Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért nem hagynak felnőni a...

Miért nem hagynak felnőni a szüleim 25 évesen? Miért keserítik meg az életem?

Figyelt kérdés
Majdnem 3 évet laktam a fővárosban, ameddig tanultam, majd egy rossz albérlet miatt jobbnak láttam ideiglenesen hazajönni. Több mint fél éve itthon vagyok. Itthon nem találok munkát, és nem is akarok vidéken élni, 25 évesen meg már külön is kellene laknom a szüleimtől. A szüleim nem engedik, hogy elköltözzek. 1. nem mehetek a szerintük idegen barátomhoz (fél éve alatt persze találkoztunk, voltam sokat nála). 2. külön sem mehetek, mert keressek pénzt albérletre. De hogy, ha itt Borsodban semmi munka nincs: Beleszólnak az egész életembe. Nem jöhet nálunk a barátom, úgy hogy itt alszik. Na de Pestről? Engem már nem engednek, mert keressem meg az útra a pénzt. Még vonatjegyre sem adnak pénzt. A kocsinkba bele sem ülhetek apám miatt. Még akkor sem, amikor anyukámat kell mondjuk vinni valahova. Nem vagyok vásárlós királylány, hogy azt higgyétek itt, hogy mindent megkapok. Nem is fogadnám el. Anyukám nem engedi, hogy főzzek, úgy kezel, mint egy óvodást. Amikor dolgozik kimosok, ő megigazítja, a szárítón a ruhákat, mert szerinte nem jó. De könyörgöm, 3 évig magamra mostam, és főzegettem. Apám még a levegőt is sajnálja tőlem. Számolja hányszor wc-zem, hányszor mosok hajat egy héten. Nem is merek kimenni a szobámból, ha itt van a házban. Arról szó sem lehet, hogy a barátom itt aludjon, vagy én hozzá költözzek. Sosem dicsérnek meg, hogy szép vagyok, okos. Apám úgy beszél velem, mint egy alkoholista börtöntöltelékkel. Ha jönne a barátom, 10 perc után menekülne. Pedig nem vagyok rossz lány, nem iszom, nem járok el buliba, nem cigizem, sosem voltam ilyen. Hiába végeztem főiskolát itthon egyáltalán nem érek el vele semmit, de már Budapesten sem... Apám munkakerülő qrvának hív. Mit csináljak? Megbolondulok!
2014. márc. 26. 22:26
1 2 3 4
 31/38 anonim ***** válasza:
83%

A felnőtt életnek az egyik fontos lépése az, amikor rájössz, hogy egyszerűen muszáj a saját érdekeidet nézni, mert más nem fogja helyetted. Még a saját apád sem.

Magyarán: találd ki, mit akarsz, mi az, ami NEKED jó lenne, és lépj. Felnőtt vagy, nem kell senkinek az engedélye.


Alig egy éve játszottam el hasonlót én is: nem találtam munkát, elfogyott a pénzem, így hazaköltöztem a szüleimhez. Onnan is küldözgettem az önéletrajzokat, méghozzá bentlakós állásokra (hotelekben ajánlanak ilyet, meg akadnak házvezetői állások is szép számmal). Ott spóroltam, semmire nem költöttem (kaját, szállást adtak, eljárni meg amúgy se tudtam, mert nem volt rá időm). Interjúzni az unokatesómék hoztak fel, ők kocsival jöttek és egy éjszakát alhattam is náluk. Egyébként indulás előtt azért odajött anyukám és megkérdezte, hogy van-e pénzem, mondtam hogy nincs, és akkor mégis mit fogok enni, mondtam hogy fogalmam sincs. Erre a kezembe nyomott egy ötezrest :)


A lényeg az, hogy kilátástalannak tűnő helyzetből is van kiút - csak lépni kell! Nem kifogást gyártani és nem is bárki más érdekeit előbbre helyezni a sajátodénál. Az altruizmus egy hatalmas baromság, életképtelenné tesz.


Ja egyébként néhány hónap után muszáj volt felmondanom az állásom, mert házvezetőnő lettem és sajnos az apuka kikezdett velem. Utána odaköltöztem a barátomhoz. Valameddig elég volt a pénzem, de utána egy ideig az ő fizetéséből éltünk, és azt is meg lehetett oldani. Bár nem volt jó helyzet, az tény :) Sok-sok káposztás tésztát ettünk. De a lényeg az, hogy ha az ember akarja és meri, mindent, de tényleg mindent meg lehet oldani :)

2014. márc. 27. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/38 anonim ***** válasza:
Nem olvastam el a válaszokat, mert nincs sok időm, de felnőt nő vagy. én a helyedben elterveznék mindent, kérd a barátod segítségét, és szökj el. Én ezt tenném, mert mást nem igen lehet tenni. Majd egyszer rájönnek a szüleid hogy mit tettek.
2014. márc. 27. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/38 anonim ***** válasza:

Ez társfüggés! Keress rá, olyan függőség, mint a drog, szenvedélybetegség, hármótok közt mindenki mindenkivel más szinten, de krzelendő. Ketess addiktológus szakembert!

