Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A szülők egy része miért...

A szülők egy része miért képtelen beismerni ha a gyereknek van igaza?

Figyelt kérdés
2014. máj. 1. 16:34
 1/9 anonim ***** válasza:
81%
Az ilyen szülő csak gyereket cs-nált, nem igazi szülő.
2014. máj. 1. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
89%

Mostohaapám volt ilyen. Azt hitte, hogy ettől van tekintélye.

23/l

2014. máj. 1. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
87%

Anyukám is néha ilyen, annak ellenére, hogy jó szülő.

Ha néha veszekedés van, és nekem van igazab, akkor jön az "én az anyád vagyok" meg "amíg az én kenyeremet eszed" szöveg. Szerintem egyszerűen csak nem merik maguknak beismerni, hogy nem nekik van igazuk, túl büszkék arra, hogy beismerjék, tévedtek. Így ilyen "ál-érvekkel" akarják maguknak bizonygatni az igazukat.

2014. máj. 1. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
10%

mert a gyerek nem elég intelligens ahhoz, hogy ezt tudná kezelni

nagyarcúvá válna, meg beképzeltté.


gondolom le leszek pontozva, de ez az igazság.

nincsenek felnőve felnőtt beszélgetéshez. azért gyerekek.

2014. máj. 1. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
82%
Mert az emberek egy része képtelen beismerni, ha a másiknak van igaza. És ezen nem változtat semmit, ha gyerekük lesz.
2014. máj. 1. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
53%

Azért, mert ostoba presztizs - és hatalmi harcot provokál mindenből, ill. minden kérdést annak tekint. Úgy veszi, hogy ha a gyereknek van igaza, akkor a gyerek az okos és ő a hülye, és ő "le van győzve".


És azt nem veszi figyelembe, hogy sokszor ez nagyon is így van. Amikor pl. a gyerek eleve okosabbank születik, mint a szülője.

2014. máj. 1. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
0%

Biztos kardinális csillagjegyek (bak, kos, rák, mérleg). Azok ilyen makacs személyiségek.


Ezo Marika

2014. máj. 1. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 ghost12 válasza:
73%
Én mérleg vagyok még is el ismerem ha nem nekem van igazam.Ha a másiknak van igaza akkor annak van ennyi.A szülő meg szerintem is csak attol tart hogy a gyerekük okosabb mint ő és nekik kell okosabnak lennie.Nem mindegyik szülő ilyen de vannak ilyenek.
2014. máj. 2. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 at__us ***** válasza:

Nekem mindkét szülőm ilyen, de leginkább apám.

Egyszerűen az zajlik, ha megmondom beszélgetés közbe, hogy ez meg ez így van (legyen az akármilyen téma) és ha a véleményem ütközik fateréval akkor azt kb. személyes támadásnak veszi és addig nem nyugszik, ameddig az övét le nem nyomja a torkomon. Régebben leginkább ( mikor 18 alatt voltam) akkor a korra hivatkozott, hogy ő negyven x éves...

Anyám valamelyest lazább ezen a téren, de az alapelveit ő se hajlandó megkérdőjelezni, amikor felvetem, hogy valami nem úgy van, mint ahogy gondolja, akkor felemeli a hangját és kiabál, mert azt hiszi, hogy ezzel bármit elér most (20 F). Szerintem arra jó néhány szülőnek ez a viselkedés, hogy bizonygassa magának, meg másoknak, hogy ő magabiztos, meg van tekintély meg így kezében tartja a gyeplőt. Ha nem így tenne, akkor úgy érzi, összedől minden aztán helló mindennek, amiért dolgozott.

2014. máj. 2. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!