Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ti hogy reagálnátok le ha...

Ti hogy reagálnátok le ha párotok lánya elkezdene titeket "anyázni"? Mi lenne a jó reakció ami neki se bántó és nekem se kellemetlen?

Figyelt kérdés

Nagyjából vázolom a szituációt:


Párommal együtt vagyunk 4 éve, 1 éve élünk együtt.

Van egy kislánya aki velünk él, de elejétől fogva a keresztnevemen szólít, nem akartuk hogy elkezdjen "anyázni". Én nevelem, az anyjára nemigazán emlékszik, de azt tudja, hogy nem én vagyok az anyukája.

Nemsokára jön a kis tesó és azóta elkezdte mondogatni, hogy ha megszületik a tesó onnantól kezdve neki is az anyukája leszek. Mikor ismeretlenek, vagy az oviban mondják neki, hogy én az anyukája vagyok akkor mindig kijavít mindenkit, hogy "xy hasából születtem ő az anyukám, x a legjobb barátnőm. Mikor megszületik a kisbaba akkor lesz nekem is az anyukám." Képben van, hogy ki- kicsoda, néha viszont úgy csinál mintha kisbaba lenne, odabújik hozzám, elkezd úgy beszélni mint egy kisbaba, szopja az ujját és "eljátssza", hogy az anyukája vagyok, olyankor anyának szólít. EZ tart nála 1-2 percig mintha csak szerepjátékot játszana, aztán megint nevemen szólít. Ez eddig nem sokszor volt szerencsére, 1-2 alkalommal és hát hirtelen nem tudom ezeket a dolgait hogy lereagálni. (amúgy ez mielőtt terhes lettem előtte is előjött néha, úgyhogy nem a tesó miatt van)

Azt, hogy anyának hívjon ennyi idő után már nem tudom elképzelni és nem is nagyon szeretném, de nem is tudok rászólni, hogy "nem vagyok az anyukád, ne hívj így". Szóval nem tudom mi lenne a jó reakció.


2014. ápr. 16. 12:34
1 2 3 4 5
 1/42 anonim ***** válasza:
100%

A legokosabb, ha ráhagyod, mert vagy fontos neki, hogy így szólíthassan, és akkor a tiltással csak kárt okozol a lelkivilágában, vagy csak átmeneti ötlet, és akkor rövid idö múlva úgyis abbahagyja.


Ö tudja, hogy nem te vagy a biológiai anyja, szóval ezzel nem csapod be. Viszont lehet, hogy úgy érni, ha csak a pici szólít majd téged anyának, akkor ö "kimarad" a családból.

2014. ápr. 16. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 anonim ***** válasza:
99%

Szegeny kislany !

Ha szuksege van h anyukanak szolitson az az arva lelek hadd tegye meg!

Ne utasitsd el! Szegeny artatlan lelek, istenem milyen sorsok vannak

Neki is kell egy anyuka akit annak szolithat es hozzabujhat

2014. ápr. 16. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/42 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem azert tervezi, hogy majd Te leszel az anyukaja mikor a pici meg fog szuletni, mert nem akarja, hogy O "masmilyen" legyen, meg legyen kulonboztetve. Tudod, lehet hogy pszihologusok szerint nem korrekt, de mivel Te neveled a kislanyt, testverek lesnek, mindegy, hogy csak aparol, en rahagynam. Mikor majd nagyobb lesz, akkor majd eldonti hogy akar teged megszolitani.
2014. ápr. 16. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/42 anonim ***** válasza:
95%

Szegény kislány, nemhogy rendes anyukája nincs, még te sem engeded, hogy anyaként gondolhasson rád.

Mi a bajod konkrétan azzal, ha anyának akar hívni?

2014. ápr. 16. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/42 anonim ***** válasza:
80%

tudod mi a baj? egy qrva szóval nem árultál el az elég hosszú kérdésedben pozitív érzelmet szegény kislány felé ... neked ő egyértelműen teher ... el kellene fogadnod, hogy apukával őt is megkaptad és gyereknek kaptad meg, nem egy csomagnak, akit átmenetileg tárolsz valahol ... óvodás kicsi, akinek a fejébe verted, hogy nem te vagy az anyja, és most arra hivatkozol vissza, hogy ő is ezt mondja másnak, pedig te tanítottad ezt be neki


mit vársz szegény kislánytól? hogy együtt nőjön fel a - születendő - testvérével úgy, hogy a tesó mondhatja neked, hogy "anya", ő pedig nem? ... eszes kislány, ő eddig is mondta volna, csak te nem engedted ... most rájött, hogy a születendő tesója lehetőséget ad neki, hogy ő is anyának szólítson ... nem szoktam érzelmekről írni a válaszaimban, de utállak


és ezt a korábbi kérdést olvasd végig, mert nagyon tanulságos (neked főleg), és ráadásul örömteli a vége is:

http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__egyeb-ker..

2014. ápr. 16. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/42 anonim ***** válasza:
98%

Én a helyedben nagyon örülnék ennek, de nem vagyunk egyformák.


