Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Kérlek nézzetek be! Ti hogy...

Kérlek nézzetek be! Ti hogy reagálnátok? Igazam van?

Figyelt kérdés
14 éves vagyok. Anyám 16 évesen szült engem. 7 éves koromig mamámék (anyám anyukája) neveltek engem. Sajnos mamám elhunyt, papám nem foglalkozott anyám tesójával, aki akkor 14 éves volt és velem se. Apám kiskorom óta lesz*r kb elmegy mellettem az utcán. Anyám sokat dolgozott miután mamám elhunyt, de elötte bulizott nem foglalkozott velem stb. Anyám keresztanyjához vitt, hogy vigyázzon rám amíg Ő dolgozik (aki mamámnak volt a testvére). Papám balhézott anyuval, kidobott minket a lakásból anyu elvitt a keresztanyjához ott voltam pár napig, Ő meg az akkori barátjánál. Aztán a barátjával szétmetek, anyám lelépett külföldre, egyik napról a másikra derült ki hogy ott fogok a keresztanyjánál élni tovább. Nincs rossz helyem, sőt.. Nagyon szeretem őket és jobb is hogy itt vagyok.. Anyámról egy évig semmit nem tudtunk. Aztán felvettük a kapcsolatot, haza jött elmondta mamámnak, hogy prosti volt kint (bár ezt anélkül is levágtuk)előlem "titkolták", de rájöttem... Mostmár nem prosti. Rendszeresen járt/jár haza, beszéltem vele, de akkor is úgy érzem nincs meg köztünk az anya-lánya szeretet. Nem ismer, nem ő volt mellettem amikor beteg voltam, egyik napról a másikra változott meg minden.. Egyik napról a másikra azt se tudtuk él-e még vagy mi van vele.. Olyan volt mintha egyszerre vesztettem volna el a mamámat és anyámat. Nah szóval.. Lett egy barátja, akivel nagyon jóba lettünk megtaláltam benne az apát és tényleg nagyon szerettem mert nagyon jó ember volt és olyan érzés volt mintha nekem is lett volna családom.. Apa... Anyám nem szerette, nem tudja még Ő maga se miért volt vele, de Ő szeretett minket, bármit megtett volna értünk és ez nem csak az üres kifejezés hanem tényleg érezni lehet. Összetalálkozott anyám a régi gyerekkori szerelmével, aki börtönbe volt mert anyám felhívta hogy szakît vele az miatt aki azelött volt a barátja amikor meghalt a mamám, és az a csávó amikot felhívta taxiba ült ès nemtudom mi volt, valamièrt leütötte a taxist. Súylos testisértés miatt 8évig volt börtönben. Na mindegy. Szóval összetalálkozott anyámmal (akkor még együtt volt azzal akit írtam hogy nagyon szerettem.) Az mèg fontos hogy sose laktam anYámékkal és mem is nagyon szándékozok. Aztán összejött azzal a börtöntöltelékkel. Jól elvannak azt mondja szereti stb.. Na mindegy annyi a lényeg hoogy gyereket akar anyám és megkérdezte a véleményem Én megmondtam neki, hogy nem örülnék, ha lesz gyereke akkor engem hagyjon békén, szakítsuk meg a kapcsolatot, legyeen boldog a családjával, nekem hiányzott mindig is egy anya az életemből neki biztos most jöttek elő az anyai ösztönei mert nálam nem nagyon voltak.. Legyen neki de engem hagyjon ki ebből mert hiába mondja h nem lennék elnyomva akkot is lenne egy az a család meg én. Eddig is megvoltam nélküle most is megleszek!
2014. márc. 16. 18:54
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha jó helyed van keresztanyádéknál, akkor maradj ott. Egyelőre ez a legbiztonságosabb hely a számodra, aztán ha felnősz majd eldöntöd, hogy merre indulsz. Becsüld meg Őket, mert nélkülük valószínűleg elkallódtál volna. Sőt Anyád mellett ki tudja mi lett volna belőled? Ha lesz is gyereke a "börtöntölteléktől", az a Te életedet nem nagyon befolyásolja, hisz eddig sem éltél Velük és ezután sem fogsz. Tanulj, végezd el a középiskolát, ha tudsz, akkor utána egy főiskolát vagy egyetemet. A Te életedet a keresztanyádék segítik, a 30 éves anyád eddig sem tett érted semmit és ezután sem fog. Így kell elfogadnod az életedet, hidd el vannak sokkal rosszabb helyzetben lévő gyerekek is. FEl a fejjel és tervezd a jövődet!:-)
2014. márc. 16. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm ment a zöldpacsi, de nekem akkor is rosszúl esik ez az egész ès senki nem nézi az én szemszögből.
2014. márc. 16. 19:09
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Ugy gondolom abbol a kacsolatbol se lesz semmi. A ver nem valik vizze. Csak nehogy bevallaljanak egy gyereket mert meg azt is kinezem belole h o is melletted kotne ki a keresztanyadnal. Te meg ne valtoztass jo helyed van ott.
2014. márc. 16. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Örülj annak, hogy anyád keresztanyjánál most jó helyen vagy, becsüld meg, tanulj, hogy vigyed valamire.


