Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Utálok otthon lenni! Mit...

Utálok otthon lenni! Mit csináljak?

Figyelt kérdés
A Szüleim elváltak. Anyukámmal és a pasijával élek 5 éve. Van 2 nővérem de ők már elköltöztek. Anya sose foglalkozott velünk igazán nagyon egocentrikus. A pasiját meg ki nem állhatom! Undorító sítulsa van és annyira nagyképű hogy hánynom kell tőle. Anyát is összevissza ugráltatja még egy szendvicset se képes magának megcsinálni. De anya állítja hogy szereti. Nekem már elegem van az egészből. Szeretnék apukámhoz költözni de nem akarom megbántani az anyám mert akkor is ő az anyám és apunak se akarok a terhére lenni. Szerintetek mit kéne tennem? 14L
2014. máj. 17. 10:42
 1/5 anonim válasza:
Próbáld megszokni a helyzetet, vagy beszélj anyuddal, hogy ez így neked nem oké..
2014. máj. 17. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
6%
a 14 évesek általában rosszul mérik fel a dolgokat, pl. "egy szendvicset se képes magának megcsinálni", ebből ne vonj le következtetést, én pl. imádok ugrálni a páromnak, és az undorító stílus se lehet annyira undorító, inkább az lehet a baj hogy nem vívtad ki a figyelmüket és kivetíted rájuk az ezzel kapcsolatos dühödet
2014. máj. 17. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
40%

Szerintem is beszélgess erről anyukáddal, ha nem változik, közöld vele, hogy apukádhoz költözöl. Beszélgess el apukáddal is, mondd el neki, hogy nem szeretsz anyukád barátjával élni, és csak felajánlja, hogy költözz oda. (Olyan, meg hogy a terhére lennél nincs. Hisz a gyereke vagy.)

Ha apukád engedné, hogy oda költözz, akkor mondd el anyukádnak, hogy nem azért költözöl oda, mert nem jó anya, és mert már nem szereted, hanem azért mert nem bírod a barátját, vagy csak füllentsd azt, hogy " szükségem van egy kis környezetváltozásra" ami nem is biztos, hogy füllentés lenne.


Ha apukád nem engedné, hogy odaköltözz, akkor ülj le anyukád barátjával, és beszélj vele. Tudom, hogy mondani könnyű, de hátha. (próbáld megérteni anyukádat is, hogy olyannemű szeretetre van szüksége amit tőled, a gyerekeitől nem kaphat meg.) Viszont téged kéne előnyben részesítenie a hapekkal szemben..

2014. máj. 17. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha szereted anyukádat, akkor meg kell értened, hogy nem élhet egyedül, mindenkinek van párja, akit másképp szeret, mint a gyerekeit. Ha apukádhoz költöznél, lehet, hogy ott is hasonló helyzet várna, mert lehet, hogy neki is van párja, csak egyelőre nem köti az orrodra. Inkább békélj meg a helyzettel, fogadd el a helyzetet.
2014. máj. 17. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

14 évesen minden olyan nehéznek és rossznak tűnik. Ne aggódj, ezen mindenki átesik, a hormonok miatt változol, és ez kihat a lelkiállapotodra.

Viszont.

Én is imádok a férjemnek ennivalót készíteni, te biztos leszűrnéd belőle, hogy csak ugráltat engem.

A stílus iránt a tizenévesek ritka érzékenyek tudnak lenni, amit nem kedvelnek, azt azonnal undorítónak tartják ;) ettől függetlenül anyukád szereti, és értsd meg, hogy te pár év múlva el fogsz menni otthonról. Anyukád pedig maradjon egyedül, mert neked nem tetszik a férfi, akit szeret? Nem, ezt nem várhatod el tőle.


Hogy mit kéne tenned? Ha nem is kell megkedvelned a párját, de viseld el. Hidd el, hogy egy 14 éves kamaszlányt sem egyszerű elviselni sokszor ;) mégsem küldenek el otthonról ;)


De ha ennyire rossz a helyzet, hogy nem bíírod ki, akkor költözz át apukádhoz egy időre.

2014. máj. 17. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!