Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ti hogy reagálnátok le ha...

Ti hogy reagálnátok le ha párotok lánya elkezdene titeket "anyázni"? Mi lenne a jó reakció ami neki se bántó és nekem se kellemetlen?

Figyelt kérdés

Nagyjából vázolom a szituációt:


Párommal együtt vagyunk 4 éve, 1 éve élünk együtt.

Van egy kislánya aki velünk él, de elejétől fogva a keresztnevemen szólít, nem akartuk hogy elkezdjen "anyázni". Én nevelem, az anyjára nemigazán emlékszik, de azt tudja, hogy nem én vagyok az anyukája.

Nemsokára jön a kis tesó és azóta elkezdte mondogatni, hogy ha megszületik a tesó onnantól kezdve neki is az anyukája leszek. Mikor ismeretlenek, vagy az oviban mondják neki, hogy én az anyukája vagyok akkor mindig kijavít mindenkit, hogy "xy hasából születtem ő az anyukám, x a legjobb barátnőm. Mikor megszületik a kisbaba akkor lesz nekem is az anyukám." Képben van, hogy ki- kicsoda, néha viszont úgy csinál mintha kisbaba lenne, odabújik hozzám, elkezd úgy beszélni mint egy kisbaba, szopja az ujját és "eljátssza", hogy az anyukája vagyok, olyankor anyának szólít. EZ tart nála 1-2 percig mintha csak szerepjátékot játszana, aztán megint nevemen szólít. Ez eddig nem sokszor volt szerencsére, 1-2 alkalommal és hát hirtelen nem tudom ezeket a dolgait hogy lereagálni. (amúgy ez mielőtt terhes lettem előtte is előjött néha, úgyhogy nem a tesó miatt van)

Azt, hogy anyának hívjon ennyi idő után már nem tudom elképzelni és nem is nagyon szeretném, de nem is tudok rászólni, hogy "nem vagyok az anyukád, ne hívj így". Szóval nem tudom mi lenne a jó reakció.


2014. ápr. 16. 12:34
1 2 3 4 5
 11/42 anonim ***** válasza:
96%
12.48. A belinkelt kérdést remélem a kedves kérdező is végigolvassa! :D
2014. ápr. 16. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/42 anonim ***** válasza:
94%

Úgy érzem hogy belül mélyen szeretné ha lenne anyukája! Elfogad téged az édesanyjának, és ezt ne tartsd rossznak. Szerencsés vagyok, és úgy érzem nagyon okos ez a kislány.

Hagyd hogy úgy hívjon ahogy szeretne. :)

2014. ápr. 16. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/42 anonim ***** válasza:
21%
Az anyukájával mi történt? Rá lenne szüksége.
2014. ápr. 16. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/42 anonim ***** válasza:
100%

http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__egyeb-ker..


csak a kérdést, aztán a 27. választ elég, ha elolvasod

2014. ápr. 16. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/42 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Mivel egy konkrét kérdésre várom a véleményeket nem fogok itt most nekiállni a kislányról és a kislánnyal való kapcsolatunkról írogatni, arról hogy mennyire szeretem stb., mert nem tartozik a kérdéshez. Itt írta valaki, hogy megtiltottuk neki, hogy anyaként szólítson. Nem volt neki megtiltva, egyszerűen csak mivel mindenki a nevemen szólított egyértelmű volt neki, hogy én xy vagyok és ő is a nevemen szólított,mint mindenki. Eleinte a kapcsolatunk csak ismerkedésnek indult, nem tudtuk még hogy fog alakulni így nem is lett volna értelme, ha anyának szólít. Sajátomként nevelem, de most már mivel így volt megszokva az évek alatt nem tudom elképzelni hogy anyának hívjon. És mondom itt csak a megnevezésről beszélek. Ő is anyaként tekint rám, de tudja hogy nem az anyukája vagyok így a saját nevemen szólít. Nem gondolom, hogy a megszólításnak ilyen formán lenne jelentősége, attól hogy Xy a nevem még tekinthet anyukájának, mint ahogy sok ellen példa is van, hogy hiába van valakinek anyja és úgy szólítja, hogy "anya" mikor a gyerek utálja a saját szüleit és nem tekint rájuk anyaként, vagy apaként.
2014. ápr. 16. 13:58
 16/42 anonim ***** válasza:
92%
#15 részben igazad van, de a kislánynak hidd el hiányzik az a megszólítás, hogy "Anya"
2014. ápr. 16. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/42 anonim ***** válasza:
91%

"nem tudom elképzelni hogy anyának hívjon."


