Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Normális dolog, hogy a párom...

Normális dolog, hogy a párom a fizetését a gyerekeire költi miközben én nem vehetek semmit sem?

Figyelt kérdés

Páromnak három lánya van. 13, 18 és 22 évesek, a két nagynak már gyereke is van.

Párom szórja a pénzt rájuk, de én a fizumat nem költhetem el. Albérletben lakunk, azt mondja inkább azt fizessük. Szerintem igazságtalan velem. Mit mondjak neki?

24/L és 41/F


2014. máj. 9. 16:22
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
90%
Nem normális, egyáltalán minek vagy egy 41 évessel???
2014. máj. 9. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
94%
"...Apu, apu miért csak a másik három lányodra kell költeni? Én is ugyanolyan huszonéves kis liba vagyok, mint ök és nekem is kell az új cipö/ruha minden héten..."
2014. máj. 9. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
66%
1-nél a pont:D Az meg tök természetes, hogy az ember a gyermekeire költi a pénzt. Az lenne gáz, ha nem így lenne.
2014. máj. 9. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
94%

Abban az esetben, ha mindent te állsz, ő meg a fizetését elszórja a gyerekeire, azt kell mondjam kihasznál téged (lényegében belőled éltek).


Álljatok át külön kasszára.

Fizesse az albérlet felét, a rezsi és a kaja felét, a többivel azt csinál amit akar, illetve te is.

Nálatok szerintem ez lenne a megoldás.

2014. máj. 9. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
89%
Korban és életformában hozzád illő embert kell keresned, ebből semmi jó nem fog kijönni. Egyébként te se igazán szeretheted, ha közösségi fórumon panaszkodsz rá. És erre minél előbb rájössz, annál kevesebbet vesztegetsz el az életedből. Neki csak egy friss pipihús kell így kapuzárás előtt, neked viszont az előtted álló család és élet. Ne ragadj le mellette, ne zárd el magad elől a lehetőségeket.
2014. máj. 9. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
100%

Ha jól értem, nem az a baj, hogy költ a gyerekeire, hanem hogy minden pénze elmegy rájuk, és a háztartás költségei rád maradnak.


Legyetek külön kasszán. Ritkán javaslom, de nálatok biztos jobb megoldás lenne, mint a jelenlegi.


Számold ki, mennyi a fix kiadás egy hónapban, azaz a bérleti díj, rezsi. Legyen, ez mondjuk együtt 100 ezer forint, egy átlagos méretű lakásra vetítve, meg kerek számmal egyszerűbb is a feladat. :) Ez alapján fizessetek ebbe fejenként havi 50-50 ezer forintot, ez a része letudva. A bevásárlásokat, amiket kettőtök fogyasztására intéztek, szintén felezzétek: ételek, tisztítószerek stb. Aki bevásárol aznap, hozza a blokkot, a másik kifizeti még ott helyben a felét, szintén tiszta ügy.


A fennmaradt pénz legyen mindenki személyes költőpénze. Ha ezt egyből egybe a gyerekeire költi, innentől magánügye, és te is azt csinálsz a te részeddel, amit akarsz. Elköltheted, félreteheted, ahogy jólesik. Mivel nem vagytok házasok, ez szakítás esetén is különvagyonod lesz, tehát bátran takarékoskodhatsz is akár a jövődre.

2014. máj. 9. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
100%
Felezzetek mindent, papir legyen írvaki mit fizet!
2014. máj. 9. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
100%
6-os válaszomhoz még hozzátenném, hogy ha nem megy bele ebbe a megoldásba, akkor azonnal lépj le, mert tényleg csak kihasznál anyagilag. Ha szeret, akkor természetes neki ez a felállás, és el is fogja fogadni.
2014. máj. 9. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 A kérdező kommentje:
Ő 120000 kap én 60000 ő cigizik, tippmixezik én rám pedig ràm szól, hogy minek veszek cipőt stb.
2014. máj. 9. 16:41
 10/27 anonim ***** válasza:
98%

Biztos, hogy Ő az igazi 3 gyerekkel? Ezen elgondolkodnék. Te még fiatal vagy, semmit nem vesztesz ha a sarkadra állsz. Azért elég durva ez a korkülönbség, hogy a nagylányával szinte egyidős vagy. Szerinted az ő fejébe ez hogy fogalmazódik meg?

Gondolom úgy néz rád a szexen kívül mintha a gyereke lennél, és úgy is irányít. Ha nem állsz a sarkadra sanyarú sorsod lesz.

2014. máj. 9. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!