Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért csinálják ezt velem a...

Miért csinálják ezt velem a "szüleim"?

Figyelt kérdés

Állandóan ordibálnak velem, az apámnak egy kedves szava sincs hozzám, tegnap pl. kiküldött reggel valamiért az udvarra és koszos lett a papucs, amiben kimentem, erre mior bementem, rámordított, hogy -Te hülye p!cs@, mindjárt beleb sz0k egyet abba a hülye p0fádba (szószerint ezt mondta)

az anyám meg nem bír semmit meghagyni szó nélkül, és mindig engem cs*sz*get azért, mert az iskolába venni kell valamit. mintha én tehetnék arról, hogy a tanárok ilyeneket kérnek.

ráadásul most szokásukká vált, hogy megszabják, hogy mikor jöjjek haza, ma is 3 után olyan 20 perccel értem kb. haza, úgy, hogy a buszmegállótól szinte futottam, erre apám már elkezdte mondani, hogy biztos hazudok, hogy eddig iskolában voltam, de b@kker hogy érjek haza 3-ra, ha van egy nap 7 órám, ráadásul még a busznál át is kell szállnom, a buszmegállótól meg gyalog olyan 20 percre van a lakásunk??? és még itt mondja, hogy biztos hazudok, istenem, nem fogják fel egyszerűen, hogy mostmár nem úgy van, mint általánosban, hogy az iskola ott volt a város szélén és negyed óra buszozással ott is voltam, hanem még legalább 1 órát kell buszoznom, mire hazaérek...erre anyám múltkor azt mondta, hogy ő akkor se hiszi el, mert ha lenne annyi eszem, hogy szóljak a tanárnak, hogy engedjen ki hamarabb az utolsó óráról, akkor kiengednének, szóval biztos hazudok, de basßus a tanárok nem engedik, hogy hamarabb elmenjünk, múltkor egyik osztálytársam kérdezte, hogy elmehet-e 10 perccel hamarabb, mert csak úgy éri el a buszt és másik városról jár be és a busza csak óránként jár, és még így se engedte el a tanár, akkor engem miért engednének, ha csak itt lakok kb. a város másik végében?

miért ekkora s e g gfejek a szüleim??

16l


2013. szept. 19. 16:01
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Az szép.

Ilyen emberek csak akkor fognak érteni a szóból ha az ő szintjükön kommunikálsz. Bátorság és kitartás.

És még az ilyen szülők sopánkodnak ha a gyerekük elmegy és vissza se néz többé...

2013. szept. 19. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
hát ja amúgy...én is úgy vagyok már vele, hogy egyszer lesz elég pénzem, összepakolok és megyek, akkor látnak életükben utoljára, soha többé nem fognak rólam hallani. ezt garantálhatom.
2013. szept. 19. 16:06
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Anyaként szavakat se találok. Nagyon sajnálom, amit kénytelen vagy eltűrni, de kitartás! A lényeg, hogy tanulj, szerezz valami jó szakmát és állást, aztán pááá!
2013. szept. 19. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat
2013. szept. 19. 16:28
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Hmm...

Adok egy tanácsot.

Inkább törj össze egy tányért és ordíts egy kicsit minden alkalommal amikor veszekednek veled, minthogy elnyomd az érzést. Olvastad az Édes Annát? Persze nem azt mondom, hogy olyan tragikus lesz a te véged mint a könyvben a lánynak, de ismerem jól ezt az igazságtalan érzést.


A másik véglet, hogy csak nevetsz rajtuk, mert buták. Talán idegesíteni foglya őket, de neked jól fog esni egy kicsit.


Egyébként, miért kell hazaérned? Feladatokat adnak neked vagy csak azért hogy otthon legyél?

2013. szept. 19. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Még nem olvastam, de kíváncsi vagyok :O

amúgy amikor kérdem, hogy miért menjek haza egyből iskola után, csak annyit mondanak, hogy MERT.

2013. szept. 19. 16:37
 7/15 anonim ***** válasza:

És ha megmondanád nekik mielőtt elmész suliba, vagy telefonon suliból, hogy nem érsz haza csak 5 vagy 6 órára mert a barátnőiddel elmész csavarogni?

Vajon mi lenne a válaszuk?

16 éves vagy, jó nem vagy még 18, de jár neked a szabadság és senki nem érdemel ilyen terrort.

2013. szept. 19. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

az előbb megkérdeztem apámat, hogy holnap iskola után elmehetek-e a barátnőmmel Fórumozni, erre elkezdi : -Nem, és ha megtudom, hogy mégis elmentél, agyba-főbe verlek!

hát ez lenne a válaszuk.

2013. szept. 19. 17:26
 9/15 anonim ***** válasza:

:C Bazeg...

Egyébként bántottak már? Fizikailag?

2013. szept. 19. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
hát..mi számít annak?
2013. szept. 19. 17:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!