Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ezt komolyan megteheti anyám?...

Ezt komolyan megteheti anyám? Miért csinálja?

Figyelt kérdés

Néha nagyon elviselhetetlen.

Ha ketten megyünk valahová, és engem kérdeznek valamiről, biztos hogy ő válaszol helyettem, pedig szerintem én tudom jobban hogy megy a suli, milyen a kollégium, stb.. És amikor mondom hogy akkor most engem kérdeztek, én szeretnék válaszolni, akkor megsértődik, és nem szól hozzám (egyébként mindig ezt csinálja ha valami baja van, bedurcázik és nem szól hozzám, mint egy óvodás). Miért? Mit tehetek ellene?

A másik pedig, ami felettébb idegesítő, hogy legyünk a nap bármely szakaszában, legyen nálam bármilyen vendég, ő beront a szobámba, elveszi a drága parfümömet (amit csak különleges alkalmakra használok, és nem is a ő pénzéből vettem hanem kaptam) és magára fújja a felét, mert 'neki kifogyott'. Mást is kérdés nélkül elvesz, felvesz, és ez engem zavar, mivel én nem nyúlok hozzá se az ő, se a más dolgához kérdés nélkül, főleg nem kutatok.. Régen sem vettem el semmijét, nem értem miért nem lehet egy 800 Ft-os parfümöt megvenni a Rossmannba, mikor tudja hogy nem szeretek osztozkodni ilyeneken (pl. könyv, ruha, ékszer, parfüm, amit nem lehet ténylegesen elosztani).

Ha ketten vagyunk, vagy az ő baráti köreiben ahol hasonló gondolkodásúak az emberek, biztos olyan témát hoz fel amiben nekem ellenkező a nézetem (pl vallás, tanulás, magánélet, stb..), akkor engem is megkérdez, majd miután elmondom, elkezd velem vitatkozni ezen, és persze ő roppant büszke, neki lesz igaza, ezáltal én egy erkölcstelen, semmirekellő, bűnös ember vagyok. :/

Sokkal fontosabbak neki a kapcsolatai, az hogy a külvilág mit lát abból aminek ő mutatja magát (erkölcsös, vallásos, közösségi vezető, mindenki ismeri) mint az, hogy velem programokat szervezzen, kiránduljon, és ne múzeumokat meg könyveket bújjon, én ezekből látok eleget nap mint nap, ha érdekel be is megyek, vagy ami érdekel azt elolvasom (a polcomon ott van egy sornyi elolvasandó könyv).

Már nagyon rossz, olyan mintha idegenek lennénk.



2014. máj. 3. 08:07
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Szerintem az ilyen féltett dolgaidat zárd el a szekrénybe, hátha veszi a lapot. Abban is van vmi hogy vehetsz neki ajándékba egy 800 Ft-os parfümöt. Társaságban meg, ha kérdezi a véleményedet, kedvesen háríts, érts vele egyet.

Tudom, h ez füllentés, de ő hozza fel a témákat és tudja hogy neked erről más a véleményed :)

2014. máj. 13. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Ez teljesen jó vélemény!

Ha meg kérdezné, hogy miért zárod el előle a dolgokat, "hiszen ő nem tolvaj, hanem az anyád!"

- szinte előre hallom a szavait -


..akkor mondd neki, hogy volt rá példa, hogy valaki elhasználta a tiédet itthon.


Ha meg erre is az a válasz, hogy "de az anyád vagyok és én adom rá a pénzt!" Akkor meg kell beszélni, hogy szeretnéd ha ezentúl külön lennének a személyes dolgaitok.


'Anya, én szeretlek, de nekem is vannak igényeim.


-ha meg durcáskodik..-

'most hiába durcizol, ehhez ragaszkodom!'

Aztán ha nem akar szólni, akkor hagyni kell.

majd magától rá jön, ha sokáig nem szólsz, akkor te is durciból nem beszélsz hozzá. Ilyenkor azt várja, hogy könyörögj, hogy megbocsájthasson és neki legyen végül igaza.


ha kipróbálod és te is hallgatsz, másnapra engedékenyebb lesz és lehet vele beszélni talán normálisabban.

Ezeket ki kell próbálgatni. tudom, elég stresszes dolog, de valami megoldásra szükség van ha ki akarsz kerülni a "bűvköréből" az uralma alól. Különben sohasem fogadja el, hogy felnőtt lettél.


Sajnos lesznek viták de előbb-utóbb megszokja, hogy mindig valamiben engedni kell az egyre inkább felnőtt nővé váló és függetlenedő lányának.

2014. máj. 13. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!