Mi az, hogy nem akarsz kölcsönkérni jegyre a barátodtól? Hogy gondolod vele a jövőt, ha most ezt nem mered? Bíznod kell benne!

Vagy hazudd a szüleidnek, hogy állásinterjúra mész Pestre, kérj pénzt jegyre! másnaptól már ott is dolgozol, költözz a barátodhoz és égess fel minden hidat magad mögött, szakíts meg minden kapcsolatot szüleiddel, kezdj önálló êletet, nőjj fel!

Lépd meg ezt hamar, különben csak toporogsz, vagy várod a halálukat, hogy megszabafulj a fogságukból, az egészséged is rámehet! Fiatal vagy, alapíts saját családot, de vigyázz, ne járj úgy, mint a tesód, aki nekemenekült a házasságba, tanulj a hibáiból. Esetleg írj majd, mi lett, érdekelne !

2014. márc. 27. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/38 anonim ***** válasza:

Sine ira et studio. [Harag és részlehajlás nélkül.]

Amíg nincs SAJÁT megélhetési forrásod és ezért szüleidnél laksz, ők tartanak el (lakás, rezsi stb.), addig az "ő kicsi gyereke" maradsz. Ez bizony magával vonzza azt, hogy életetedbe beleszólási jogot formáljanak, irányítási, nevelési jogot formáljanak maguknak.

Hogyan várhatod el, hogy barátod látogatását örömmel fogadják, amikor te is "vendég" vagy?

Amíg nem állsz saját lábadra, szüleid beleszólási jogot éreznek/érezhetnek maguknak életedbe.

Segíteni csak te tudsz magadon, itt hiába irogat bárki "jó tanácsot".

Hogyan? Ezt is csak magad tudod megoldani, neten segítséget adni kizárt dolog. (Hacsak valaki nem ajánl azonnal állást, aminek béréből saját lábadon megállhatsz.)

Kívánom, mielőbb találj kedvező megoldást!

2014. márc. 27. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/38 Költőnő? ***** válasza:
90%

úristen....

sajnos nem csak a kérdésed, de a kommentjeid is végigolvastam, bár ne tettem volna.

Sajnos az a rossz hírem van, h a gyk nem fogja megoldani a problémád! az én szüleim is próbálkoztak hasonlókkal anno (nem ilyen durván), de bennem 20 évesen több határozottság volt, mint benned most.

Az a nagy büdös helyzet, h bár felnőtt nő vagy (elvileg), úgy viselkedsz, mint egy óvodás.

"nem engednek"-marhaság. Nem kell engedély.

"nem merek"-marhaság. Ki merjen helyetted?

"nem tudok"-marhaság. De tudsz. Ha akarsz.

"szegény anya"-nem a te kompetenciád. Ő élete, ha nem lenne szintén gyáva, mint te, már lépett volna. Nem jó neki így, de benne marad, mert kényelmes.

játszmahegyek amit itt ti toltok.

Nettó játszmázás.

2014. márc. 27. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/38 anonim ***** válasza:
88%
Kifogások... Elköltözöl és kész. Ha így fojtatod, 40 évesen is anyukádéknál fogsz lakni.
2014. márc. 27. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/38 anonim ***** válasza:
Én fiu vagyok! Pàrom szüleivel sosem jöttem ki mondjuk sajàt apàmmal sem beszélek! Én elköltöztem ottholról 20 évesen munka mellett fejeztem be az egyetemet! Nem egyszer volt hogy éjjeldolgoztam nappal suliban voltam. Pàromat 25 évessen ismertem meg egy karàcsonyi làtogatàsom alkalmàval összevesztem az apjàval akkor hirtelen felindulàsból feltettem a pàromnak a kérdést , ők vagy én jösz vagy maradsz! Ez volt öt éve! Voltak nehezebb idők mert először nem volt àllàsa de màra van mindenünk hàzunk autonk biztos àllàsunk! Szüleinkel nem beszélünk de nem is hiànyzik!
2014. márc. 27. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/38 anonim ***** válasza:
56%
beszélj a barátoddal, ő biztosan segít a vonatjegyet is beleértve. hozzá költözöl és tlálsz munkát, de ha otthon maradsz nem lesz kiút mert ő se vár örökké- ilyen szülők azt sem érdemlik meg hogy rájuk nézz
2014. márc. 27. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!