Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tehet a szülő, ha a...

Mit tehet a szülő, ha a gyermeke pszichopata?

Figyelt kérdés
Hogyan lehet ezt feldolgozni, és mi a teendő?

2014. márc. 17. 16:44
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
98%

Apám is pszichopata, mondjuk nem túl súlyos és nem is diagnosztizálták, de az. Ettől függetlenül normális életet él. Az, hogy valaki pszichopata nem jelenti, hogy sorozatgyilkos is. Pl. egy csomó multicég igazgatója és nagy felelősségű egyéb vezető személy is pszichopata. Szóval ez attól függ. Általában okosak, erőszakosak (nem feltétlen fizikai értelemben) és teljesen részvétlenek. Megjátsszák sokszor az érzelmeiket, mert azt úgy 'kell', megtanulták, hogyan színleljék a helyes érzelmeket. De a környezetüknek azért feltűnik, hogy valami nem stimmelős.


A gyerekkel kapcsolatban meg a Dr. Csontban mondta a pszichológus, hogy x év alatt minden gyerek pszichopata :D Jó ez csak a vicc része, de valami ilyesmi, csak van aki úgy is marad. Tényleg nem ritka dolog.

2014. márc. 17. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
100%
Ez a dr. Csont-os rész nekem is eszembe jutott erről. :) Meg volt egy cikk egy orvosról, aki a pszihopatákat vizsgálta és egy mri (nem tudom hogy írják) felvételről rájött hogy ő is az. Nem feltétlenül lesz gyilkos egyébként.
2014. márc. 17. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
100%

Itt 14-es. Nem vagyok tömeggyilkos és már 25 éves is elmúltam. Nem szeretem, ha pszichopatának neveznek, mert ez egy torz szó, amit az őrültekre mondanak. A törvények betartásával vannak problémámim, de karierileg sikeres vagyok. Mint érintet azt ajánlanám, hogy vigyétek szakemberhez. Az annyira lesz elég, hogy diagnózist álítson fel. Ha tényleg antiszociális személyiség zavaros ezt ajánlom:

ne kezeljétek úgy, mint egy őrültet, utálni fogja

fogadjátok el, hogy nem szeret viszont, nincs benne együttérzés és bűntudat

emlékeztessétek gyakran, hogy a cselekedetei következménnyel járnak, ezt én is tudom, de gyakran megfeledkezek róla

2014. márc. 18. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 A kérdező kommentje:
Köszi!
2014. márc. 18. 10:19
 25/30 anonim ***** válasza:
63%

"A valódi veleszületett pszichopatától igen gyorsan meg kell - KELL!!! - szabadulni, mert az a szülein kezdni a népírtást. És ez úgy van, ahogyan mondom."


Te teljesen hülye vagy.


Jon Ronson: The Psychopath Test


Nem minden szociopata gyilkos.

2014. márc. 19. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
6%

hát engem már egy autista is kikészít, holott csak egy jelenetnek voltam tanúja


a szülőnek elsősorban higgadtságot, türelmet kell tanulnia, magyarán végigmennie egy személyiség válozáson, utána jöhet a gyerek

2014. márc. 19. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
100%

14-es: Te semmi hátrányát nem látod, csak a környezeted?

És hogy került arra sor, hogy diagnosztizálják ezt Neked?

2014. ápr. 12. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
100%

Először is kivizsgáltatnám pszichiáterrel, másrészt pedig egy pszichopatából is lehet olyan embert nevelni, aki később hasznos tagja lehet a társadalomnak. Sőt!

Sokkal magabiztosabbak és merészebbek a "normál" embernél, így vannak pályák, amelyekre kifejezetten alkalmasak. Védőügyvéd, sebész stb.

Szerintem ne féljetek tőle, el kell fogadni, hogy ez van és létezik, ki kell hozni belőle a legjobbat.

2014. ápr. 12. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
100%

Egy ismeros gyerek reven en is utana olvastam.A pszichopatak rendkivul manipulativak,elbuvolo szemelyisegek,ami gyakran magas inteligenciaval tarsul.Barmi aron elerik a celjaikat,meg ha ez azt is jelenti,hogy mason atgazolnak erte, ok nelkul kegyetlenek,egoistak.Nincs lelkiismeretuk,valodi erzelmeik,csak megtanuljak eljatszani az erzelmeket,hogy megfeleljenek a kornyezetuknek.

Mivel nem erznek buntudatot,gyakori korukben a valodi cel nelkuli csalas,bunozes.

Nagyon magabiztosak,kivalo vezetok,mert nem befolyasoljak oket az erzelmek,kizarolagosan a sajat celjaik.Allitolag a felsovezetok nagy resze pszichopata.

2014. máj. 5. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim válasza:
0%

Gyerekkorban főleg alsós korban nem lehet Pszichopata drága édes kérdezőm.

Akkora hülye vagy mint egy tál tök.

Ilyenkor kb 13-éves kortól diagnosztizálható a kezdődő pszichopata hajlam.

Mint nálam.

L

2017. márc. 12. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!