Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ha ne voltál jóban valamelyik...

Ha ne voltál jóban valamelyik szülőddel, és megszakitottad velük a kapcsolatot teljesen, hogyan érintett a halálhire?

Figyelt kérdés

Apám egy link alak, ezért nem tartom vele a kapcsolatot. Tényleg nem érdemli meg, mert nem nevelt fel engem, és semmit nem kaptam tőle, csak a féltestvéreket, és a bsztatást, és a hülye fb posztokat, igy megszakitottam vele a kapcsolatot, mert rájöttem hogy NEM SZERETEM ŐT, mert nincs miért szeressem, nem is ismerem igazán.


Mégis ha hallom másoktól, hogy ilyen esetben meghalt a szülőjük, akkor az rosszul érintette őket, és még sokáig gyötörte őket a lelkiismeretfurdalás, hogy haragban váltak el. Én most úgy gondolom, hogy ahogy az élete, ugy a halálhire se fog igazán meghatni.


Létezik ilyen volt már valaki igy? vagy minden esetben fáj ha meghal a szülő?



2014. ápr. 17. 21:36
 1/8 anonim ***** válasza:

Van az ember életében egy olyan időszak,mikor valamiért másképp kezd el gondolkozni-talán túlzottan is másképp-,és ilyenkor hiába ugyanaz az ember,de valahogy mégsem önmaga.Ha RÁJÖTTÉL,hogy NEM szereted őt,akkor is fájnia kellene a halálhírének.Egy minimum szinten.

Valahogy én is úgy vagyok,hogy akit látásból ismertem,és aztán meghalt,nekik is mindig fájt,vagy rosszul esett,hogyha meghaltak.


Egyszer egy öngyilkosság után(volt osztálytársam barátnője,én nem ismertem) még meg is könnyeztem a lány esetét.

Egy másik alkalommal pedig féltem 3 napon keresztül.Egyszerűen rémisztő volt.(ez meg egy baleset után).


Úgyhogy az lenne a természetes,ha legalább egy minimum szinten megérintene.

2014. ápr. 17. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Argloss ***** válasza:

Sok dolgot gondolnak az emberek, de az érzéseid nem úgy működnek ahogyan te szeretnéd. Most is vannak érzéseid az apád iránt és lesznek is egész életedben. Az már csak rajtad múlik, hogy ezeket milyen módon öntöd szavakba, miképpen értelmezed őket.

Már maga a kérdés létezése is kétségbe vonja azt, hogy hidegen hagy téged ez a dolog. Elutasítás, harag, megvetés. Te már most is gyászolsz.

2014. ápr. 18. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

1# - amiről te beszélsz (nem közeli hozzátartozó, de fiatal ember halálhíre) az egyszerűen az az eset, amikor a halálhír megfogható közelségbe hozza a saját halandóságodat. "Ha vele megtörténhetett, velem is megtörténhet" Ezért reagál máshogy az ember egy fiatal vagy relatív fiatal halálára és máshogy arra, hogy "a 85 éves Bözsi néni meghalt tegnap".

Gondold végig, hogy a nagyon idős ismerősök halála megrázott-e.

2014. ápr. 18. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy miért fájna.


Ha apám egy állat lenne (régen inkább az volt, manapság már nem annyira) és megmurdelne, akkor örülnék neki.

2014. ápr. 18. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Az én apám is régen egy állatt volt mostanság normális és ahhoz képest h megutáltam biztosan megrázna a halála mert akármilyen szemét volt csak az apám
2014. ápr. 18. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
Nálunk tragikus módon pont ez történt. Minden elfojtott szeretetem feltámadt, miután megtudtam a halálhírét. (Váratlan halál volt.) Legszívesebben utána mennék, pedig már fél év eltelt. Gyűlölöm magam a korábbi haragomért, nagyon hiányzik, és nagyon sajnálom őt. Különösen, hogy kiderült, nem is volt olyan link alak, sőt, csak anyukám sokat áskálódott ellene (elváltak), ami miatt én is utálni kezdtem őt, minden tettét aszerint értékeltem. Tényleg azt éreztem, hogy nem szeretem, hogy idegen ember számomra. De ez az érzés nagyon csalóka lehet, vigyázz.
2014. ápr. 27. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Az én esetem egy kicsit más, mert mi együtt éltünk, de volt rá okom bőven, hogy gyűlöljem, sőt a mai napig gyűlölöm őt. De a halál az más. Az megérinti az embert. Amikor megmondták hogy meg fog halni és a temetésén sírtam, elég intenzíven de ennyi. Azóta nem sírtam miatta, pedig ennek már 8 éve. Szóval a kérdésedre válaszolva, akármennyire is utálod, a halála szerintem megérintene, ha csak a temetéséig is.
2014. máj. 8. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

én annyit csalódtam már benne, annyiszor megbántott úgy rendesen,hogy most sem hiányzik egy percre sem. nem hinném ha most halott lenne, ez változna. de majd meglátjuk.


túl sok esélyt adtam neki, hogy normálisan álljon hozzám, és kiégtek az érzéseim felé. ő már nem az apám többé se élve, se holtan.

2014. máj. 8. 23:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!