Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Két éves fiam csak velem tud...

Két éves fiam csak velem tud aludni. Párom kicsit féltékeny. Normális dolog ez?

Figyelt kérdés
Amúgyis egy szobában alszunk ezért sem értem a páromat. A gyerek érdekében igazán kibírhatná ezt a helyzetet. A kicsi mégsem alhat a nagyapjával. Van tapasztalatotok ilyen téren?
2014. máj. 30. 10:36
1 2 3 4 5
 1/45 Golan Trevize ***** válasza:
93%

Nem, ez szerintem semmiképp sem normális.

Egy két éves gyereknek már rég tudni kéne egyedül aludnia.

2014. máj. 30. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/45 anonim ***** válasza:
92%

Nekem személyes nincs, de azt tudom hogy nálunk nem normális, ha két évesen még az anyjával alszik a kicsi. Már babakorában elkezdik a leszoktatást a szülők, sőt valaki egyenesen a kiságyban tartja.


Az idősebb asszonyok szerint egészségtelen, ha a pici ennyire csüng az anyján, minél idősebb annál nehezebb sérülésmentesen átszoktatni az önállóságra.

2014. máj. 30. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/45 A kérdező kommentje:
Fél a sötétben a kicsi, de a párom csak így tud aludni. A kérdés az volt, hogy a párom féltékenysége normális -e!?
2014. máj. 30. 10:43
 4/45 anonim ***** válasza:
92%

Nem normális valóban, hogy egy két éves gyerek az anyjával alszik egy szobában.

A párod nemtetszése pedig érthető.

2014. máj. 30. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/45 anonim ***** válasza:
100%
A kérdés az, hogy féltékeny e? Inkább - hogy írjam szépen? - hiányzik neki a kellemes, meghitt együttlét.
2014. máj. 30. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/45 anonim ***** válasza:
93%
Igen, normális, ugyanis neked a pároddal kellene aludni, nem a kicsivel. Nehéz, de át lehet szoktatni egy saját ágyba a gyereket. Aki a párja akarata ellenére a gyerekkel alszik, azokból szoktak lenni idővel az elhagyott nők.
2014. máj. 30. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/45 Golan Trevize ***** válasza:
93%

"Fél a sötétben a kicsi"


Ilyen kis korban nem a sötétben, nem a sötéttől félnek, csak íg jelzi, hogy veled akar aludni.


"A kérdés az volt, hogy a párom féltékenysége normális -e!?"


A párod a szó szoros értelmében nem féltékeny, de igenis teljesen normális, hogy csak veled, gyerek nélkül akarni, hogy az intim együttlétekről (esetlegesen a hiányukról), stb. ne is beszéljek.

2014. máj. 30. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/45 acelsziv ***** válasza:
27%
ha fél a sötétben, akkor kell egy éjjeli fény. A párod meg húzzon szemellenzőt, vagy szokja meg azt, hogy nincs koromsötét
2014. máj. 30. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/45 anonim ***** válasza:
15%

A gyerek félelmeit komolyan kell venni, idő kérdése és elmúlik. Egyébként miért ne lenne normális, ha egy kétéves gyerek a szüleivel szeretne aludni, és nem akar egyedül? Olvassatok el néhány gyerekpszichológus által írt könyvet, cikket. Ajánlom figyelmetekbe Vida Ágnest.

Szerintem nyugodtan aludj a picivel, csak arra figyelj, hogy apa igényeit se hanyagold el. Ha meg tudod teremteni az egyensúlyt, akkor semmi probléma.


A gyerkőcünk kb. három éves koráig egyszobás lakásban éltünk, és hozzánk is bebújt a gyerkőc. Mégsem ment rá a házasságunk.

2014. máj. 30. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/45 A kérdező kommentje:
Három éve vagyunk együtt, de már úgy élünk mint a húsz éves házasok. Se csók se semmi.
2014. máj. 30. 10:54
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!