Én sajnálom szegény kislányt, mert egyértelmű, hogy anyukára vágyik. A baj az, hogy ehhez alkalmat kellett találnia (kistesó), és nem ti teremtettétek meg neki az alkalmat erre. :(


Nagyon jó, hogy tudja, hogy nem te vagy az "igazi" anyukája, de ne haragudj, de te semmiképpen nem a "legjobb barátnője" vagy, főleg nem, amíg ő óvodás. Majd ha felnőtt lesz, lehetsz a barátnője. Most anyja helyett anyja kellene, hogy legyél, ha erre képtelen vagy, az nagyon kellemetlen helyzet. Ha pedig lányodként gondoskodsz róla, akkor nem értem, mi a baj az elnevezéssel. Nem bántani akarlak, félre ne értsd, de azzal, hogy te az apjával családot alapítottál, az anyja lettél, ha tetszik, ha nem. Ha ezt te nem szeretted volna, nem kellett volna a pároddal összejönni.


Próbálj kicsit belegondolni, hogy milyen lenne neki, ha a tesó szólíthatna anyának, ő meg nem. Nem vagyok pszichológus, de azt gondolom, hogy fel kéne ajánlani neki (a maga szintjén természetesen), hogy ha szeretné, már most szólíthat anyukának. Az anyaság sokszor nem a szüléssel kezdődik.


Képes leszel arra, hogy a két gyerek között ne tegyél majd különbséget, hogy ez a gyerekem, az meg nem?

2014. ápr. 16. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/42 anonim ***** válasza:
98%

Ennek a gyereknek nagyon erösen anyára van szüksége. Ès úgy gondolja, hogy ha a kisbabád megszületik ezzel ö is elnyer téged mint anyának.


Èn beszélnék vele, és elmondanám neki, hogy ah fontos neki hívjonm anyának, te annyira szereted mint a kisbabádat szereted, és neked is fontos, hogy ö a lányod legyen, még ha nem is te szülted. Mond el neki, hogy van neki egy anyukája, aki most nem tud vele foglalkozni, és attól még az a másik az anyukája marad, de te is lehetsz az neki.

Szerintem hanem az számít nem számít, hogy ki szülte, az számit ki szereti.

Ha bele gondolsz neki te vagy az anyukája, és szerintem ha a pároddal közös jövötök van, éppen ideje lenne ennek a a gyereknek is a sorsárol döntenetek, ha nem akartok házasodni, és adoptálni a kislányt, akkor legalább jogi dötnésekben te legyél a másik személy.

Vagy is mintha sajátod lenne.


A gyerek szerintem egyértelmüen arra vágyik, hogy anyája legyél.

2014. ápr. 16. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/42 anonim ***** válasza:
100%

Nem Te írtad néhány napja, hogy milyen gáz, hogy az anyósod a Füstbe ment tervet tanítja a kislánynak, és hogy szegénynek milyen nehéz ez az időszak anyák napja körül? Már akkor is eszembe jutott, hogy miért nem lehetsz Te az anyukája? Nyilván szükséges, hogy képben legyen azzal, hogy a vér szerinti nem Te vagy, de attól még igenis szüksége van anyára. Legjobb barátnője még lehet akárki, de reméljük, a kapcsolatod a pároddal egy életre szól, és így Te vagy az egyetlen személy, aki ezt a szerepet betöltheti az életében.

Biztosan nagyon vágyik arra, hogy neki is legyen anyukája, mint mindenki másnak, ne utasítsd el!

2014. ápr. 16. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/42 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem hagynod kéne, hogy anyának szólítson, ez családon belül senkit sem fog megtéveszteni, neki viszont biztonságot adhat. Én a helyedben beszélgetnék vele arról is, hogy a születendő kisbabát nevén szólítsátok-e vagy kistesóként is nevezheti, mert valahol féltestvérek lesznek még akkor is ha te nem tiszta szívből szereted ezt a kislányt. Nem találtam az írásodban a kislány korát de bizonyára segíteni akar majd Anyukának a babázásban, hamar azon kaphatod magad hogy 2 gyermeket "kaptál". Miért látsz ebben rosszat? Nem a Te Édes Gyermeked, neki pedig nem az Édes Anyukája vagy, de miért lenne zavaró ha Anyukájaként tekinthetne rád, és így szólíthatna?
2014. ápr. 16. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/42 anonim ***** válasza:
25%

A hozzászólások egy része elég érdekes.


Azt gondolom, hogy ez nagyon szép gesztus a kislény részéről ez a gesztus. Nálunk is megkérdezték a gyerekek a társamtól, hogy hívhatják.e apának és ez számára nagyon megható volt. De elmondta neki, hogy én XY vagyok és van az édesapátok, de nagyon szeretlek titeket. És az apát ilyen formában tiszteletben tartjuk.


Továbbra is keresztnevén szólítják, és ha általánosságban beszélnek, akkor úgy hogy ő a mi pótapánk, aki sokkal többet foglakozik velünk mint az igazi és jobban is szeretjük.


De a vér szerinti apa státusza tiszteletben van tartva.


Ülj le a kislánnyal, kérdezed meg, hogy neki ez miért fontos? Mert nem ezen fog múlni a szeretet.

2014. ápr. 16. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!