Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyám pasijához költöztünk,...

Anyám pasijához költöztünk, aki a saját gyerekét teljesen elkényeztetni, míg tőlem minden fillért sajnál. Hogyan ne érezzem magam rosszul?

Figyelt kérdés
Apu és anyu még kicsi koromban elváltak, aput nem is ismerem, mi anyuval eddig kettesben laktunk, méghozzá elég szerény körülmények között, de most odaköltöztünk a némileg tehetősebb pasijához, akivel fél éve van együtt. A pasinak van egy 7 éves lánya, aki mindent megkap, amit csak kiejt a száján. Hatalmas szobája van, külön gardróbja, saját lova, és egy csomót utazik az apjával, bejárta már a fél világot. Én csak álmodoztam hasonló gyerekkorról. Nekem egy icipici kis félszoba jutott a pasi lakásában, ami a régihez képest nagyon jó, mert amíg ketten laktunk anyával a kis garzonban, nem volt külön szobám, de sajna most is ugyanúgy csak egy pár cipőm van, ugyanúgy le kell mondanom a nyári táborokról, és ugyanúgy turkálóból öltözöm, mint eddig. Tudom, hogy anyám pasija nem tartozik nekem semmivel, hiszen nem vagyok a gyereke, és nem várhatom el tőle, hogy költsön rám, de nagyon rossz érzés ez, hogy egy háztartásban élek velük, és ekkora a különbség. Olyan kis hamupipőkének érzem magam. Mintha csak egy kolonc lennék, hiszen ennek a pasinak igazából csak anyám kell, vele törődik, neki kifizeti a fodrászát, én viszont tök fölösleges vagyok, sőt... hiába beszél velem kedvesen, hiába jópofizik, egyáltalán nem tűnik őszintének, hiszen amikor szükségem lenne valamire, mert mondjuk elszakadt az iskolatáskám, akkor simán elnézi, hogy hetekig egy vászon válltáskával járok suliba, míg végül az egyik osztálytársam nekem nem adja a régi kopott táskáját, mivel hogy ő újat kapott. (Anyura nem haragszom ezért, mert tudom, mert épp egy nagyobb váratlan kiadás ért minket, részben miattam, és a következő fizetéséig nem maradt szinte semmi pénze.) Sosem fájt ennyire szegénynek lenni, mint most, annyira haragszom erre a pasira! A nagyi azt mondja, hogy nem szabad haragudnom rá, sőt, hálásnak kellene lennem, hogy magához fogadott minket, mert ez is áldozat, és anyunak így most nem kell albérletet meg számlákat fizetnie, és ez milyen nagy segítség... Szerintem meg ez csak álca, valójában ingyencselédeknek költöztetett oda minket, és ennyit megért neki a dolog, mert anyu főz-mos-takarít, és engem is folyton befognak a házimunkába, és sokszor én megyek a pasi gyerekéért is a suliba. Mindenki azt mondja, nyugodjak le és ne követelőzzek anyám pasijától, mert így is sokat segít, de senki nem érti, milyen rossz érzés ez! Én nem akarok így élni!
2014. ápr. 22. 13:41
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:

Nem tudom, pontosan hogy van, de azt hiszem, anyu nem fizet rezsit itt a pasinál, de a nagylelkű gesztusok ennyiben ki is merültek anyám pasija részéről. Kaját, tisztálkodó szereket, ilyesmiket anyu fizeti kettőnkre a saját fizetéséből. Nem eltart minket a pasija!

Elvileg igen, most így több pénze marad anyumnak, de valahogy nem látok belőle semmit... Nem tudom pontosan, mire megy el a fizetése, nem kérem számon, mert tudom, hogy ő a lehetőségeihez mérten mindent megtenne értem.

2014. ápr. 22. 15:18
 12/23 anonim ***** válasza:
66%

Tudom, nem ilyen választ vársz, de gondolj bele: ha nem költöztök oda a pasihoz, akkor hamarabb lett volna táskád az elszakadt helyett? Akkor járhatnál táborba, nyaralni, stb., lenne új cipőd? Nem, ugye?

Akkor most nem változott semmi, csak annyiban lett jobb a helyzeted, hogy most van saját szobád, - és az, hogy be kell segíteni a háztartásba, természetes dolog, remélem, nem azt mondod, hogy eddig nem segítettél anyukádnak semmit...

