Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » 30 éves múltam és a szüleim...

30 éves múltam és a szüleim még mindig beszólnak mindenért. Hogyan lehet megtanulni a "nem veszem fel" gondolkodást?

Figyelt kérdés

Egész életemben ez volt. Először kis álmodozónak voltam beállítva, aki nem ezen a világon él (közben folyamatosan szenvedtem, mert érezhetően nem fogadtak el). Mindketten igazi vezető hajlamúak, én pedig mindig szociális voltam. Ráadásul jött húgom és megtestesítette az álom gyereket. Olyan volt, amilyenek ők lenni szerettek volna. Én bölcsész lettem, ő meg világot bejáró manager. Én hozzámentem az első páromhoz, vettünk egy kis lakást, gyerekünk lett, teljesen unalmas élet, még tesóm menő cuccokba jár, keletre jár nyaralni, milliomos pasijával.


Mivel csak én élek Magyarországon, többet találkozom a szüleimmel, de nincs benne köszönet. Szidják a lakásunkat,amikor gyesről elmentem dolgozni, akkor karriert építgetek a gyerekkel foglalkozás helyett, amikor kiléptem, hogy mégis a picivel legyek, akkor állandó téma, hogy ennyi diplomával nem értem el semmit. Amikor gondok voltak a házasságommal, anyához fordultam tanácsért, de mást se kaptam, mint, hogy mi megmondtuk, te választottad. Amikor elhíztam, akkor miattam tönkre fog menni a házasságunk, amikor lefogytam, nem vigyázok az egészségemre. és sorolhatnám órákig....


Hétvégén közölték, hogy nem illek a családba (mert szeretem a bizsukat), viccesen megjegyeztem, hogy biztos el lettem cserélve a kórházban, erre apa kifakadt, hogy ő ebben biztos. Utána pálinkáztak, én pedig nem iszom ilyen erős italokat, erre anya megjegyezte: Legyél már végre a mi gyerekünk!. Rengeteg ilyen dolog van és már nagyon ki vagyok tőle borulva. Férjem szerint ne foglalkozzak vele, ha telefonálok, akkor csak személytelen dolgokról beszéljünk. ha nem hívom őket, ők úgysem hívnak engem.


Barátnőm azt mondja, hogy biztos az a baj, hogy tinikoromban nem lázadtam...pedig próbáltam. Tipikus jótanuló kislány voltam, nem mehettem sehová, még az egyetemen is felhívtak, hogy mit csinálok, még azt is ellenőrizték. Nem tudom mit tehetnék. Nem befolyásolhatja az életemet az, hogy ők nem fogadnak el olyannak, amilyen vagyok. Vagyis amilyen nem vagyok...Ténylegesen nem vagyok több egy átlagos családanyánál, aki próbálja megállni a helyét a világban, de sokszor nem sikerül...nekik ez kevés.


Kevés vagyok nekik...


2014. márc. 25. 12:48
1 2 3
 1/26 A kérdező kommentje:
De ami valójában bánt az az, hogy nem tudom lesz*rni. Hogy miért nem mosolygok egyet a beszólásokon, az igazságtalanságokon, a bántásokon...hogy most miért nem azzal foglalkozom, amivel kellene, ahelyett, hogy eszem magam és sorra jutnak eszembe a rettenetes dolgok. A kedvencem anya múltkori megjegyzése: "Neked azért nem volt leánybúcsúd, mert éppen abortuszokra jártál!" ....hát igen, végülis...az esküvő előtt 2 héttel elveszítettük a kisbabánkat, majd 3 nappal a ceremónia előtt újra meg kellett műteni, mert valami bent maradt és rosszul lettem...
2014. márc. 25. 12:57
 2/26 anonim ***** válasza:
100%

De a családodnak nem vagy kevés. Gondolj erre.

Amúgy meg ne keresd őket, elég évente 2x beszélni, de csak akkor ha normálisak. Hagyd őket a fenébe, és ne akarj olyan lenni aki elengedi a füle mellett, mert nem olyan típus vagy és soha nem leszel az.

Szakítsd meg velük a kapcsolatot, hidd el jobb lesz neked. Ha mégis jelentkeznek valami csoda folytán akkor meg szabályozd őket. Mihelyst olyat mond szólj neki és rakd le a telefont, te ne látogasd őket. Ha leszólja a lakásod akkor küld haza. És indokold is meg nekik miért teszed, mond meg hogy ez neked rosszul esik.

2014. márc. 25. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
100%
Kerüld őket amennyire csak lhet. De találkozz, ne beszélj sürün velük.
2014. márc. 25. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
100%

Meg vagy elégedve magaddal, és az életeddel?

Boldog vagy a pároddal, és a gyerekkel?


Felnőtt ember vagy már!

Nekem is hasonlóak a szüleim!

Elég jól állnak anyagilag, és ők azt hiszik, hogy a pénz a minden, az a legfontosabb, és bármit meg lehet vele venni.

Na meg azt, hogy csak az számít, akinek van pénze!


Én nem vagyok gazdag a párommal, de boldogan élünk.

