Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek el kéne venni a...

Szerintetek el kéne venni a gyerekeket ettől a szülőktől, helytelenül táplálják, károsítják az egészségüket? (bővebben a történet)

Figyelt kérdés

Az általános suliról van szó, onnan hallottam az esetről.


Van egy család, vegetáriánusok és a gyerekeknek se adnak húst, de gondoskodnak a megfelelő fehérje, b12 vitamin stb. szükségletről és végül is a 2 gyerek normálisan fejlődik és a rendszeres orvosi vizsgálatok szerint egészségesek, de támadják őket nagyon.


Főleg egy asszony kardoskodik, aki ennek majdhogynem az ellentéte, a másik véglet: a hagyományos, magyaros, zsírban tocsogós és az egyszerű, "gyorsanmegvan" kaják, mint a tejfölös sajtos spagetti stb. keveréke az átlag menü náluk, na meg persze amikor a nagymama főz, mert velük lakik ő is. Sajnos a gyerekek zsebpénzből is inkább az egészségtelen nasikat veszik gondolom. Az egyik gyerek még nincs annyira elhízva, ő mozgékonyabb, de a másik kettő, a nagyobbak már picit husisabbak. Az anyjuk szerint persze ez a normális, de a suliban már csúfolják őket.


Lényeg, hogy mindenki nagyon elítéli a vega családot (hozzá kell tennem, hogy falujellegű kisvárosról van szó, nem egy 'mindenkiismermindenkit' jellegű, de nem sok gyerek van, a szülők nagyjából ismerik egymást a szülői értekezletekről) és azt mondják, hogy el kéne tőlük venni a gyerekeket?


Mi erről a véleményetek?



2014. ápr. 4. 12:35
1 2 3
 11/24 A kérdező kommentje:

valamit félreértettél, sajnálom

csak az emberek véleménye érdekelt

2014. ápr. 4. 13:01
 12/24 anonim ***** válasza:
92%
Hallod utolsó te fogyatékos vagy? :D Elolvastad egyáltalán a sztorit? :D
2014. ápr. 4. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
90%

Időpont ma 12:59 (6-nak)


nekem úgy tűnik, hogy neked nem volt mostanában egy jó kiadós szexed, mert neked habzik a szád itt.

A kérdező nem rosszindulatú (sose értettem, hogy pár mondatból, hogy jön le bárkinek is hogy mit gondol a másik?)

Kiemelek neked egy mondatot, hátha a vörös ködtől nem láttad. Lassan írom le, hogy el tud olvasni..Rendben?


"Az általános suliról van szó, onnan hallottam az esetről."

2014. ápr. 4. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:

Én ezt több részre tenném szét.

1: nem tudom felfogni a vegetáriánusokat. Van akinek betegsége van, van akinek vallási oka van, de a többsége csak úgy nem eszik, ezért amíg nem kezdenek "sztrájkolni" meg felvonulni, hogy mi se együnk, üsse kő elven elfogadom őket. Viszont ( eddig tekinthető ez egy előzménynek, most jön a lényeg ) amikor meg sem kóstoltatják a húst a gyerekkel, az túlzás. Mi van, ha a gyerek szereti? Sok vitamin van benne, amit lehet pótolni, de nem növényekkel. ( Illetve nem tudom, hogy a halat húsnak veszik-e. )

2: a másik véglet is túlzás, őt nem írom le miért. Ő szintúgy tönkreteszi a gyerekeit, csak más módon. Míg az egyiknek lehet hogy semmi baja nem lesz ( vega ), a másiknak súlyos problémái lehetnek ebből, pl. cukorbetegség, vagy maga az elhízás is egy betegség.

3: elvenni a gyereket ezért? Jó szülők? Etetik a gyerekeket? Adnak rájuk ruhát? Foglalkoznak velük? Verik őket? Én azt mondanám, hogy inkább adjanak a gyerekeknek húst ( illetve halat is, ha húsnak veszik ) és ha szeretik meg tetszik nekik, akkor egyék. Ellenben ha a fenti kérdésekre negatív a válasz, akkor igen, elvenném.

Ez az én részletezett véleményem, lehet, hogy más ( pl. egy vega, mint mondtam nem ítélem el őket, de nem is értem meg ) pont fordítva gondolja.

2014. ápr. 4. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
0%
Aki vegetáriánus,az nem eszik tudtommal tejfölt és tejes ételt sem....A tészta tojásból készül,ergó sztem csak szimplán hülye a család,akiről szó van.
2014. ápr. 4. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 A kérdező kommentje:

azt hiszem van többféle vega, vannak akik tejet meg tojást még esznek azért

ja meg viszont van tojás nélküli tészta is

2014. ápr. 4. 13:44
 17/24 anonim ***** válasza:
77%

Vegetariánusnak az ovo-lakto vegetariánusokat nevezik, bár vannak keverések. A hal természetesen hús és állati zsírt sem eszik, aki vega.

A vegánok nem esznek állati termékeket.


Nekem a sima vegaság természetes, nyilván ugyanúgy lehet rosszul csinálni, mint a normál táplálkozást, de a húsban semmi nincs, amit ne lehetne könnyen bevinni növényi forrásból. B12-t nem tudom, minek szednek, talán majdnem vegánok.

