Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mi, mik azok a dolgok amiket...

Mi, mik azok a dolgok amiket tudod, hogy teljesen másképp fogsz csinálni a te gyermekeddel mint a szüleid veled?

Figyelt kérdés
2014. ápr. 18. 12:41
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Szélsőséges válasz, de én nem leszek alkoholista és nem költöm a pénzt piára csekkek meg étel helyett.
2014. ápr. 18. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
92%

Úgy nevelem a lányom, hogy természetes legyen neki a sport, a mozgás. Igyekszem egészséges életmódra nevelni, hogy táplálkozzon tudatosabban, mint a átlag. Hogy nem abból áll a hétvége, hogy döglünk a tévé előtt és zabálunk.

Én ebbe nőttem fel, és felnőtt fejjel már nagyon nehéz a szemléletváltás, megküzdöttem vele.

2014. ápr. 18. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 intrepid ***** válasza:
86%
Én nem vertem szét a fiam gyerekkorát, mint velem tették. A tornatanárom szégyene, hogy látta a verésnyomokat rajtam, és nem tett semmit. Ezért megérdemli, hogy kiírjam a nevét: Matéz Tivadar. Szégyellje magát!
2014. ápr. 18. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
91%
Én most, felnőttként jöttem rá arra, hogy (elsősorban anyu) gyerekkoromban a zárkózottságomat nagyrészt annak "köszönhettem", hogy folyamatosan szekálva voltam. Pl: "menj és kérj egy tábla csokit, csak akkor veszek, ha mersz kérni." Én meg többnyire nem mertem. Sokszor mondta anyu másnak előttem, hogy nagyon "kuka" a gyerek, én mindig szégyelltem. Az én gyerekem is ilyen jellem, tudatosan figyelek arra, hogy ne szégyenítsem meg senki előtt és természetesnek kezelem ezt a dolgot.
2014. ápr. 18. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%

Nem fogom lehülyezni, meg balf@sozni, mert valami nem sikerült neki, vagy rosszul csinalt.Nem küldöm el a k. anyjaba, mert epp ideges vagyok.

Ha valami bantja, megkerdezem töle, hogymi es vegig hallgatom.Amint ezt megtettem, nem fogom megint csak lehülyezni.

2014. ápr. 18. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
43%
3as miért nem a szüleid nevét írod ki?!? Vagy őket körbe kéne tapsolni? Érdekesen gondolkodsz...
2014. ápr. 18. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

Én sem szégyeníteném meg a gyerekem ilyesmikkel hogy "kuka", meg nem tudom még milyen jelzőkkel illettek kiskoromban állandóan mert csendes voltam. Ezzel sokat rontottak a helyzetemen.

Változatos ételeket fog enni, nem 3 félét felváltva 18 évig mint nálunk volt, szinte sose volt gyümölcs, zöldség sem, helyett volt csoki, meg a többi egészségtelen vacak. Sportolni fog, minden napos lesz a testmozgás.

2014. ápr. 18. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
97%

Szeretem őket! Sok szeretetet, ölelést, simogatást kapnak, dicséretet. Beszélgetek velük, kedves vagyok velük, figyelek a lelkükre, az életükre maximálisan. Jó a kapcsolatom velük, bensőséges.

Engem életemben először a biológia tanárnőm simogatott meg. Megállt mellettem és megsimította a hajam dolgozatírás közben. Én meg lemerevedtem. Percekig csak bámultam magam elé, annyira a hatása alatt voltam ennek az ismeretlen érzésnek. Sosem felejtem el azt a felismerést, és a fájdalom sosem múlik el amiatt, hogy a szüleim ezt nem adták meg nekem. Előtte nem tudtam, milyen érzés az, ha megsimogatnak. Nem szerettek, csak kritizáltak, érzelmileg zsarolt a családom.

2014. ápr. 18. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
52%

Nálunk az volt a legnagyobb probléma szerintem, hogy nem beszéltünk meg úgy soha igazán semmit. Mindig minden csak a szőnyeg alá lett söpörve.


A 3. válaszolót én sem értem, a szülei nevét kellene elsősorban megemlítenie, ha már neveket akar emlegetni, elvégre ők verték meg, nem a tornatanár. De egy idegent persze mindig könnyebb okolni.

2014. ápr. 18. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
96%

Foglalkozni fogok vele, nem leültetni a tv elé, hogy most maradj csöndben lefekvésig, ha nem akkor meg ordítani vele.

Nem fogom fakanállal elverni, a fejét a falba ütögetni, nyíltan a szemébe mondani, hogy kövér/ronda/idióta.

Hétvégén (ha nem is mindegyiken) elviszem kirándulni, hogy megmutassam neki a természet szépségét.

Nem fogok tőle minden nap pénzt kunyerálni

2014. ápr. 18. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!