Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nevet szeretnék változtatni,...

Nevet szeretnék változtatni, de tudom, hogy ezzel megbántanám a szüleim. Hogyan beszélhetném meg velük, vagy mit tehetnék ilyenkor? (20/F)

Figyelt kérdés
20 éves vagyok, jelenleg még a szüleimmel élek. Bár teljesen átlagos és hétköznapi keresztnevem van, egyszerűen nem tudok vele megbarátkozni, úgy érzem, hogy hozzám nem ez illik, és sokkal boldogabb lennék egy másik keresztnévvel, és ahogy telnek az évek csak egyre inkább nyomaszt ezt a nevet viselnem. Ugyanakkor édesanyám többször is említette, hogy mennyire szereti azt a keresztnevet amelyet nekem adott, és biztosan nagyon fájna neki ha úgy értesülne róla (akármilyen úton-módon-formában) hogy már nem úgy hívnak, ezért lenne jobb ha tőlem tudná meg (szerintem). De hogyan?

2014. márc. 28. 01:42
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
0%
Választhatsz te ezer nevet is.Te már úgy is mindenkinek xy vagy.Ne hidd 20évig Pista voltál most mindenki Jancsinak hív.Micsoda hülyeség ez már
2014. márc. 28. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Mi a keresztneved egyébként?
2014. márc. 28. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:

Reagálva az eddigiekre:


1. Sokszor és sokáig próbáltam az akkori környezetemben élőket megkérni hogy más néven hívjanak, átlagosan minden tizedik meg is tette a kedvemért, de volt olyan is aki egyenesen lehülyézett érte...

2. Pár éve költöztünk el így családon kívül nincs túl sok olyan ember aki "rászokott" volna a jelenlegi nevemre, viszont 20 éves lévén még bőven elég embert fogok az életem során megismerni, és szeretnék a számomra oly sokat jelentő névnek jogosan birtokában lenni.

3. A második keresztnevemmel még annyira sem tudok kibékülni mint az elsővel.

4. A harmadik nevem az édesapám keresztneve után kaptam így az is eléggé családi eredetű.

5. Baráti társaságokban így is igyekszem úgy bemutatkozni ahogy szeretném hogy hívjanak, csak hivatalosabb helyeken (ideértve az iskolát is) nem megy ez olyan simán...

2014. márc. 28. 15:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!