Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyám pasijához költöztünk,...

Anyám pasijához költöztünk, aki a saját gyerekét teljesen elkényeztetni, míg tőlem minden fillért sajnál. Hogyan ne érezzem magam rosszul?

Figyelt kérdés
Apu és anyu még kicsi koromban elváltak, aput nem is ismerem, mi anyuval eddig kettesben laktunk, méghozzá elég szerény körülmények között, de most odaköltöztünk a némileg tehetősebb pasijához, akivel fél éve van együtt. A pasinak van egy 7 éves lánya, aki mindent megkap, amit csak kiejt a száján. Hatalmas szobája van, külön gardróbja, saját lova, és egy csomót utazik az apjával, bejárta már a fél világot. Én csak álmodoztam hasonló gyerekkorról. Nekem egy icipici kis félszoba jutott a pasi lakásában, ami a régihez képest nagyon jó, mert amíg ketten laktunk anyával a kis garzonban, nem volt külön szobám, de sajna most is ugyanúgy csak egy pár cipőm van, ugyanúgy le kell mondanom a nyári táborokról, és ugyanúgy turkálóból öltözöm, mint eddig. Tudom, hogy anyám pasija nem tartozik nekem semmivel, hiszen nem vagyok a gyereke, és nem várhatom el tőle, hogy költsön rám, de nagyon rossz érzés ez, hogy egy háztartásban élek velük, és ekkora a különbség. Olyan kis hamupipőkének érzem magam. Mintha csak egy kolonc lennék, hiszen ennek a pasinak igazából csak anyám kell, vele törődik, neki kifizeti a fodrászát, én viszont tök fölösleges vagyok, sőt... hiába beszél velem kedvesen, hiába jópofizik, egyáltalán nem tűnik őszintének, hiszen amikor szükségem lenne valamire, mert mondjuk elszakadt az iskolatáskám, akkor simán elnézi, hogy hetekig egy vászon válltáskával járok suliba, míg végül az egyik osztálytársam nekem nem adja a régi kopott táskáját, mivel hogy ő újat kapott. (Anyura nem haragszom ezért, mert tudom, mert épp egy nagyobb váratlan kiadás ért minket, részben miattam, és a következő fizetéséig nem maradt szinte semmi pénze.) Sosem fájt ennyire szegénynek lenni, mint most, annyira haragszom erre a pasira! A nagyi azt mondja, hogy nem szabad haragudnom rá, sőt, hálásnak kellene lennem, hogy magához fogadott minket, mert ez is áldozat, és anyunak így most nem kell albérletet meg számlákat fizetnie, és ez milyen nagy segítség... Szerintem meg ez csak álca, valójában ingyencselédeknek költöztetett oda minket, és ennyit megért neki a dolog, mert anyu főz-mos-takarít, és engem is folyton befognak a házimunkába, és sokszor én megyek a pasi gyerekéért is a suliba. Mindenki azt mondja, nyugodjak le és ne követelőzzek anyám pasijától, mert így is sokat segít, de senki nem érti, milyen rossz érzés ez! Én nem akarok így élni!
2014. ápr. 22. 13:41
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
46%
Ha két felnőtt ember összeköltözik, akkor tudomásul kell venniük, hogy a másiknak van gyereke. És vagy fogadják el egymást a gyerekkel együtt, vagy ne is legyenek együtt. Szerintem anyukád hibája, hogy ilyen helyzetbe kerültél. Ha a férfi nem fogad el úgy, mint egy családtagot, akkor anyukádnak nem kellene vele lennie. Egy anyának a gyermeke kellene, hogy az első legyen! Azt mondod, most sincs több pénzetek. Lehet, hogy anyukádnak kicsivel jobb az élete, de a tied rosszabb. Egy anya ilyesminek nem kellene hogy kitegye a gyermekét. Hogy egy fodrászért cserébe a gyermekét boldogtalanságba taszítsa.. Vagy éljetek úgy mint egy rendes család, vagy sehogy. El tudom képzelni, hogy érezheted magad.. Mintha felesleges nyűg lennél, aki nélkül boldogan élnének... Nem tudom, hány éves vagy, de csak azt tudom tanácsolni, hogy tanulj keményen, tanulj valamit meg nagyon jól, annyira hogy igazán profi legyél benne. Ha lesz szakmád és iskolád a saját lábadra állhatsz, és ilyesminek nem leszel soha többé kitéve. Próbálj meg anyukáddal is beszélni. Mondd el neki azt, amit ide is leírtál: hogy soha sem fájt még ennyire szegénynek lenni. Talán ha beszélsz vele, találtok megoldást.
2014. ápr. 24. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 Gyémántlány ***** válasza:
52%

Nagyon jól átlátod a helyzetet, kérdező. Az, ha már átlátod a helyzetet, azt jelenti, hogy egy lépéssel közelebb vagy a megoldáshoz.

Amit ez a pasi csinál, az semmiképpen sem áldozatkész segítségnyújtás!

Én úgy gondolom, ha két ember és a gyerekeik úgy döntenek, hogy összeköltöznek, akkor az már egy család. Legyenek a felek bármilyen anyagi helyzetben, nem számít, mert mindenki egyenrangú; ez a család. Nos, ti már egy család vagytok, tehát a nevelőapád jelenlegi nevelt gyereke vagy, így rólad is gondoskodnia kéne. Mert az úgy nagyon nem okés, hogy odacuccolhattok főzni, meg mosogatni, meg vezetni a háztartást, de amikor pénz kéne cipőre a család egyik tagjának, akkor összeomlik a közösségi összetartás.

Ezt anyukádnak is látnia kell, előbb utóbb látni is fogja. Te meg addig kezdj el dolgozni, hogy legyen tartalék, ha majd menekülni kell.

2014. ápr. 25. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:
60%

Itt egyedül anyukád a hunyó! Több pénze marad meg, sokkal több, mint eddig, mégsem költ rád.

Nem ingyencselédek vagytok ti ott, hiszen a pasas kifizeti a házimunkát bőségesen azáltal, hogy nem kér pénzt anyukádtól az ottlakásért.

2019. jan. 24. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!