Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan dont a bírosag ilyen...

Hogyan dont a bírosag ilyen esetben?

Figyelt kérdés
A lányom minden nap szeretne találkozni az apjával az én jelenlétemben,de az exem kijelentette a bíroságon,hogy ha csak a jelenlétemben láthatja a lányunkat,minden második hétvégén jon csak meglátogatni.A pszichologus szerint is ideálisabb lenne,ha gyakrabban látná. Azonban az exem nem egyezik bele,mivel neki már van új felesége és kozos gyerekuk is. Az lenne e kérdésem,hogy kotelezehti e a bírosag ot,hogy minden nap meglátogasa a lányát, vagy az o akarata fog érvényesulni?

2014. máj. 25. 11:14
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

A láthatás egy lehetőség, nem kötelezettség!!!!



Amúgy mint elvált szülők lánykája hadd mondjam el a véleményem: szerintem a kislányod azért ragaszkodik kettőtökhöz láthatásnál, mert azt hiszi, még van remény, hogy egy család legyetek.


Én is reménykedtem, mikor anyunak kapcsolata lett (csak ideiglenes állapot biztos, hogy aput szereti) és mikor apunak is lett kapcsolata (tudom, hogy anyut szereti...)

Mikor apám már 2 éve volt együtt az akkori barátnőjével (felesége) akkor esett le, hogy ők "tényleg" különváltak. Ennyi. Mi nem leszünk egy család többé.

2014. máj. 25. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Ha már nem pici, akkor semmi szükség arra, hogy az anya is jelen legyen a találkozásokon. Annyi időt töltsön az apjával, amennyit akarnak. Csak így alakulhat ki jó apa-gyerek kapcsolat. Nem csak kötelessége van az apáknak, hanem jogaik is. Ezt csak akkor szabadna korlátozni, ha az apa alkoholista stb.
2014. máj. 25. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Nincs rá semmi szukség,de a lányom ragaszkodik hozzá.A pszichologus nem aszerint dont,hogy a gyerek mit akar? nem korlátozni akarom,hanem hogy minden nap járjon hozzánk. de o nem akar csak minden második héten,mivel már van új családja.Egy faluban lakunk.
2014. máj. 25. 11:29
 4/17 anonim ***** válasza:
45%

Na álljon meg a nászmenet! Itt 3 külön emberről beszélünk.

Vagy Te

Van a gyerkőc

Van az apa


Mindháromnak van akarata! Saját döntése! Ha a kis taknyos azt akarja, hogy az apja ugorjon a kútba, mert az milyen mókás akkor a pszichológus ezt szépen kérvényezi a bíróságon?


Gondolkozzon már egy kicsit reálisan hölgyem!!!!


Persze, hogy a gyereknek jót tesz mindkét szülő, de ehhez kevés a gyerek akarata, itt a szülőknek is partnereknek kell lenniük.


A bíróság olyat a büdös életben nem fog kiszabni, hogy minden nap jelenjen meg a ház előtt és tessék a saját életét és új családját elhanyagolni, mert egy kölyköt a világra nemzet!

2014. máj. 25. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
de ha mégis megszabna ilyet,neki muszály volna betartani?
2014. máj. 25. 11:35
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

A biróság nem fogja kötelezni arra, hogy naponta találkozzon a gyerekkel. Ha nem akarja, soha többet nem kell látnia. Nem számít, hogy a gyerek mit szeretne.

Amúgy láthatóan azt hiszi, hogy ujra ossze tudna hozni benneteket.

2014. máj. 25. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Ha nem akarja,soha tobbé nem kell látnia? A gyereknek joga van az apjával találkozni
2014. máj. 25. 11:37
 8/17 anonim ***** válasza:
Amúgy ez hogy sikerült, hogy mar van uj feleség meg uj gyerek, de a ti gyereketek el meg csak most fogjak szabályozni a lathatast???
2014. máj. 25. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
76%
Az apának meg joga van nem találkozni vele, ha nem akar. Akkor is, ha neked ez nem tetszik.
2014. máj. 25. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
már 5 éve elvátunk. eddig hetente 3 szor járt érte.ujra beadtam gyermekelhelyezési kérelmet,hogy csak a jelenlétemben láthassa és minden nap.Nem szeretném,hogy a kozos gyerek tobbet kapjon az apjábol,mégis milyen jogon?
2014. máj. 25. 11:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!