Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért nem hagynak felnőni a...

Miért nem hagynak felnőni a szüleim 25 évesen? Miért keserítik meg az életem?

Figyelt kérdés
Majdnem 3 évet laktam a fővárosban, ameddig tanultam, majd egy rossz albérlet miatt jobbnak láttam ideiglenesen hazajönni. Több mint fél éve itthon vagyok. Itthon nem találok munkát, és nem is akarok vidéken élni, 25 évesen meg már külön is kellene laknom a szüleimtől. A szüleim nem engedik, hogy elköltözzek. 1. nem mehetek a szerintük idegen barátomhoz (fél éve alatt persze találkoztunk, voltam sokat nála). 2. külön sem mehetek, mert keressek pénzt albérletre. De hogy, ha itt Borsodban semmi munka nincs: Beleszólnak az egész életembe. Nem jöhet nálunk a barátom, úgy hogy itt alszik. Na de Pestről? Engem már nem engednek, mert keressem meg az útra a pénzt. Még vonatjegyre sem adnak pénzt. A kocsinkba bele sem ülhetek apám miatt. Még akkor sem, amikor anyukámat kell mondjuk vinni valahova. Nem vagyok vásárlós királylány, hogy azt higgyétek itt, hogy mindent megkapok. Nem is fogadnám el. Anyukám nem engedi, hogy főzzek, úgy kezel, mint egy óvodást. Amikor dolgozik kimosok, ő megigazítja, a szárítón a ruhákat, mert szerinte nem jó. De könyörgöm, 3 évig magamra mostam, és főzegettem. Apám még a levegőt is sajnálja tőlem. Számolja hányszor wc-zem, hányszor mosok hajat egy héten. Nem is merek kimenni a szobámból, ha itt van a házban. Arról szó sem lehet, hogy a barátom itt aludjon, vagy én hozzá költözzek. Sosem dicsérnek meg, hogy szép vagyok, okos. Apám úgy beszél velem, mint egy alkoholista börtöntöltelékkel. Ha jönne a barátom, 10 perc után menekülne. Pedig nem vagyok rossz lány, nem iszom, nem járok el buliba, nem cigizem, sosem voltam ilyen. Hiába végeztem főiskolát itthon egyáltalán nem érek el vele semmit, de már Budapesten sem... Apám munkakerülő qrvának hív. Mit csináljak? Megbolondulok!
2014. márc. 26. 22:26
1 2 3 4
 11/38 anonim ***** válasza:
100%
és ha lenne jegyre pénzed utána mit kezdenél? lenne munkád?hol laknál?
2014. márc. 26. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/38 anonim ***** válasza:
79%
A testvéredtől nem tudsz ennyit kölcsönkérni? Vagy egyelőre vmilyen takarítás, gyári munka, mezőgazdasági munka stb nincs a környéketeken? Közmunka vagy ilyesmi? Valahogy mindenképpen lépj le onnan, 25 évesen már legyen merszed.
2014. márc. 26. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/38 A kérdező kommentje:
A szüleim nem engedik, hogy a barátomnál lakjak! :) Azt mondja anya: "Meg bízol benne?" Azért Budapesten csak van még lehetőség elhelyezkedni.
2014. márc. 26. 22:54
 14/38 anonim ***** válasza:
76%
nem rosszból de a szüleid nem túl bizalmatlanok az emberekkel? miért ne bízhatnál meg A BARÁTODBAN?
2014. márc. 26. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/38 A kérdező kommentje:
A testvéremtől nem akarok úgy kérni, hogy majd megadom, amikor tudom. Neki családja van. Nem állnak rosszul, de jól sem. Közmunka talán, de akkor félek, hogy itt ragadok.
2014. márc. 26. 22:57
 16/38 anonim ***** válasza:
87%
akkor is beszélj a testvéreddel hisz a testvéred, mire való aa család ha nem arra hogy kihuzza a bajból? lehet hogy van családja ... de attól te is a családja vagy...
2014. márc. 26. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/38 A kérdező kommentje:
Ők olyan maguknak valók. Egymás előtt szégyenlősek. Még a fürdőbe sem mennek be. Néha azt érzem, anya azt akarja, hogy itt éljek, mert ő egyedül érzi magát apám mellett. Apám vele is szemét. Nem is nagyon beszélünk apámmal.
2014. márc. 26. 23:01
 18/38 anonim ***** válasza:
87%
Küldj önéletrajzokat Pestre. A közmunkából lenne pénzed, és ha mondjuk behívnak interjúra vagy kapnál állást, lenne indulótőkéd. Ne várd a sült galambot, most egyelőre mindegy hogy milyen munka csak fizessen, ha ennyire nem támogatnak, akkor nincs mire várni. Tudom hogy mindegy hogy milyen munkáról van szó, nincs munkahely,de próbálkozz. A közmunkát egyébként ha jól tudom felmondási idő nélkül, kapásból ott lehet hagyni ha összejön vmi biztos, de javítsatok ki ha tévedek.
2014. márc. 26. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/38 A kérdező kommentje:
Elméletileg kezdhetek közmunkát a jövőhéten. Papírmunkák asztalnál. Még nem tudok konkrétat. Ha behívnak interjúra, akkor elengednek? A barátom ezt nem is tudja, félek, hogy akkor hagyja az egészet, mert azt hiszi, hogy jó nekem így.
2014. márc. 26. 23:09
 20/38 anonim ***** válasza:
100%
El akarsz te egyáltalán költözni? Mi az hogy nem engedik? Tudod hol kérnék engedélyt 25 évesen erre, nem inkább friss még a kapcsolat és félsz odaköltözni?
2014. márc. 26. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!