Anyukád pasija NEM a te apád, a világon semmi köze hozzád, és ennyi idő alatt meg sem ismerhettétek egymást annyira, hogy megszeressen téged.

Értem, amit írsz, de semmi okod utálni anyukád pasiját, mert nem ő tehet róla, hogy kevés a pénzetek. Bár tudod, amit írtál, abból az derül ki, hogy a pasi normálisan viselkedik veled, kedvesen beszél veled, DE mivel nem töm pénzzel, ő egy szar alak... Hááát... Ezt azért gondold át, ne a pénzen keresztül mérd az embereket.

2014. ápr. 22. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
60%

Szamomra vilagos, h téves volt összeköltözni a pasival. Sajnos az anyagi gondokra ez nem megoldas. De megertem anyukadat.

Az ilyen patikamerlegen merö ferfitöl sokra nem szamithattok, az ilyennek nincs lelke

Anyukad tönkre fog menni mellette es a vegen a pasi ki is rakja.

ISMEREM az ilyen tipust, volt szerencsem.

Ha nem laknatok ott, a lanya se kapna annyi mindent.

Nehez !

Ennek nem lesz jo vege, vegul TÖBBE kerul a leves mint a hús!

Ilyen hangulatban nem lehet élni hosszútávon csak ha maszáj harcosnak készulsz! Ez nem család , kikepzötábor

2014. ápr. 22. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
53%

Sajnalom kerdezö , h mindenki csak szajkozza, h milyen jo h a pasi fizeti a rezsit, hu ez csoda, hu igy ugy, latszik, hogy nem ertik miröl van szo, es h ezert mekkora arat fizettek!

Mindenki abban latja a megoldast a gyakorin, h KUSS es legy halas , aki meg aterzi a helyzeted, lepontozzak!

Es LELKETLENUL kuldenek apadhoz, aki meg irtad , h nincs a kepben!

IQ bajnokok gyulekezete

2014. ápr. 22. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
53%

Basszus azért nehogy a férfit hozzátok ki szemétnek mert eltart egy nőt meg egy gyereket, akihez jogilag semmi köze.

Nem kér rezsit az is minimum havi 40 ezer Ft spórolás. Azt mégsem várhatód el, hogy még ételt is ő fizesse.

2014. ápr. 22. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
40%

# 14/15


Miért nem az? Menjenek vissza albérletbe aztán akkor kaja mellett rezsit meg lakbért is fizetni kellene, talán többre tele úgy?

2014. ápr. 22. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
47%

Mindenkinek joga van ellátni saját magát és a gyerekét.

Máson követelőzni viszont tudtommal senkinek sincs joga.

Az a pasi nem a kérdező apja.

2014. ápr. 22. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
85%
Azért ebből a leírásból nem láthatunk bele, hogy mi zajlik a Kérdezőéknél. Csak az derül ki, hogy a Kérdező nem kap semmit a pasitól, az hogy milyen ott a légkör azt honnan tudnánk? Írta, hogy az anyjának fizeti pl a fodrászt a pasi, tehát lényegében mindenki kap valami exrát is, csak ő nem. Lehet, hogy valójában mindenki jól érzi így magát, csak a Kérdező marad ki a sorból, ezért ő nem. Gondolom jól állhat anyagilag ez a pasi, ha a kislánynak még lova is van, ahhoz képest egy táska szinte semmiségnek tűnik, de ha a másik oldalról nézzük valóban nem várható el tőle, hogy vegyen egyet.
2014. ápr. 23. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
47%

19-es, a kérdező azért nem érzi jól magát, mert valamiért azt hiszi, hogy mivel a pasinak van pénze, neki JÁR minden, amit elképzelt, csak azért, mert ott lakik.

Ha nem így állna hozzá, nem lenne semmi gond.

Én is elképzelhetem, hogy nekem jár most a hét végén a lottó ötös, és ha mégse én nyerem meg, majd indítok egy felháborodott topikot róla (hiszen én még lottót is vettem, tehát pénzem is van benne).

2014. ápr. 23. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
32%
Utolsó, nálad a pont!
2014. ápr. 23. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!