meg a húgaiddal hogy beszéljenek az ofővel vagy valakivel hogy tegyenek ez ellen a dolog ellen valamit.
2014. márc. 10. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
gyámhivatalba menj el és ott kérdezd meg, mit lehetne tenni?!
2014. márc. 11. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Szerintem le kellene ülnöd anyukáddal és őszintén elmondani neki,hogy aggódsz a testvéreid miatt és megkérni, hogy legalább egy kicsit próbáljon segíteni, elvégre az ő gyermekei, ha különösebben nem is támogatja őket,legalább ne hagyja, hogy szenvedjenek. Ha ezek után sem hajlandó tenni semmit keresd meg a nagyszülőket (bár nem tudom, hogy velük milyen a viszonyotok) hátha odaköltözhetnek a lányok, vagy legalább anyagilag tudnák őket támogatni. Esetleg nagynéni, nagybácsi...vagy a gyámügy ismét, csak úgy kellene intézni, hogy akkor menjenek, amikor apád épp tombol, akkor csak fognak tenni valamit...
2014. márc. 11. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Sürgősen keresd meg a családsegítő szolgálatót, a védőnő tud segíteni neked benne. A tesóid sokkal jobban járnak akkor is, ha állami gondozásba veszik őket.
2014. márc. 11. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!