Én lennék a hibás?

Figyelt kérdés

Szóval, most lenne körülbelül 160.000 ft-unk. Mivel a gépünk már több mint nyolc éves, és lassú, mondogatom a szüleimnek hogy vegyünk eegy jobbat. Mindig ugyanazt kapom: másnak ilyen sincs, jó ez még, de õkis káromkodnak már a lassúságan, és engem okolnak, hogy kerek két játék van fent. Ráadásul nekik már a 20.000 ft is sok.. mit tennétek?

Egyébként jól tanulok (4,7 átlag), és sokszor sírhatnékom van, hogy a kettes tanulónak van egy +200.000 ft-os gépe + PS3, HDTV, stb.


2014. ápr. 25. 21:09
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Na látod, hiába van neki drága gépe, a fejében olcsó agy van.
2014. ápr. 25. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
De ha õ erre magasról tojik?..
2014. ápr. 25. 21:20
 3/10 anonim ***** válasza:

Lehet másra tartogatják azt a pénzt, nem tudhatod.

Ülj le velük és próbáld megbeszélni ezt a gép dolgot, ha nem megy itt a nyár lassan, te is tehetsz az ügy érdekében, akár később egyezkedhetsz is velük, hogy beszálljanak a költségekbe.

Ne azt nézd másnak mi van, mennyi jó cucca van, inkább próbáld megvalósítani a vágyaid. Nyilván nem te vagy a hibás azért mert vannak vágyaid, de sajnos a szülők néha képesek leragadni és addig használni valamit amíg végleg tönkre nem megy, utána rászánják magukat egy új dolog beszerzésére. És igen, 20 ezer Ft sok..annak aki megbecsüli, értékeli a pénzt.

Jó gépeket meg 200 ezernél olcsóbban is találsz.

2014. ápr. 25. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Hogy jön az, hogy te vagy a hibás azért, mert nincs gyors számítógépetek?

Egyébként 50-80 ezerért is lehet venni, 160 ezer elég sok.

Viszont lehet, hogy valami másra kell az a pénz most.


A kettes tanulóhoz ne hasonlítsd magad, neki számítógépe van, neked meg jó jegyeid :)

2014. ápr. 25. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Nádszálkisasszony ***** válasza:
16%
20 ezer forint igenis sok pénz! Elcsépeld, de elsőkörben beszéld meg velük, második körben pedig menj el dolgozni és vegyél magadnak egy gépet!
2014. ápr. 25. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
48%
Ha lenne egy pöpec terrás géped,az a 4,7-es átlag,úgy lefog zuhanni,hogy onnan nem mászol vissza!Első generációs netező vagyok,ahol egy oldal betöltése,majd egy óra volt,de én annak örültem:)!Na meg a kis köszörű gépemnek ami anno volt 120 ezer forint a 10 gigás vinyójával.Inkább arra gondolj,hogy az most elkényeztetett gyenge tanuló,a későbbiekben nem fog önállóan életben maradni,mert fordulni fog a kocka hidd el!Mi is olyan csórók voltunk,hogy még játékautóra se futotta,na de most a fizikai munka a hobbi kategóriákba tartozik!Mert az eszünket használjuk,nem a gépet.Csak türelem és meglátod,hogy igazam van!
2014. ápr. 25. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
36%
Ki sem használnád, csak rivalizálsz az osztálytársaddal. Nehogy már erre keressék a pénzt a szüleid. Fogadjunk, hogy i7-es processzort akarsz. Megértelek, de inkább kérj egy használt laptopot, az megvan 20-30-ból. Így öröm is lesz és külön géped a szülőktől (külön-külön lassulhattok). Azt a csomó sz/\rt, ami meg elindul a Windows indulásakor, ki kellene nyomlálni, mármint az automatikus indulásukat, például. Először ilyeneket kellen megtanulni, utána az új hardver. Nézd, sok szép oldala van az gépezésnek is, de mondok még jobbat: az gépen kívül is van élet, szintén szépségekkel! Persze nehézségekkel is. Elmerülhetnél a programozásban vagy egyéb tudományban, egyből nem a top gépet hajtanád, hanem valami tartalom, küzdelem, így sikerélmény is szorulna a történetbe. Ez, hogy mindig, mindenből a legújabbat (tudom, régi gép és jó lenne újítani) javarészt azért, hogy lenyomjuk a másikat, több legyen nekünk az övénél, egy egyvalamibe visz, ürességbe. Rengeteg felnőtt ebben a csapdában vergődik, neked nem kötelező rálépni err az útra. Ugyanakkor megértem, hogy nincs közös téma így az osztálytársakkal, mert nálad az nem fut, ami náluk. Nekem soha nem volt korhű PC-m, mégis elvoltam. Azért írom, mert tudom milyen érzés, de nem ez a vonal az, ami téged boldoggá fog tenni, bár most úgy látod, hogy de. Ha tanulásba, alkotómunkába kezdesz a gépen, tanulsz róla, általa az már sokkal inkább.
2014. ápr. 25. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
46%
Attól, hogy van annyi pénz, még nem kötelező kockaságokra költeni. Látszik, hogy még gyerek vagy, mit sem tudsz az életről. Lehet ínségesebb időkre vagy nyaralásra tartogatják. Az sem hátrány, ha kórház esetére is félre van téve valamennyi, amilyen orvosok vannak sok helyen.
2014. ápr. 25. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Egyébként a gépem: P4 1,4 ghz, 256 mb ram, ati 9200, 80 gb hdd.
2014. ápr. 25. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
43%
#5! Szia Nádszálkisasszony! Hiányoztál! Örülök, hogy ujra vagy!
2014. ápr. 25. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!