Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért nem kaphatok egy kis...

Miért nem kaphatok egy kis privát szférát?

Figyelt kérdés
Próbáltam anyunak már sokszor mondani hogy ennyit megérdemlek,de valahogy soha nem értette.16 éves vagyok. Azért már zavar hogy fürdés közben (kádban)be jön valami hülye okkal.Vagy ha éppen öltözök és ő csak úgy bejön. Nem is kopog vagy ilyesmi. Nem várom el hogy ezentúl be se tegye a lábát hozzám,de akkor is zavar nagyon és már a húgom is kezdi átvenni ezt a szokását mit tehetnék?

2014. ápr. 24. 20:34
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%

A baj egészen biztosan nem veled van. Serdülő vagy, JÁR a privát szféra. Anyukád valószínűleg tudat alatt így tiltakozik az ellen, hogy fel fogsz nőni és szeretne még gyerek szerepben tartani. (Ez egészen gyakori egyébként.) De, ahogy te is érzed, ez nem egészséges.


Minden egyes alkalommal, amikor bejön hozzád, higgadt, de nagyon határozott hangon kérd meg, hogy menjen ki. Addig hagyd abba, amit csinálsz, teríts magadra egy törölközőt. A titok az, hogy tudod-e elég higgadtan és határozottan csinálni. Ha igen, akkor először zavarba jön, majd elkezdi magát hülyén érezni és végül abbahagyja. A kiabálás vagy egyéb erős érzelmi reakció nem jó, a cél az, hogy minél "felnőttesebben" tudj fellépni, mert az fogja őt konfrontálni a viselkedésével.


Ő tolerálná ugyan ezt fordítva? Ha nem, esetleg adhatsz neki egy kis ízelítőt... ha már végképp nem megy másképp.

2014. ápr. 25. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%

Nekem apám csinált hasonlót, annyi idős lehettem, mint Te és kb. még önmagam előtt is szégyenlős voltam.

A fürdőszobánkon nincs zár, hiába mondtuk tesómmal, hogy kéne, az volt a válasz, hogy "nehogy már ne csinálhassam azt a saját házamban, amit akarok".

Az egy idő után már leesett neki, hogy mikor fürdök, nem kéne bejönni. (Szerintem anya szólt rá.) Onnantól már "csak" akkor gyalogolt be szemrebbenés nélkül, amikor WC-n voltam (egybe van a fürdőszobával). Bekiabált, hogy fürdök-e, hiába mondtam, hogy várjon egy kicsit, nem érdekelte. Később már csak ha kezet mostam is, rávágtam, hogy "fürdök", szerintem akkor kapott az agyához, hogy hiába vagyok a gyereke, már nem vagyok óvodás.


Amikor rád nyitnak pl. öltözés közben, fordulj el, dobj magadra valamit, aztán közöld vele, hogy most öltözködsz, legyen szíves pár percre magadra hagyni. Szólsz, ha végeztél. Köszönd meg udvariasan, ha megteszi.

2014. ápr. 25. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:

köszi az ötleteket megprobálom...

jah és nem Alexandra vagyok :D

2014. ápr. 25. 14:47
 14/14 anonim ***** válasza:
100%

Nekem anyukám kopog,mondom neki bejöhetsz. Megkérdezi még ajtón kívül,hogy biztos bejöhet-e...

Apukám pedig kiabál,hogy fürdök-e vagy bejöhet.

Szóval nekem ilyen problémám nincs,de ha a beszélgetésből nem kapcsolnak a szüleid,akkor én a helyedben ugyanúgy bejárkálnék hozzájuk amikor fürdenek,hátha észbe kapnak.

2014. ápr. 25. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!