Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan segíthetnék a testvérim...

Hogyan segíthetnék a testvérimnek? Az apám veri őket!

Figyelt kérdés

Van két ikerhúgom , 13 évesek . A szüleink elváltak , én anyuval ők meg azzal az emberrel élnek akit én nem tartok az apámnak pedig az. Anyámnak nem lehet mondani , hogy jöjjenek ők is ide lakni , de apám ugysem engedné. Mindig veri őket , menekülnek onnan . Én kapok anyámtól zsebpénzt mindig odaadom nekik vegyenek kaját meg minden , felőlem jöhetnének ide aludni , mert az apjuk tiszta részeg minden nap , nincs saját szobájuk, otthon náluk is a nappaliban alszanak , vagy be sem mernek menni, és anyám azért nem fogadja be őket mert nem tervezett gyerekek !!!! Tehetnek róla?! Nem! Mennek a szomszédokhoz dolgozni, amiért kapnak egy kis pénzt , de azt jól el kell dugniuk, mert az apjuk elkobozza és italra költi. Már próbáltam mindent, segítek nekik ahogy tudok , de én nem vagyok elég. Persze a gyámügy volt már náluk, a szomszédék feljelentették az apám, de a húgaim takarítanak meg minden ! és amikor kijött a gyámügy az apám teles normálisan viselkedett , és a húgaim is mint egy rendes család , mert az apám amúgy képes agyonverni őket. Most mit tegyek ??

15/F



2014. márc. 10. 19:13
1 2
 11/11 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszokat ! A nagyszülők közül az apám oldalán a mamám meghalt , a papa meg tiszta részeges . Az anyám oldalán meg külföldön laknak , Horvátországban , velük a kapcsolatot nem tartjuk vagy 5 éve láttam őket utoljára.


Anyámmal próbáltam beszélni , hogy költözzenek hozzánk , ők is mondták már anyámnak , hogy ha ide jöhetnek lakni , segítenek a házimunkában meg minden, én meg szégyellem magam , mert az anyám magyarul kinyalja a s**gem, mindenben meghalgat , de minden nap vagy 5* felhozom , hogy miért ne jöhetnének hozzánk lakni az ikrek ... Nem is kéne velük annyira foglalkoznia sokkal jobb lenne nekik,anyám legalább nem verné őket és nem is iszik. Teljesen öneláttók, vagyis amennyire 13 évesen lehetnek. Nagyon kedvesek, jószívűek meg minden . Szerintem a világ legjobb testvérei, anyámnak meg nem kellenek. Volt hogy anyám munkában volt ( apám még csak nem is dolgozik , "nem talál munkát" ) és addig jöttek ide kajálni , aztán anyám egyszer korábban jött haza, és látta hogy ugye itt esznek , és előttük elkezdett velem cirkuszolni , hogy mit én adok nekik kaját , meg miért nekik adom a pénzem amit ő ad nekem , nekünk közünk nincs hozzájuk és stb...


A gyámügyön engem igazából nem vesznek komolyan , jöttek hozzánk is már meg ahogy mondtam apámékhoz is , és már azt hihetik hogy egy kamasz vagyok aki azért cirkuszol , hogy elváltak a szülei... és ahogy mondtam már megkértem az egyik szomszédom is aki nagykorú, hogy jelentse fel az apám , aztán kijött a gyámügy de akkor épp nem cirkuszolt, csak amikor elmentek kaptam é is meg a húgaim is hogy mit képzelünk...


Igen az osztályfőnökös ötlet nekem is eszembe jutott , meg is mondtam nekik , de ők inkább lapítanak , és amíg ők nem nyilatkoznak , mit tesz velük az apám meg az anyám nem lehet mit tenni .


Még az az ötletem volt , hogy kb 2 év és nagykorú leszek , akkor örökbe fogadhatnám őket vagy ilyesmi ? Nekem lesz saját házam , már régen elrendezte anyám , hogy ahogy betöltöm a 18-at legyen házam aztán menjek amerre akarok . De ez még két év és nem tudom meg lehetne ezt oldani . Állami gondozásba nem szeretnének kerülni, mert szerintük van anyjuk, apjuk kibírják azt a 2 évet , aztán ha betöltöm a 18-at akkor jönnek majd hozzám lakni.


Amikor anyámnak jobb kedve van ( egy hónapban kb 2x és olyankor amikor nincs itthon, mert gondolom megy pasizni ) megengedi hogy itt aludjanak .


Suliba nekik ugye 3-an vagyunk testvérek , mindhármunknal ingyen ebéd , tankönyv stb . suli időben kapnak kaját meg minden , de hétvégén nem igazán , csak ha apámtól "lopnak" ahogy ő nevezi, de nem tudom hogy lehetne az lopás , ha a saját gyerekei vesznek ki a hűtőből egy kis kaját . Csak annyit hogy apám észre ne vegye , mert akkor kezdődik a verés-ordítozás . Meg ott eleve nincs is olyan sok rendes kaja , tömve a ház dohánnyal, sörös/boros/pálinkás üveggel és hasonlók .

2014. márc. 11. 12:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!