Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tehet a szülő, ha a...

Mit tehet a szülő, ha a gyermeke pszichopata?

Figyelt kérdés
Hogyan lehet ezt feldolgozni, és mi a teendő?

2014. márc. 17. 16:44
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
75%
Pszichiáter diagnosztizálta?
2014. márc. 17. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
86%
A pszichopata szót a köznyelvben a mások által abnormálisnak tartott (esetleg közbotrányt, visszatetszést keltő) viselkedésre értik, de a szaknyelvben egészen mást jelent. Először tehát itt kellene tisztán látni, hogy a kérdező mit ért ezen.
2014. márc. 17. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 A kérdező kommentje:
A gyermek alsó tagozatos. A szülők nem hajlandók szembenézni a lehetőséggel, az egyetlen szakembernek, aki látta, nem hisznek.
2014. márc. 17. 17:33
 14/30 anonim ***** válasza:
72%
Én antiszociális személyiség zavarban szenvedek, igen ennek ez a hivatalos neve. Évekig jártam pszichiáterhez, nem segített. Anyámmal jóban vagyunk, szerencsére ritkán beszélünk és kedvesen mosolygunk. Megjegyezném, hogy kb minden 100. ember "pszichopata" szóval ez nem egy nagy dolog. És nyugodtan pontozzatok le, mert tényleg pont nem érdekel.
2014. márc. 17. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 A kérdező kommentje:
A kifejezést nem "köznyelvi" értelemben használtam, az antiszociális személyiségzavarra gondolok.
2014. márc. 17. 17:35
 16/30 anonim ***** válasza:
73%

"A gyermek alsó tagozatos. A szülők nem hajlandók szembenézni a lehetőséggel, az egyetlen szakembernek, aki látta, nem hisznek."


- Ha a szülők nem akarnak semmit sem csinálni, miért kérdezed, mit tehetnek?

2014. márc. 17. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 A kérdező kommentje:
Tizennégyes, "szenvedsz" benne? :)
2014. márc. 17. 17:36
 18/30 anonim ***** válasza:
96%
Itt 14-es. Ezt annyiszor halottam így, hogy néha én is, így mondom.
2014. márc. 17. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 A kérdező kommentje:

Világos, de jól sejtem, hogy ez téged annyira nem zavar?


Érintettként tudsz esetleg tanácsot adni?

2014. márc. 17. 18:36
 20/30 anonim ***** válasza:
14%

14-es: nem vagy pszichopata, csak antiszociális személyiségzavarban szenvedő, amit egyébként 21 éves korig nem is szabad diagnózisként kiadni.


A valódi veleszületett pszichopatától igen gyorsan meg kell - KELL!!! - szabadulni, mert az a szülein kezdni a népírtást. És ez úgy van, ahogyan mondom.


Szakanyag helyett itt egy könyv, amelyben egy született pszichopata taláható (Josephine):


Agatha Christie: Ferde ház

2014. márc. 17. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!