Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Hogy beszélhetném rá most már...

Hogy beszélhetném rá most már tényleg a nagyit, hogy ne főzzön?

Figyelt kérdés

Még amikor kisebb voltam rákaptam, hogy a nagyinál ebédeljek. Suli után is hozzámentem, mert valahogy az ő főztje mindig finomabb volt. A szüleim is rákaptak és azóta mindig a nagyinál ebédelünk. Engem jó ideje nagyon zavar már ez. Hétvégente átjárok hozzá délelőtt segíteni, olyankor mondom neki, hogy ne főzzél már, ott van anya, csinálja meg. Mert, ha rákényszerül, megcsinálja. Oké, hogy most műtötték a nyakára, de már 90%ban jól van és ma is sütögetett...tiszta szar érzés. Oké, hogy finom a nagyi főztje, de...Úgy érzem, egy kicsit az én hibám is, mert ugyan megeszem, amit anyu főz, de nem olyan jó, mint a nagyié. A nagyi minden tekintetben jobb: nagyon szépen takarít, nagyon finomakat főz-süt, jól tud gazdálkodni a pénzzel stb.

20/l


2014. márc. 15. 20:39
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Mi lenne, ha te főznél? Mondjuk megkérnéd a nagyit, hogy tanítson meg neked ételeket (ha még nem tudsz), és mondd azt a nagymamádnak, hogy szeretnéd ezzel anyukádat meglepni, mondjuk vasárnap. Meghívhatjátok a nagyit is, apukáddal pedig összebeszélhetsz. Ebből hagyomány is lehet, hogy vasárnap akkor te főzöl és meghívjátok a nagyit.
2014. márc. 15. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
94%
Idős korban az embert sokszor az élteti, ha azt érzi hogy szükség van rá. Ezért főz é süt, mert különben jönne a depresszió, hogy ő már nem kell senkinek. Ezt persze a családnak szépen, fokozatosan le kell építeni és valami könnyebb dolgot kell rábízni az öregekre.
2014. márc. 15. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy szokott ilyen lenni ritkán.

Meg amikor mondom neki, hogy most én akarok főzni, akkor ő magának meg papinak főz olyat, amit régen ettek(cinkét stb)

Vagy akkor talál magának más házimunkát, sosincs az, hogy pihen. És én azt akarom a főzéssel való leszoktatásról elérni, hogy pihenjen már.

2014. márc. 15. 20:48
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

szerintem a Nagyid szeret nektek főzni! Ezért olyan finom!

Segíts neki! Vásárolj be,segíts előkészülni,mosogatni! De hidd el,szereti,így ő is hasznos fontos!

2014. márc. 15. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
78%

Főzz te helyette és ne csak ritkán, hanem sűrűn. Én megértem, hogy segíteni akarsz, de ne úgy, hogy "ott van anya, csinálja meg", mert az nem segítség, hogy osztod-szorzod a házimunkát a szüleid és a nagyszüleid közt.

Szépen megfogod a lábast, a fakanalat és megmondod: nagyi, most én főzök.

2014. márc. 15. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Pedig a főzés az, amit a legtovább megtartunk oregedesunkben is:-). Tanulj tole, inkabb anyudnak mondd, hogy ne minden nap egyetek ott...segits neki a hazimunkaban vagy a fozeshez a bevasarlasban, a fozes utani mosogatasban, teritesben, asztalleszedesben. Azok is farasztoak, ha mar ott esztek, akkor ezek nagy konnyebbseget jelentenek. Tapasztalatbol tudom, hogy nehez a nagyszuloket lebeszelni errol. Ha nagyon zavar, akkor beszelj vele negyszemkozt, hogy nem tartja-e túl fárasztónak, hogy hogyan bírja es hogy őszinten mar teged zavar...szeintem, ha szepen elmondod neki, akkor lehet minden helyre all es legalabb fogod tudni ő ezt szereti-e vagy mi a saját velemenye :-).
2014. márc. 15. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha fárasztó lenne neki, akkor pihenne! Aki egész életében tevékeny volt, az beteg lesz, ha nem csinálhat semmit!

Abban segíts neki, ami esetleg már nehezére esik neki.

2014. márc. 15. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm :)

Talán tényleg hasznosnak érzi, bár elég sokszor mondogatja, hogy többet nem főzök :)

Én csak hétvégén tudok neki segíteni, mert délig suliban vagyok és azt mondja, már 6kor a gázon rotyog az ebéd :)

2014. márc. 15. 21:07
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

a 84 éves nagymamám ugyanezt csinálja...megy oda a fia, aki 52 éves és annak az egész családja..felesége, plusz 2 gyerek.

mondtam mamának, hogy ne haragudjon már, de ez szégyen, hogy a 84 éves föz az 50 éves férifra és nöre és annak a 20 évs gyerekeire...és ök arra nem képesek, hogy elpakoljanak, elmosogassanak..utána meg megy az anyukám 200km-röl, mert mama beteg, müteni kell stb. és nincs, aki ott legyen neki és segitsen......

ö mégis a fiát favorizálja, uzgy beszél rola, mint egy tiz évesröl, hogy de mi lenne velük nélküle. szival igen, ö igy érzi magát hasznosnak, fontosnak, hogy kinyalhatja másoknak a popsikáját (hozzáteszem, ha anya elviszi magához telente egy honapra, akkor meg az a normális neki, hogy reggel tálcán kapja az ebédet..de erre azt mondja, a fiuk gyámoltalanabbak, anya meg mindig is ilyen talpra esett volt, akit nem kell biztatni, segiteni..stb.)

2014. márc. 15. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Nekünk is ilyen volt nagyink :)


Most már tilos neki főzni, ez más kérdés, mert alzheimeres és ott felejti, de ha náluk volt nagy családi ebéd, akkor nem adta ki a kezéből! Ilyenkor mi terítettünk, mi vittük át az ebédlőbe az ételt, mi szedtük le az asztalt, mi mosogattunk. A főzést pedig, amit imádott csinálni csinálhatta belátása szerint :)

2014. márc. 16. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!