Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Akinek nem múlik el a szülés...

Akinek nem múlik el a szülés utáni ideiglenes depressziója, tehát tényleg megbánta a gyereket, az mit tud csinálni?

Figyelt kérdés
2014. máj. 1. 19:41
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
45%
Bemegy a Gyámhivatalba és előadja a panaszát. Le lehet mondani a gyerekről, megvannak a megfelelő jogi formulák ehhez.
2014. máj. 3. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
75%

Igen, sajnos erre példát is tudok.

A csaj alaposan kivizsgáltatta magát pszichiátrián, ahol azt a választ kapta, hogy súlyos depressziója miatt örüljön, ha önmagát el tudja látni.

Ha nem akar megfelelni anya szerepben, mert végképp a saját életét félti nem tudtak rajta segíteni.

Először gyámság alá helyezték a szerencsétlen gyereket, amíg az anyja kórházban volt.

Majd úgy döntöttek, hogy örökbe adják.

2014. máj. 3. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
92%
Szerintem meg nem kell leszólni azt, aki ezt ki meri mondani - persze nagyon durva, és számomra is hihetetlen, de akkor inkább adja örökbe, mint hogy elhanyagolja, ne adj isten bántalmazza, mert benne látja azt, hogy tönkrement az élete... segítség kell neki, nem lehurrogás!
2014. máj. 3. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
69%
a gyám hivatalnál kell intézni, vagy kérjen segítséget a szülőktől. Mi van az apával? Ő mit szól ehhez? hány éves a barátnőd? A gyerekről le kell mondani, adja örökbe . sok pár örökbe fogadná és boldog életet bíztosítana a gyereknek.
2014. máj. 4. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
53%

Jaj, a barinőd valami kis tini, aki bulizni, meg csavarogni vágyik???

Mert azt megértem, ha egy kisgyermekes anya ki szeretne mozdulni a hétköznapok rabságából, de ez nem egyenlő azzal, hogy bulizni, csavarogni vágyik!

Ha megbánta, hogy szült, adja örökbe és aztán oda megy bulizni, csavarogni, ahová csak akar!

2014. máj. 4. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
100%
Szia, a szülés utáni depresszió lehet IDEIGLENES, de lehet TARTÓS is, ha nem kezelik. Meg kell különböztetni a Baby-bluest, avagy a szülés utáni hangulati zavarokat, és a gyermekágyi depressziót. Előbbi órákig, napokig tarthat, és utána elmúlik. A gyermekágyi depresszió (pszichozis) már komolyabb dolog, mivel nem múlik el magától. Szakorvos, pszichológus segitségére lenne szükség. Általában 1-12 hónappal a születés után következhet be. Ha nem kezelteti magát az ember, akkor ugyanúgy alakulhat a betegség folyása, mint egy átlagos depresszióé: az idő múlásával súlyosabb formákat ölt. A statisztika szerint az anyák 10-15%-át érinti. Ennek szervi okai is lehetnek. Vashiány lehet az oka, vagy hogy a pajzsmirigy nem úgy dolgozik, ahogy kellene. Az utóbbi esetekben szinte ugyanazok a tünetek, de nem gyermekágyi depresszióról van szó. Egy egyszerű vénás vérvétel választ ad arra, hogy szervi megbetegedésről van-e szó. Nem vagyok orvos, csak személyes tapasztalatból írok.
2014. máj. 4. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
57%
Én ugyanígy vagyok....iszonyatos gyerekkorom volt és egész életemben szenvedtem, kitartottam, mert anyám mindig azt mondta hogy tilos panaszkodni. Mihelyst megszületett a picim, robbant a depresszió...saj os a kicsim nincs velem, nek tudom ellátni még gyogyszerezve sem:( higyjétek el borzalmas ez! Szinte minden napom pokol...
2014. máj. 4. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
Nem*
2014. máj. 4. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
apa, rokonok támogatása, ilyesmi? - bár akinek szülés után a buli meg a csavargás a legfontosabb... húzasson gumit, vagy gondolkodjon legközelebb. nem olyan nehéz. - aki láthatóan máshol jár és utolsó ami eszébe jutna, hogy a hátralévő 10-15 évben a gyerekének szentelje ideje legnagyobb részét, az ne kezdjen bele. nem a középkorban élünk, manapság aki nem akar gyereket, annak nem lesz. többféle módszer van a védekezésre. ; így, hogy már megtörtént csak részvétemet tudom küldeni. a gyereknek. azért ez komoly dolog, nem egy tamagocsi játékról beszélünk...
2014. máj. 4. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
59%

Örökbeadas még mindig jobb , mint a gyerek bantalmazasa, elhanyagolasa, de anyakent mondom, hogy egy gyereknek igazi szeretet es elfogadast csak az anyja tud adni, aki szulte, nem egy idegen , akinek semmit nem jelent

Csak vegsö megoldaskent jo adopcióra gondolni

Nekem sem volt könnyu gyerekkorom, azonkivul szorongasos neurozisom is van , es miutan szultem, az összes démonommal meg kellett harcoljak, minden percben, hogy ANYJA lehessek az egyetlen lanyomnak, mert tudtam h úgy ahogy en , senki nem tudja szeretni

Nagyon nehez volt, több idegödszeroppanast csinaltam de muszaj volt erös legyek mert nem volt kire szamitani, es nem akartam elveszteni, korhazi kezelesem alatt is mellettem volt!

Habar hallottam a sutymorgasat a növereknek " nem tudja ellatni a gyereket" de ez csak még többre sarkallt, nagyon megijedtem!

Most 7 evet tölt a lanyom, es boldog , kiegyensulyozott !

Sikerult magamat legyöznöm, de meg egyszer nem mernek gyereket vallalni, pokoli nehez volt!!!

2014. máj. 4. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!