Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért van, hogy párom velem...

Miért van, hogy párom velem kedves, türelmes a lányával meg türelmetlen és mogorva?

Figyelt kérdés
Mintha két teljesen más ember lenne. A lányához soha nincs egy kedves szava sem, türelmetlen vele, soha semmit nem magyaráz el neki és ami nagyon zavaró, hogy folyamatosan utasítgatja. "ne menj oda! Itt állj meg! Haladjál! Ne ess el! Ezt csináld, azt csináld stb... Mindenért rászól, de soha nem dicséri. Nem beszélget vele, csak akkor szól rá ha valami szerinte rossz dolgot csinál. Vacsi közben is utasítgatja, hogy így harapd azt a kenyeret, egyed meg ezt is, azt is...húú ha engem így utasítgatnának szörnyű lenne. Velem viszont a szöges ellentéte. Állandóan jön hozzám, bújik, puszilgat, szépen, türelmesen beszél velem. Sokszor már nekem kínos, mert látom a gyereken, hogy zavarja őt is. 4 éve vagyok velük és ez azóta így van. Most hogy kicsit nagyobb már a kislány talán jobban kijönnek, de még így se az igazi. Pedig nem rossz gyerekről van szó, nagyon szófogadó, aranyos kislány még azt se lehet mondani hogy idegesíti az apját.
2014. márc. 26. 12:12
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Szerintem a kérdésedre a válasz, miszerint miért kedves a párod veled, míg a lányával nem, elég egyszerű: mert a gyerek a nőre emlékezteti, aki otthagyta.


Annó gondolom szerelmes volt, mint az állat, nemzettek egy gyereket, aztán anyuka meglépett, és azóta se híre se hamva, ahogy fogalmaztál, viszont a kislány meg ott maradt a pasasnál, és valahányszor ránéz, eszébe jut, hogy az a nő mit csinált vele. Gondolom a kislány hasonlít minimum valamennyire az anyjára, így a párod számára a lánya nem más, mint egy emlékeztető, a megtestesült csalódás (nem a kislányban, hanem az anyjában), egy jelkép.


Emiatt pedig nem tudott teljesen túllépni a volt feleségén, és nem is fog tudni, mert ez egy ördögi kör jelenleg.


Nem tudom, érthető voltam? Néha kuszán fogalmazok.

2014. márc. 26. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:
Néha kell is a szigor nem mondom, de szerintem ő már túlzásba viszi. Én foglalkozok vele rengeteget, szeretem nagyon, ő is engem. Bár még nincs saját gyerekem, de ha megszületik szerintem őt sem fogom másként nevelni. Szerintem a szeretet és a humor amivel lehet egy gyerekre hatni, meg úgy általánosságban ez a két dolog fontos nagyon nekem. Eddig nem zavart, hogy párom ilyen, mert úgy gondoltam kiegészítjük egymást én engedékenyebb vagyok, ő szigorúbb ami néha jól is jön, de ez mostanában hogy babát várok kezdett el zavarni. Sajnos nemrég tudtunk csak külön lakásba költözni és a babám is mostanra időzítette a jövetelét így eddig annyira nem foglalkoztatott a dolog.
2014. márc. 26. 16:00
 13/13 anonim ***** válasza:
Próbáljon meg ezen változtatni a párod, beszélj vele, mert rengeteg konfliktus fog okozni egy újabb gyerek. Ha a Te gyermekeddel jobban foglalkozik, a nagylánnyal ugyanígy, az nagy károkat fog okozni az egész családnak, meg fogja mérgezni a légkört. Ha pedig ennyire képes egy gyereket "nevelni", hogy csak utasítgatja, az kész katasztrófa lesz nektek. A lelki elhanyagolás az apa részéről mindenképp megbosszulja magát, és ha kamaszkorba lép a nagylány akkor majd lehet hüledezni, meg panaszkodni rá, hogy "mindene megvolt, most miért drogozik? cigizik? lett terhes? lett mentálisan sérült?Ez érthetetlen!". Sajnálom, ez nagyon szomorú.
2014. márc. 27. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!