Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan legyek türelmes a...

Hogyan legyek türelmes a fiamhoz, amikor idegesítő mondatokat kántál, és én már szét tudnék robbanni?

Figyelt kérdés
2014. ápr. 17. 19:58
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:

9:Ezt nem mondtam. Sokat dicsérem, türelmes vagyok vele.

Csak hát belülről érzem, kezdek kimerülni. Jó lenne valami praktika, h újra tudjak töltekezni. Néha már szó szerint fáj a hangzavar, úgy érzem, h szétszakadok.

2014. ápr. 17. 21:36
 12/18 anonim ***** válasza:
63%
Nem tudod egy időre másra bízni? 0-24-ig ebbe tényleg bele lehet őszülni.
2014. ápr. 17. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:

Ja és nem az "értelmes versekkel" van baj, mert azokat általában együtt tudjuk mondani, vagy énekelni. Hanem amikor elmondja ötször, és utána kiragad egy szót, vagy szótagot és azt hajtogatja. pl ma :Ui-Ui-Ui vég nélkül. reggel már megcsiklandoztam, h csak hagyja már abba.

Úgy érzem, h ezzel akarja felhívni a figyelmemet. De tényleg nem tudok három felé szakadni

2014. ápr. 17. 21:43
 14/18 anonim ***** válasza:
50%

Magne B6 :) ...ez nem vicc :)

4 éves a kisfiam...be nem áll a szája ...sokszor azt érzem,hogy nem tudok gondolkozni,mert benne van az agyamban. :) Tanács nincs...mert szerintem megoldás sincs,csak az idő,valami "nyugtató" (egy forró csoki pl.),és akkor lehet más irányból szemlélni a kérdést....és akkor rájövünk,hogy él velünk egy Csoda :)

Viccet félretéve (és valaki itt már írta is),nem lehet,hogy valami egyéb probléma miatt zavar a fiad viselkedése? Nálam is amikor meg kell oldanom valami problémásabb dolgot,akkor idegesít igazán,hogy csivitel folyamatosan. Az se rossz ötlet,hogy adj neki valami feladatot,ami eltereli a mondókáról a gondolatait...és nyugi! :)

2014. ápr. 18. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
0%

Figyu, ez szerintem azt mutatja, hogy kezdesz kimerülni. Próbálj meg magnéziumot szedni, az kicsit lenyugtatja az idegeket. Én nem szóllak meg érte, mert akinek van gyereke, az tudja, hogy nem tud az ember mindig jópofát vágni hozzá.

Az én lányom 6 éves, Ő meg már hetek óta mindig azt kérdezi: "Anya (Apa) Te 50 éves vagy?" Nem tudom honnét szedte, egyikünk sincs 50 éves, de naponta sokszor megkérdezi. Van, amikor azt mondom neki, hogy igen, annyi vagyok vagy 80. :) De amúgy próbáljuk elhülyéskedni.

2014. ápr. 18. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
0%

Szia, Előző.

csak egy ötlet: szerintem a kislányod azért kérdez ilyeneket, mert valamit hallott valahol, hogy az idősebb emberek meghalnak, mondjuk egy 50 éves emberről konkrétan hallotta, és szorong, hogy veletek is megtörténhet.

szerintem erről próbálj meg vele beszélni.

2014. ápr. 18. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
0%
16-os: köszi, erre én nem gondoltam, de persze nincs kizárva. Meg fogom vele beszélni, hogy ki mondta és mit mondott, miért kérdezi. Amúgy az anyám egyébként "szeret" ilyen dolgokat beszélni, lehetséges, ő mondott neki valamit...
2014. ápr. 18. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Nálunk a mézga géza most a sláger, állandóan azt kornyikálja a főcímdalát, de már nagyon unom én is. Én viszont rászólok ha engem idegesít, szerintem mindent nem kell elnézni. Én mondtam neki, hogy énekeljen olyanokat nyugodtan amit az oviba tanult, vagy verseket de egy ideig nem akarom hallani a mézgát, mert már 1 ónapja egész nap ezt fújja. Mostanában már nem is kapcsolom be inkább neki, már lassan el is felejtette. A türelem az egy dolog, de nyugodtan rá lehet szólni ha valami idegesít nem kell mindent ráhagyni.
2014. máj. 23. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!