Most melyikőtöknek jobb? Neked, ha tartod a rideg 3 lépést, vagy ha a kislány anyának szólíthat valakit?


Anya leszel, mégsincsenek benned anyai érzések?

2014. ápr. 16. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/42 anonim ***** válasza:
82%

5-ös Válaszoló!


Gratulálok a válaszodért. Mindent leírtál, amit első olvasatra gondoltam.


Ennek a nőnek csak a férfi kell, a férfi gyereke csak kolonc a nyakán.


A kicsi nagyon szeretne anyai szeretetet kapni, ezért bújik hozzá, játssza a kisbabát.


Egészen biztos, hogy mint minden gyerek, féltékeny már most a picire, hiszen az a nőnek a saját gyermeke.


Ahelyett, hogy biztosítaná arról, hogy szeretni fogja akkor is, ha megszületett a kistestvér, rideg hozzá, és nem is tervezi, hogy megváltozik.


Undorító!!!!

:-(((

2014. ápr. 16. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/42 anonim ***** válasza:
33%

Le vagyok döbbenve a hozzászólásokon, amik a kérdező felé irányulnak.


Négy éve neveli a társa gyerekét, aki anyának akarja szólítani. Ha a kérdés kiíró egy sz@r ember lenne, feltehetően nem akarná anyának szólítani a kislány sem.


"Nemsokára jön a kis tesó és azóta elkezdte mondogatni, hogy ha megszületik a tesó onnantól kezdve neki is az anyukája leszek."


Ha megszületik, vagy is ezt kéne tisztázni, hogy ez nem változata semmit az eddigi jó kapcsolaton.


A kérdés kiírásból is látszik, hogy jó a kapcsolatuk, ahogy fogalmaz a kérdező, vagyis:


"Mikor ismeretlenek, vagy az oviban mondják neki, hogy én az anyukája vagyok akkor mindig kijavít mindenkit, hogy "xy hasából születtem ő az anyukám, x a legjobb barátnőm. "


A legjobb barátnője, akkor ez egy nagyon jó kapcsolat lehet, ez alapján.


Itt nem sokan válaszoltak a kérdésre, és a szövegértelmezéssel is gondok vannak.


Szerintem a kislány veszélyben érzi a státuszát és be szeretné magát biztosítani, a biztonságát kell erősíteni és nem azon fog múlni, hogy téged, hogy szólít.

2014. ápr. 16. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/42 anonim ***** válasza:
79%

#19 szerinted azt honnan vette a kislány, hogy a kérdező a legjobb barátnője? onnan, hogy ezt adják a szájába otthon


és megismétlem korábbi kérdésem: ha családként élnek hogyan kezelje egy óvodás kisgyerek, hogy a testvére anyának szólíthatja azt a nőt aki a családban az anya szerepét tölti be, míg ő nem teheti ezt meg?


vegyétek már észre, hogy nem egy tizenéves tiniről van szó - bár az általam belinkelt kérdésben a kis-srác 13 éves - hanem egy piciről


írja fent a kérdező, hogy ő szereti a kislányt ... ez miért nem látszik egyik szaván sem? ... szereti a fenét ... kényszer neki, és még meg is ideologizálja, hogy egy olyan csöppség aki négy éve él vele mint egy családtag, aki - ő írja - a szülő anyjára nem is emlékszik, az miért ne szólítsa őt "anyának"


kedves kérdező annyiban segítenék a gondolkodásodban, hogy ez megtiszteltetés, ha egy gyerek így érez

2014. ápr. 16. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!