Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mi, mik azok a dolgok amiket...

Mi, mik azok a dolgok amiket tudod, hogy teljesen másképp fogsz csinálni a te gyermekeddel mint a szüleid veled?

Figyelt kérdés
2014. ápr. 18. 12:41
1 2
 11/20 Nádszálkisasszony ***** válasza:

-Nem fogpm őt annyira hajatani az iskolában, képességeihez mérten fogom jutalmazni/büntetni.

-Kevésbé leszek kortálátozó, önállóságra szeretném nevelni

-Igyekszem úgy alakítani, hogy a gyakorlati dolgok legyenek a legfontosabbak az életében

2014. ápr. 18. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
91%

Sosem fogom neki azt mondani, hogy olyan a teste,amit nem fog egy férfi sem kívánni,és nem fog senkinek sem tetszeni.

Sosem fogom kritizálni az öltözködését.


Sosem fogok megjegyzést tenni az étkezésére.


Mindig változatos ételeket fogok neki főzni, és nem azt,amiről tudom, hogy utálja.


Finomakat fogok főzni,nem pedig eszetlenül összekotyvasztani minden sz*tykot,amiben még fűszer sincs.


Nem fogom mások előtt lekövérezni, és nem fogom őt szégyelni a rokonok előtt, sem pedig szégyenbe hozni.


Nem fogom neki azt mondani, hogy kövér,amikor teljesen szép és normális alakja van és csinosan is öltözködik.


Nem fogom állandóan olyan dolgokkal zaklatni,amelyeket én akartam fiatalon megvalósítani.


Nem fogom tiltani, hogy barátai legyenek, szívesen fogom látni a barátait is az otthonomban és a barátai szüleit is szívesen megismerném.


Nem fogok igénytelen lenni, mert azt szeretném, hogy büszkén mehessen velem mindenhova.


Nem fogok rá pofákat vágni és sajnáltatni magam előtte.


Őszintén kiváncsi leszek rá.

2014. ápr. 18. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:
Érdekesek és elgondolkodtatóak a válaszaitok.Mindenkinek zöld kezet adtam,és várok még válaszokat!
2014. ápr. 18. 16:36
 14/20 anonim ***** válasza:
Én biztos, hogy engedékenyebb leszek vele, mint anno anyám velem (barátnőimmel se mehettem sétálni,ha anyámnak olyan kedve volt).
2014. ápr. 18. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
Szerintem semmit nem csinálnék másképpen. Bár még nincs gyermekünk, remélem, hogy csak fele olyan jó szülő leszek, mint az enyémek! :)
2014. ápr. 18. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
Nem szülöm meg.
2014. ápr. 18. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

Nem ütöm meg a gyereket mondván h "Ugyan már pár pofontól semmi baja nem lesz" és nem lesz az h nem engedem sehová.

Meg nem számoltatom be mindéről. Neki is van magánélete.


Lesznek dolgok amikben kiérem a véleményét, Ajándék, szabadidős tevékenység, utazás...

Ha azt mondja h baja van az osztálytársaival és az már olyan h fizikailag bántják azonnal átrakatom magántanulói státuszba.


Nem adok neki ostoba csajozási tanácsokat és nem tömöm náci ideológiákkal a fejét.

2014. ápr. 18. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

Valóban elgondolkodtatóak a válaszok. Nekem még apukám mesélte, hogy az ő szülei hogy verték őt, mindig mindenért kapott nadrágszíjjal....

Ő egyetlen egyszer csapott rá a fenekemre valamiért, kb. 2 éves lehettem, azt mondta, ő soha többet. Nem is tette meg. Pedig volt előtte "rossz példa" rendesen.

2014. ápr. 18. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim válasza:
Ha valami baja lesz nyugodtan jöhet majd hozzám. Serdülő korára pedig inkább egy kicsit lazábbra engedni (pl.: mehet sétálni barátokkal/barátnőkkel, és nem kezelem többé kisgyerekként), mint ahogy velem is tették.
2014. ápr. 18. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Nem tiltom meg neki a cigit és társait, ha már 14 fölül van. Arra fogom nevelni, hogy ne szokjon rá ezekre, de ha mégis elkezdi, akkor nem szeretném, hogy szorongjon, mint ahogy én szorongtam, amikor titokban cigiztem. A bulizásnál az lenne a kikötésem, hogy ha összehányja a házat, akkor 3 hét bulimentesség, ha ismétlődik, akkor megduplázom a 3 hetet és így tovább. A drogra viszont harapós lennék. A párom és én is 13 évesen kezdtünk füvezni, én vigyáztam, hogy ne szokjak rá, mert nagyon gyorsan függővé válok, de ő rászokott, és évekig nem volt hajlandó bevallani, hogy függő, most szokik le 26 évesen. Persze nem lehet szabályozni a gyereknél. Én is simán hozzájutottam a gombához, fűhöz, speedhez, suli után a suli melletti parkban füvezett mindenki, pedig egy elég neves gimnázium diákja voltam. Megkérném a gyerekem, hogy havonta többször ne füvezzen, de más szereket nem támogatnék. A szexet szintén meg lehet oldani. 14 évesen nagyon ellenőriztek, hogy ne szexeljek a párommal, mert akkor már 1 éve voltunk együtt, ő meg 18 volt. Megoldottuk. Olyan értékrendet szeretnék nevelni a gyerekembe, hogy ő majd tudja a határokat magától. Hiàba korlátozom, nekem 18 évesen az volt az első, hogy egész nap cigiztem a házban, a szülinapi bulimon meg részegen, bedrogozva ünnepeltem meg a szabadságomat. Tudom, hogy mindenhol van egy kiskapu. Az én szüleim a tiltásos nevelésükkel azt érték el, hogy bárhol megtalálom a kiskaput, amit szeretnék megtenni, azt meg is teszem. Én viszont szeretném, hogy ne olyan felszínes kapcsolatunk legyen, megfogadja a tanácsaimat, de ne érezze magàt börtönben, mint én. Szeretettel nevelném, az egyetlen, amiben nagyon szigorú lennék, az az evés. Addig nem kap másik ételt, amíg meg nem eszi, amit elé adok. Nem moslékokat csinálok, hanem finom ételeket, mert a párom viszont nagyon válogatós, de belőle is kineveltem már a spenót, gomba, hal és brokkoliundort, pedig ő 20 éves koráig egyiket sem volt hajlandó enni. Nem akarom majd sportra kényszeríteni, de örülnék, ha megszeretne valamit. Engem kényszerítettek a sportra a szüleim, nem is szeretek sokmindent, de a jóga bevált nekem. A páromból nem tudom milyen apa lesz, de nem hiszem, hogy szigorú, elég laza felfogása van, de meglátjuk majd, nemsokára belevágunk a babaprojektbe.
2014. ápr. 19. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!