Anyáddal kapcsolatban legyél óvatos, tipikus hogy az ilyen szülők akkor kezdenek újra kedvesek lenni a gyerekükkel, amikor már támogatást remélnek Tőlük. Amit írtál, azok után simán kinézem, hogy nem bánná azt sem, ha könnyű erkölcsöt igénylő munkából szerzett pénzből támogatnád majd.

2014. márc. 16. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Mikor elolvastam a kérdésedet, az futott át az agyamon, hogy mennyire sajnálom,hogy ennyi idősen ezeket meg kellett már élned, és tiszteletem, hogy még ezek után képes vagy az anyukádnak hívni őt.

Maradj keresztanyukádéknál,elvégre jó helyen vagy. Eddig sem igazán érdekelte, hogy mi van veled, akkor már mindegy, hogy ezek után mit tesz.

Az én anyukám is fiatalon szült, de a világon a legjobb anyuka és barátnő egyben.

2014. márc. 16. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Anyukádnak valóban nem való a gyerek. Egy börtönviselt apával meg egyébként is meg lenne áldva. Nem reagálod túl, sajnos megvan a veszélye, hogy ha a pasija lelép, a kicsi gyerek is ott köt ki a keresztanyunál.

Te éld csak az életedet ott ahol vagy. Örülj, hogy gondoskodnak rólad, tanulj, hogy vigyed valamire az életben, és okulj anyád példájából, de akarj idejekorán gyereket szülni. Ha eljön az ideje, majd találsz egy szerető párt, és boldogan élhetsz. Anyud életére/életmódjára sok mindent el lehet mondani, de hogy boldog lenne, azt kétlem.

2014. márc. 16. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm Én is így gondolom! Mindenkinek ment a zöldpacsi, csak az a baj, hogy úgy érzem az egész vilàg ellenem. Mamám (úgy hívom a keresztanyját, hisz az igazi elhunyt apáméra meg nem számíthatok) nagyon jót akar, és mindig rágja a fülem hogy béküljek ki vele, mehetek hétvégére de nem akarok! Egyszerűen úgy érzem nekem ehez nincs kedvem/lelki erőm hogy belebonyolódjak az Ő életükbe.
2014. márc. 16. 20:20
 8/11 anonim ***** válasza:
Jól teszed, hogy távol tartod magad tőlük. Anyád ha ilyen bűnözővel él, akkor náluk látogatóban sincs helyed. Elég kemény dologért ülhetett a fazon. Vagy rablás is volt, ha nem, akkor életveszélyt vagy halált okozó testi sértés lehetett (2-8 év szabadságvesztés jár érte), de a plafonját jellemzően már halálos kimenetelűnél szabják ki.
2014. márc. 16. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Mondd meg a "mamádnak" hogy nem akarsz újra és újra csalódni és hogy szeretnél még náluk maradni, mert ott érzed magad biztonságban. Biztosítsd Őket, hogy nem leszel hálátlan és majd Te is segíted Őket, ha felnősz. Lehet, hogy "mamád" már idős és fél attól, hogy nem fogja tudni finanszírozni a tovább tanulásodat, meg ilyesmi. Érettségi után munka mellett is lehet tanulni, de választhatsz egy jó szakmát is és azzal is jól lehet boldogulni, ha kitartó és ügyes vagy!
2014. márc. 16. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Nincs arról szó, hogy nem lesz pénz vagy zavarok hisz szeret és el sem engedne úgy. Csak nekem akarja azt hogy jó legyen és tudom Én is meg megérti hogy ez nekem nem pálya.
2014. márc. 16. 20:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!