Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mas huszonevest mennyire...

Mas huszonevest mennyire támogatnak a szulei, ha azok jol keresnek?

Figyelt kérdés

Edesapam tobb mint 1 millio forintot keres havonta. En eddig ebbol kaptam havi 100ezret, egyetemista vagyok, Budapesten elek, hozzateszem eleg jol, nem eszek minden honap vegen parizert, tehat okom nincs panaszkodni. Azonban o allandoan azon veszekszik velem, hogy sokat koltok. Bevasarolok napi 3ezerert mondjuk, ha eszek fott kajat is, a hazautam is heti 8ezer, es akkor meg nem beszeltem a berletrol, gyogyszereimrol stb. Tisztaban vagyok azzal, hogy mashol csaladok elnek meg ennyibol, es nyilvan en is ki tudnam hozni kevesebbol is, de egyszeruen nem birom megerteni, hogy hogy lehet, hogy valaki ennyire sajnalja a sajat lanyatol a penzt.

Nem jarok bulizni, nem veszek magamnak ruhat, es megis elmegy ennyi penz havonta.

Valamit egesz biztos rosszul csinalok, most mar probalom okosan megoldani, de soha nem eltem meg egyedul, nem tudom mit var tolem. Kivancsi lennek masok mennyibol elnek havonta, akik megengedhetik ezt. Es persze azert is halas lennek, ha valaki adna tippeket min lehet sporolni anelkul, hogy mondjuk egeszsegesen etkezem.

Nem felvagni szeretnek, minden tiszteletem azoke, akik egyetem mellett dolgoznak, havi 60bol megelnek, en is keresek munkat, csak hat nehez. Koszonom a valaszokat:)


2014. ápr. 28. 08:29
1 2 3
 1/27 A kérdező kommentje:
Szoval hogy tudnek sporolni, anelkul, hogy feladnam azt, hogy egeszsegesen etkezem, elirtam:)
2014. ápr. 28. 08:30
 2/27 anonim ***** válasza:
96%

Apukád lehet, hogy pont azért sokallja, mert hogy szinte semmire sem költesz (szórakozás, stb.) hanem elmegy egy főre majdnem az egész pénzt kajára. Meg hiába keres 1 milliót, ha van mondjuk a családotoknak egy csomó kiadása (bérleti díj, hitel, stb.).

A kaján kéne spórolnod, mert a napi 3000 Ft bevásárlás iszonyat sok.

Tervezd meg előre egy hétre, hogy mit fogsz enni, készíts bevásárló listát és az alapján vásárolj. Főzz magadnak, de ne egy adagot, hanem hogy legalább másnapra is meglegyen belőle a főtt ételed.

A bérlet, utazás, gyógyszer nyilván fix, azon nem igazán lehet spórolni. Esetleg kevesebbet utazol haza :)

2014. ápr. 28. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
93%
milyen kajat veszel napi 3bol?
2014. ápr. 28. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
87%
Fejtsd ki bővebben a "kaját". Főzöl vagy készen veszed?
2014. ápr. 28. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
100%
Hogy tudsz minden nap 3 ezerért bevásárolni?Nem sok az egy kicsit egy főre?Főleg ha minden nap.
2014. ápr. 28. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 A kérdező kommentje:

Egyedul el, lakast a munkahelye fizeti, nincs hitel, gyerektartast nem fizet anyukamnak ocsem utan, nekem sem adott semmit, csak most.

Kaja nem mindig 3ezer, de ebben benne van, hogy asvanyvizet iszom itt fent, sonka, sajt, gyumolcs, zoldseg, barna kenyerek, hus, rizs/krumpli, ha ugy van, megveszem a halat is, ha eppen azt kivanom. Ha edesanyam kuldene a penzt nem vennem meg ezeket, mert amit tudnek visszakuldenek, de igy nem szeretnem szarul erezni magam.

Másoktol latom hogy 10ert mukorom, pothaj ez-az, amire nekem abszolut nincs igenyem, csak rosszul erzem magam, hogy ezert is cseszegetve vagyok.

2014. ápr. 28. 08:49
 7/27 A kérdező kommentje:
Hozzateszem, hogy eleg sokmindent szoktam hazavinni anyukamnak, ocsemnek, amit otthon nem biztos hogy megkapnak (izesitett, különlegesebb teak, kekszek, csokik) szoval igy jon ki napi atlagra a 3ezer, nem fizetek minden nap annyit a boltban.
2014. ápr. 28. 08:51
 8/27 anonim ***** válasza:
85%
öccsédnek nem fizet gyerektartást apukád te meg elvered az egész pénzt amit ad apukátok? miért nem küldessz haza anyukádnak pénzt még, hogy öccsédre költse? egy kis csoki, tea az semmi... inkább ne 3000 ft-os felvágottat egyél hanem 1000 ft-osat itt lehetne spórolni...
2014. ápr. 28. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
92%

Már nem azért, de igaza van apádnak.

Napi 3 ezer forintot eltolni "egészséges táplálkozásra", hát jó nagy bamba vagy.

Egy kiló hal vagy csirkemell 1000-1100 forint, amiben 250 g fehérje van, ennyit testépítők esznek egész nap.

Emellé nem drága a rizs, plusz ha veszel valami gyümölcsöt vagy zöldséget az is max 500 forint, legalábbis gondolom nem eszel meg egy nagy 3 kiló uborkát.

Egy tojás rántotta ott van, h pár száz forint vagy akár mi, de max 2000 ezer, de akkor már királyként élsz.

2014. ápr. 28. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
90%
A lakhatásodat is ebből fizeted?
2014. ápr. 28. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!