Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ti hogy reagálnátok le ha...

Ti hogy reagálnátok le ha párotok lánya elkezdene titeket "anyázni"? Mi lenne a jó reakció ami neki se bántó és nekem se kellemetlen?

Figyelt kérdés

Nagyjából vázolom a szituációt:


Párommal együtt vagyunk 4 éve, 1 éve élünk együtt.

Van egy kislánya aki velünk él, de elejétől fogva a keresztnevemen szólít, nem akartuk hogy elkezdjen "anyázni". Én nevelem, az anyjára nemigazán emlékszik, de azt tudja, hogy nem én vagyok az anyukája.

Nemsokára jön a kis tesó és azóta elkezdte mondogatni, hogy ha megszületik a tesó onnantól kezdve neki is az anyukája leszek. Mikor ismeretlenek, vagy az oviban mondják neki, hogy én az anyukája vagyok akkor mindig kijavít mindenkit, hogy "xy hasából születtem ő az anyukám, x a legjobb barátnőm. Mikor megszületik a kisbaba akkor lesz nekem is az anyukám." Képben van, hogy ki- kicsoda, néha viszont úgy csinál mintha kisbaba lenne, odabújik hozzám, elkezd úgy beszélni mint egy kisbaba, szopja az ujját és "eljátssza", hogy az anyukája vagyok, olyankor anyának szólít. EZ tart nála 1-2 percig mintha csak szerepjátékot játszana, aztán megint nevemen szólít. Ez eddig nem sokszor volt szerencsére, 1-2 alkalommal és hát hirtelen nem tudom ezeket a dolgait hogy lereagálni. (amúgy ez mielőtt terhes lettem előtte is előjött néha, úgyhogy nem a tesó miatt van)

Azt, hogy anyának hívjon ennyi idő után már nem tudom elképzelni és nem is nagyon szeretném, de nem is tudok rászólni, hogy "nem vagyok az anyukád, ne hívj így". Szóval nem tudom mi lenne a jó reakció.


2014. ápr. 16. 12:34
1 2 3 4 5
 41/42 anonim ***** válasza:
No, mi a helyzet?
2021. febr. 5. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/42 anonim ***** válasza:
55%

#38. "Választ nagyon nem kaptam..."

Jaj, dehogynem, az elején, nem is egyet..


Remélem jól vagytok!!

2021. jún. 3. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!