Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Legyek őszinte anyával és...

Legyek őszinte anyával és vállaljam a következményeket? Mit mondjak neki?

Figyelt kérdés

Csináltam valamit, vagyis belementem valamibe és most az egész életemre hatással van.

Próbálom titkolni, de már egyre nehezebb. Anya is észrevette és általában mindent elmondok neki, de erről sosem beszéltem vele. Valahogy úgy éreztem, jobb, ha nem tudja.

De ma tartottunk végre egy csajos napot és annyira lelkiismeret furdalásom volt, meg mondta, hogy bármit elmondhatok neki nyugodtan.


Viszont azért tartok a reakciójától, vagy attól, hogy elítélne.

Látom, hogy aggódik és valamit muszáj lesz neki mondanom. Csak nem tudom, hogy az igazat-e.


2014. ápr. 19. 21:40
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
100%
Hát mond el neki...de te is tudod, hogy ennek az egésznek semmi értelme. A pasiról meg hagyj ne mondjak véleményt. Még mindig ugyanaz az elvakult 14 éves kislány lehetsz legbelül, mert ha már felnőtt fejjel gondolkodnál rájönnél, hogy ez a pasi nem fog megváltozni.
2014. ápr. 20. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 A kérdező kommentje:

Mert ha valaki számára furcsa, esetleg hihetetlen itt egy kérdés, akkor rögtön hazudik, nem igaz? :)

Igen, nekem biztos ez a legnagyobb szórakozás.

Tényleg, én kérek elnézést, hogy tanácsot szeretnék és rendezni akarom végre ezt a helyzetet.

2014. ápr. 20. 00:12
 23/31 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy rettentő kicsi az esély, hogy egy ilyen ember változzon, akár egy kicsit is. Tisztában vagyok azzal, hogy rengeteg rizikóval jár egy ilyen kapcsolat.

Sokat szenvedtem miatta és most is szenvedek, de ő az, akire bármikor számíthatok, aki a legnagyobb bajból is kihúz, akivel tényleg őszinte tudok lenni. Valamilyen szinten felnőttem mellette.

2014. ápr. 20. 00:29
 24/31 anonim ***** válasza:
100%

Ha felelősségteljesebben gondolkodnál,önállóbb lennél, valamint rájönnél, hogy ezzel a pasival másoknak mekkora csalódást és rosszat okozol, akkor azt mondom, rendben van, felnőttél. De amit eddig leírtál abból nem ezt látom.

Most kéne lépned, de nem fogsz tudni...és ez a nagy baj. Nem lesz jó mellette, csak hiába írom, hisz nem látod a fától az erdőt.

2014. ápr. 20. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
Mondd el, de szerintem nem fog örülni, a helyében én sem örülnék, ez a típus elég könnyen beskatulyázható... pénzzel mindent megold, Te magad mondtad, lehet melletted még ámít pár csajt, nem lepne meg.
2014. ápr. 20. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
Szia! Én hasonló korú vagyok mint Te, és nekem is volt az életemben másfél évvel ezelőttig egy ilyen fiú. Ugyanez a kaliber kb. de pontosan, és én is hasonló dolgokat csináltam, amiket te. Azt hittem szeret, ugrottam minden szóra, gondolom el tudod képzelni. Tudod, mi segített innen? Hogy vettem egy nagy levegőt, és léptem. Megszakítottam vele minden kapcsolatot, és azóta már van egy valódi, boldog párkapcsolatom. Hidd el nekem, innen két út van: vakon reménykedsz ezzel tönkretéve a legszebb fiatal éveidet, vagy összeszeded magad, és otthagyod ezt az egészet. Ne légy gyenge! És legfőképp anyudat ne terheld ezzel szerintem, próbálj mostantól olyan dolgokat tenni inkább, amikre büszke lehet, ezt az egészet pedig felejtsd el, hiszen gondolj bele: ha tényleg szeretne, ha szerelmes lenne beléd, akkor mi akadályozná meg benne, hogy tényleg veled legyen? Egy szerelmes férfi bármit megtenne A Lányért. A te barátod pedig otthagy téged tartalékosként az állóvízben. Az egyéb cselekedeteit meg nem is minősíteném, mert hihetetlenül önző, szegényes lelkivilágú emberre utalnak, sajnálom. Szóval, nagy levegő és lépj tovább, mert tönkremész!
2014. ápr. 20. 04:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:

Téynleg szereted, vagy csak rajongsz érte, mert nehezen megfogható, megtartható?

Kamaszként én is ezt néztem be állandóan, az elérhetetlen utáni vágyakozás izgalmát összekevertem a szeretettel.

2014. ápr. 20. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 A kérdező kommentje:

Már párszor próbáltam elfelejteni, sosem lett jó vége, legutóbb egy ilyen akció kis híján az életembe került. És mégis megmentett, ahogy mindig teszi.

Ha rajta múlna, már régen tudna rólunk mindenki. Csak én félek attól, hogy esetleg a családom elfordulna tőlem.

Idén lesz 3 éve, hogy először találkoztunk kettesben és bármivel próbálkozok, nem tudom elfelejteni.

Néha úgy érzem, hogy ő a legjobb ember a világon, aztán eszembe jut, hogy mit tett másokkal és arra gondolok, hogy velem is megtenné, akármennyire mondja, hogy sose bántana.

2014. ápr. 20. 10:43
 29/31 anonim ***** válasza:
100%
Nézd, ehhez akaraterő kell, még hozzá elég sok. Ne hidd azt, hogy majd egy reggel úgy fogsz felkelni, hogy "Na, szuper, ennek is vége van!", hanem ezt el kell határozni. És mi az, hogy az életedbe került? Mit csináltál pontosan? Mert, ha például öngyilkosságot kíséreltél meg (mást nem nagyon tudok ebben a kontextusban elképzelni), akkor az ismételten akaraterő kérdése (meg persze önzőségé is). Ne légy gyenge, mert én most (nem sértésből) de nagyon annak látlak.
2014. ápr. 20. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 A kérdező kommentje:

Nem akartam öngyilkos lenni. Csak amikor elhatározom, hogy vége, nem beszélek vele többet, akkor általában elmegyek szórakozni a barátnőimmel és túl jól érzem magam, vagy az ellenkezője történik és teljesen befordulok...

Legutóbb viccesnek gondoltuk, hogy az éjszaka közepén elkezdünk száguldozni az üres utakon, csak megcsúszott az autó és beleborultunk egy elég mély árokba, így ott ültünk, amíg ő oda nem vezetett és fel nem hívott pár embert, akik ki nem szedték az autót...

De nyáron volt olyan, hogy órákat vezetett az éjszaka közepén csak miattam.

2014. ápr. 20. 12:11
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!