Anyámék nagyon ritkán hívnak fel, szinte csak akkor beszélünk, ha én hívom őket. Akkor is folyton kioktat anyám. Ha megbetegszem, biztos én tehetek róla, hisz sosem törődtem magammal. Ha boldog vagyok, ne aggódjak, úgyis elmúlik majd, hisz nála is ilyen szokott lenni, ez az élet rendje...stb.

Volt olyan, hogy tényleg elég szarul álltunk, és egyikünk se töltötte fel a telefonját vagy három hónapig. Ez idő alatt egyetlen egyszer nem hívott fel...

2014. márc. 25. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a legjobb az lenne,ha megszakítanád velük végleg a kapcsolatot.Persze lehet,hogy ez nem olyan könnyű,de így sem mehet ez tovább..Egyszerűen te más vagy mint ők,de ez nem baj.Ha ezt ők nem tudják elfogadni,akkor ne foglalkozz velük.Van férjed,gyerekeid,akik szeretnek téged,és szerintem ez a legfontosabb..Kívánom,hogy ez a dolog minnél hamarabb megoldódjon,és túl tudd tenni magad ezen!
2014. márc. 25. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
100%
Ha a férjeddel és a gyerekeddel jól megvagy, akkor ne edd magad. Nőj fel. Szakadj e szüleidtől, ha már ők nem képesek elengedni és egyenrangú félként viselkedni veled. Éld a saját életed a saját értékrended szerint és ne törődj más ember (beleértve saját szüleidet is) véleményével. A dolog mindig kettőn áll, ha te azt érezteted, hogy még mindig nekik akarsz megfelelni, akkor soha nem szakad el a hozzájuk kötő "köldökzsinór", márpedig annak el kell szakadnia. Légy csak átlagos családanya, abból úgyis egyre kevesebb van.
2014. márc. 25. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 sippara ***** válasza:
88%

Két választásod van: vagy letojod, amit mondanak (ez nyilvánvalóan nem megy), vagy visszaadod a kölcsönt (ez sem javít semmin, de hosszú távon ők kevesebbet fognak cseszegetni, te meg egy fokkal jobban érzed magad).


"viccesen megjegyeztem, hogy biztos el lettem cserélve a kórházban, erre apa kifakadt, hogy ő ebben biztos." - Örülök, hogy te biztos vagy benne, én csak remélem, hogy nem ilyen szar emberek a szüleim.


"Neked azért nem volt leánybúcsúd, mert éppen abortuszokra jártál!" Persze... ne haragudj, te hogy tudod embernek nevezni maga, meg tükörbe nézni úgy, hogy ilyen undorító, gerinctelen módon beszélsz a saját gyerekeddel? Nem süllyedsz el? Mert nekem már ég a pofámról a bőr a nevedben.


Egyébként meg egyáltalán ne hívd, ne keresd őket - minek is tennéd, hát kell ez neked? A kötelező eseményeken jelenj meg, de minden ilyen beszólást fennhangon tegyél nekik kellemetlenné. Ha nekik nem ég a pofájukról a bőr, neked sem fog.

2014. márc. 25. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező! Felnőtt emberként ne másoknak megfelelő életet akarjál élni, hanem olyat ami hozzád passzol.


Szülők véleményére is csak akkor adjál valamennyire, ha érzed hogy nem csak dumálnak, hanem amikor lehetett erőn felül támogattak anyagilag is.

2014. márc. 25. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
100%

Sokak örülnének egy ilyen "átlagos" életnek. Hamar megtalált szerelem, férj, saját ház, gyerek, munka, diplomák.

Szóval ne gondold, hogy te bármiben is kevesebb lennél. Sőt! Sokaknak ez mind nem adatik meg.

A szüleid meg bocsánat, de nem normálisak. Inkább örülnének, hogy mindegyik gyerekük egy külön egyéniség. Bevallom én nem nagyon vágynék a társaságukra. Főleg a "kedves" beszólásaik után. Ha nem támogatnak, akkor legalább ne bántsanak.

Szerintem örülj neki, hogy olyan vagy amilyen, és találkozz velük minél kevesebbet. Majd ha nem lesz senki, aki rájuk nyitja az ajtót, mert tesód utazgat, akkor talán rájönnek, hogy milyen jó, hogy vagy te is.

2014. márc. 25. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező!


Ha így folytatod, akkor teljesen tönkre fogják tenni az életedet. Mint írtad, érzékeny lelkületű ember vagy és ők jól tudnak manipulálni. Kit érdekel, hogy a húgodnak milyen ruhái vannak, hol nyaralnak, mennyi pénze van a pasijának?! Az a fontos, hogy a saját életedet boldogan éld. A gyerekeidnek és a párodnak egy boldog édesanyára van szükségük, nem pedig egy önmarcangoló nőre.

Próbálj meg kemény lenni, mert ők nem fognak megváltozni, ráadásul ahogy öregszenek úgy fognak egyre több dologban rád támaszkodni. Nagyon nehéz helyzetben vagy, de ha hagyod magad, akkor ez egyre rosszabb lesz.

2014. márc. 25. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!