Elég vad, hogy ennyiért beszólnak, ha egészségesen élnek, akkor mi a gond? A világ más helyein van, aki nyersvegánként neveli a kisgyerekeit, ahhoz nem is tudom, mit szólnának...


A szülő, ahogy a fenti példa is mutatja, mindenképpen "rákényszerít" valamit a gyerekre. Csak az egyik a húst "kényszeríti" rá, másik a húsmentességet. Semmi ok lehúzni emiatt a vegákat, nem fosztják meg semmi alapvetőtől, csak a saját étrendjükhöz hasonlóan etetik, pont úgy, mint az, aki húst vagy cukrot eszik.


Rám a heti húsevést "kényszerítették", egy idő után rosszul viseltem s a végén vega lettem jópár évre, de most is felzaklatna, ha úgy havi 1-nél többször ennék húst és soha többé nem akarok csirkéhez hasonló dolgot látni a tányéromon (én eleve zöldségimádó vagyok, nálam rosszul jött ki a dolog, nyilván van, aki boldog lett volna a vasárnapi csirkével). Úgyhogy nem értem, miért kell a vegáknak elveikkel és a jól bevált gyakorlatukkal szemben húst adni a gyereknek, miközben a húsevők nyomatják a húst, ha akarja a kicsi, ha jó neki, ha nem.

2014. ápr. 4. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem adnának a gyerekeknek enni, akkor elvenném tőlük, de így?

Szerintem nagyon sok olyan család van Magyarországban, akik "kényszer-vegetáriánusok", azért nem esznek húst, mert nem kerül. Akkor mindenkitől el kellene venni a gyerekét, mert szegény?


A gyereknek a kaja mellett éppúgy szüksége van a szülei szeretetére. Ha te gyerekként választhatnál, mit választanál: a rántott húst, vagy hogy anyukád legyen, aki törődik veled, és nem mondjuk egy intézetben kallódsz.

2014. ápr. 4. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:

ha te ezt így jónak, megvalósíthatónak és egyáltalán normálisnak tatod, akkor nagy gondok vannak szerintem is..


azért mert valaki magyarosan főz, és gyorsan kész ételeket is, az nem feltétlenül egészságtele..

minden ételből problémás, ha az ember mértéktelenül fogysztja..


A mai egészségesnek mondott testalkat sem feltétlenül az..

mivel a mai norma a kóros soványság kb..ezért a gyerekek azokat a gyerekeket is csúfolják már, akik teljesen egészséges, telt arcúak...konkrétan a gebe kisgyerekek teszik ezt (tapasztalom)


egy gyerek úgy egészséges ha egy KICSIT husis, de tényleg kicsit


viszont az egészséges táplálkozásról alkotott "szakértői" vélemények is folyamatosan változnak..


erőltetik, hogy olajjal, ne zsírral főzzön az ember (zárójelben, kicsit sem egészségtelenebb, sőt...zsírral főzni)


x évvel ezelőtt a margarint nyomták, hogy egészségesebb mint a vaj.. ma már


mindenki tudja, hogy ez hazugság (akik mondták, azok is tudják, csak az orvosok által is támogatott marketing fogás volt az olcsó" vaj" elterjedése miatt,)



stb..

tehát ma elvennénk azért a gyereket, mert mittudomén nem a paleo szerint eteti, aztán 10 év múlva "kiderül" hogy nem jó dolog ez /és tényleg nem, de nem ez a kérdés/

akkor már azoktól vesszük el, akik a paleo-t csinálják?



engem konkrétan magyarosan etettek, ha kifejezéseddel élek (bár a sajtos tejfölös spagetti inkább olasz étel, de mindegy)



sosem voltam gebe szerintem...de azért igen a vékony kategórába tartoztam..

tesóm mindig husis volt, és nem azédesanyám miatt diktált étrend miatt..hanem azt pont nem ette meg, mellette csak szárazat evett..

unokatesómékat az anyja vegyes értrenden "tartotta" mindig túl egészségesen, hogy a súlyuk rendben legyen...erre mindig problémájuk van a mai napig..

nem csak ezen múluik..


az étkeztetéssel nagyon szélsőséges esetben veszélyezteti az ember a gyerekeit

(korai gluténbevezetés, vagy a fényevő gyereek szituációja) viszont ezt az orvos látja vagy védőnő elvileg.. ha nagy agáz úgyis feljebb viszskik...de azért mert a gyerek nem a brokkolit szereti, hanem a nokedlit inkább, senki nem fogja elvennia gyereket..

a vega életódról pedig az orvosnak kellene mindenképpen tájékoztatni a szülőket, hogy gyerekként minden nyomelemre szükség van..és akkor tablettában kell bevinni a szükséges dolgokat....sztem a vegák amúgy gyakran egészségmániásak is, így inkább hanyagolnák a tablettákat...(hacsak nem elvből vegák)

2014. ápr. 4. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:

15#

akire te gondolsz, az a vegán. Ok semmilyen állati termeket nem esznek, persze bele lehet kötni pl. a tésztába, ahogy te tetted meg akár a növényekbe is, mert ugyebár mit tesznek a növényekre? Komposztot. Az miből van?

Egyébként a vega ( mint vegetáriánus ) csak húst nem eszik.

A vegákról a vélemény: 14

14-es vagyok.

2014. ápr. 4. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!