Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Két éves fiam csak velem tud...

Két éves fiam csak velem tud aludni. Párom kicsit féltékeny. Normális dolog ez?

Figyelt kérdés
Amúgyis egy szobában alszunk ezért sem értem a páromat. A gyerek érdekében igazán kibírhatná ezt a helyzetet. A kicsi mégsem alhat a nagyapjával. Van tapasztalatotok ilyen téren?
2014. máj. 30. 10:36
1 2 3 4 5
 31/45 anonim ***** válasza:
69%
Nem lehet valami jó úgy dolgozni menni reggel a párosban, hogy alig aludt éjszaka a fény miatt és a gyerek miatt.
2014. máj. 30. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/45 Bence_ ***** válasza:
Úgy értettem, hogy egy ágyban alszotok.
2014. máj. 30. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/45 anonim ***** válasza:
85%
Ne csináld már... 2 éves gyerek már nem aludhat veled (eddig se nagyon lett volna szabad). A párod dühös, kielégítetlen, és ha jól értem ez nem egyszeri alkalom, hanem minden este így megy. Hogy mondhatsz ilyet, hogy kibírhatná? Én is 3 éve vagyok együtt, a párommal, de majd megőrülök, mikor nem tudunk együtt aludni. Nem csak a szex miatt. Intimitás, szeretet, összebújás. A szenvedélyt fenn kell tartani, a kapcsolatért pedig dolgozni kell, mert az életben minden dolog pontosan annyit ér, amennyit teszel érte. Egy grammal se többet. Azért mert anyuka lettél, ne szűnj meg nőnek lenni. Ha ez így megy tovább, megnézheted, kivel fog aludni a pasid...
2014. máj. 30. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/45 anonim ***** válasza:
100%

Attól tartok hamarosan a következő kérdésed itt az lesz,hogy hova menj a gyerekkel,mert a párod elhagyott a pár hónapos kapcsolatból született becsúszott gyerek miatt.


Gondolkodni kellene kérdező és a párodat is megérteni.

A kérdésre a válasz,hogy igen normális a párod gondolkodása,bár nem féltékenységből gondolja azt amit,hanem mert nem normális az ha veled alszik a gyerek!

2014. máj. 30. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/45 anonim ***** válasza:
31%

Elég furcsák számomra a válaszok. Nálunk 2 és fél éves a kis fiúnk, párom szoktatta közénk. De ez úgy van most már, h elalszik köztünk, át teszi a kis ágyába és és hajnalban vissza mászik hozzám. De ezzel se nekem, se páromnak nincs gondja. Nálunk úgy alszik el, h egyszer felém fordul, simogatom a kis hátát, aztán egyet gondol és oda fordul az apjához és ennyi. Én imádom ahogy odabújik mindkettőnkhöz. Igaz, csak nekem mondja, h szeret, az apjának nagyon-nagyon ritkán, ő erre féltékeny. De én csak jót mosolygok rajta, tudjuk mind a ketten, h a fiúnk nagyon szereti őt, csak ravasz és szeret bohóckodni.

Szóval nálunk nem jelent tragédiát, h velünk alszik el, sőt nagyon is imádjuk ahogy oda bújik. Persze, majd fokozatosan le lesz szoktatva erről, de még nem most, mondjuk kb. 4 éves korától elkezdjük fokozatosan leszoktatni róla, nem hirtelen. Gyerekként én is sokáig aludtam el anyukámék között és semmi lelki sérülést nem okozott az "elválasztás".

2014. máj. 30. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/45 anonim ***** válasza:
100%
35-ös. Amit leírtál, azok ti vagytok. De a kérdező helyzete más, náluk a férj nem szereti ezt a helyzetet és erre vár megoldást.
2014. máj. 30. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/45 anonim ***** válasza:
100%

Megértem a párod. Három éve vagytok együtt, két éves a fiatok. Egy évetek lett volna normálisan kiélvezni egymást, de ha belevesszük a várandósságot, maradt kb. fél év. Az édeskevés így. Alighogy összejöttetek, gyakorlatilag szét is mentetek, nem volt időtök sem egymásra.


Nem azzal van gond, hogy egy szobában alszotok, hanem azzal, hogy a gyerek VELED alszik = megöli az intimitást, ami érthető, hogy a párod agyára megy. Már csak az anyaságnak élsz, a gyerek az első, a kedves kb. le van ejtve. Érthető, hogy megcsókolni sem akar, mert nem nő, társ vagy a szemében, hanem anya. Szoktasd a saját ágyába a gyereket - mivel közös szoba, nem fél kilométerre kerül tőletek, hanem kb. öt lépésre - és a párodhoz bújj inkább.

A szexet lezavarhatjátok máskor is, de én együtt aludni is imádok a barátommal, mert megnyugtat, szorosabbá teszi a kapcsolatunkat...


Én 12 éves koromig aludtam egy szobában anyáékkal, de külön ágyban - mindig. A szeretkezést megoldották, ám éjjel egymáshoz bújtak, simogatások, apró csókok - ez sokat számít.


Ha nem teszel valamit - ami nem a párod elutsítása, szokja meg, viselje el... - viszont nagy rá az esély, hogy le fog lépni és meg is értem.

2014. máj. 30. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/45 anonim ***** válasza:
20%

Örültem a válaszodnak 35-ös. Nálunk is hasonló a helyzet, és engem is lepontoztak elég szépen.

Igen van a kérdező konkrét helyzete, meg van az általános vélekedés, hogy hol aludjon egy kétéves. Itt a válaszadók többsége általánosságban azt mondta, hogy egy kétévesnek külön ágyban/szobában a helye.

Miért?

A szüleim születésem előtt kezdtek el építkezni. Szép nagy ház lett, de az elején csak 1 szobát bútoroztak be teljesen (a nappalin kívül). Így mind a négyen ott aludtunk, én hatéves koromig, apukámmal egy ágyban. Öcsém meg anyukámmal egy ágyban. Egyébként tavaly volt a 30. házassági évfordulójuk.

2014. máj. 30. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/45 anonim ***** válasza:
Jogos a párod viselkedése hiszen éppen most veszíti el téged. Bizony akár tetszik akár nem,de az,hogy a kisfiú veled alszik együtt megöli az intimitást,éppen ezért ne is csodálkozz rajta,hogy a párod már megcsókolni sem akar. Bele estél abba a tipikus hibába,hogy elfelejtettél nő maradni,már csak az anyaságnak élsz. Én is ismerek ilyen párt. A kisfiú az anyával alszik csak ott a kisfiú 4 éves,apa külön szobában. Néhány éve ismerem őket eddig egyetlen egyszer sem láttam,hogy akárcsak egy puszit is adtak volna egymásnak.
2014. máj. 30. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/45 anonim ***** válasza:
32%
35.-ös vagyok. Azért írtam le a sztorimat, mert úgy gondolom, h ez nem ölheti meg a kapcsolatot. Mint írtam én is anyukámék közt aludt sokáig és még mindig együtt vannak, sőt húgom is lett még. És az én szüleim is a 27. házassági évfordulójukat ünneplik. Attól, h a mi fiúnk is köztünk aludt (1,5 évig úgyhogy át se raktuk az ő ágyába), nem ölte meg bennem a nőt! És megoldottuk a nemi életünket. Ez nem a gyerek hibája, h az anyjával akar aludni, ha valaki hagyja, h ellaposodjon a kapcsolata az el fog laposodni! És nagyon nem érdekel h lepontoztátok a válaszomat, csak irigykedtek ;)
2014. máj. 30. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!