Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyám csibéket kezdett el...

Anyám csibéket kezdett el tartani a konyhában. Egyszerűen nem érti meg, hogy ez nem egészséges! Mivel érvelhetnék még neki? Már a testvéremmel sem beszél!

Figyelt kérdés

Szülinapjára a barátaitól keltetőgépet kapott ajándákba. Azóta folyamatosan csirkéket keltett eladásra, de a legtöbb a nyakán maradt, mert nem tudta eladni.

A kikelt csirkéket egy dobozban a konyhában tartja a tűzhely mellett, mert ott meleg van.

Az első alkalommal amikor látogatóba voltam, még jót nevettem rajta, mert mondta, hogy kirakja őket az udvarra.

Azóta szaporodtak a csirkék, és a dobozok is. Már vannak a nappaliban is.

A házban iszonyú büdös van, minden tiszta por, a padló pedig csibeszar, mert már akkorák a csirkék, hogy nem maradnak a dobozban, kirepülnek, és a házban szaladgálnak.

Próbáltunk vele beszélni, hiába.

A testvéremnek van egy fél éves fia. Anyu már vele is összeveszett, amiért nem viszi el hozzá a gyereket látogató. Folyton azt hajtogatja, hogy kényes a testvérem, meg másnál is vannak csirkék.

Hiába mondta neki a testvérem, hogy ott az udvaron tartják őket, nem a házban!

Mivel tudnám rávenni, hogy végre kirakja őket a francba? Már arra is gondoltam, hogy összetöröm azt a nyomorult keltetőgépet.

Ha mondom neki, hogy ez így nem egészséges, és ő is megbetegszik, akkor csak legyint rá egyet, vagy besértődik.


2014. máj. 27. 07:33
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
60%

Lehet jelenteni az önkormányzatnál...

Rávenni nem fogod tudni, mert neked nem fog hinni, nem tidod meggyőzni, mert neki meggyőződése, hogy helyes így

2014. máj. 27. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
64%
Szerintem a tesóddal együtt próbálj beszélni vele, ha ez nem elég, akkor a háziorvossal beszélj. Súlyos betegség tünete épp úgy lehet, mint különcködés
2014. máj. 27. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
81%

Szerintem is hivatalos szervnél kellene segítséget kérni, csak anyukád lehetőleg ne tudja meg, hogy te küldted rá őket.Ezért lehet, hogy megbüntethetik, vagy legalább is kap egy kis ejnye -bejnyét, mert veszélyes, amit csinál.

Ha nem tesztek ellene, hamarosan mennek a kismalacok is, amik majd felnőnek...a szobában.Ismertem egy hasonló családot, a tyúkok, kacsák, macskák, csirkék bent laktak, szabadon használták és szarták össze az egész házat, a padlótól a plafonig.Csak a tehén nem járt be, mert az nem fért be az ajtón, a többi mind.

2014. máj. 27. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
72%
Megéri neki anyagilag ?
2014. máj. 27. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Falunk lakik, ott megszokott, hogy mindenkinél van jószág. Bár senki sem tartja őket a házban.


Nem, nem éri meg neki, de előbb nyelne le egy szöget, minthogy ezt bevallja.

2014. máj. 27. 08:39
 6/13 anonim ***** válasza:
65%

Ez üres fészek szindróma inkább szerintem. nem a csirkék meg a pénz a lényeg itt, hanem hogy "élőlény van a házban"m mert te is és a tesód is külön éltek már. Szerintem neki megértésre lenne szüksége, mert kicsit megkattant a magánytól (ha van apukátok, akkor is lehet magányos!), és szelídséggel rá lehetne venni, hogy kitegye őket a kertbe, főleg most, hogy itt a jó idő.


Esetleg vegyetek neki valami szőrmókot: nyuszit, hörit, tengerimalacot, kisebb kutyát.


Javaslat: kerti ól építése, nagymamáméknál ott voltam a pici kacsák és csibécskék gyerekkoromban és imádtam őket, de nem a házban voltak:)

2014. máj. 27. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
0%

Jah megszokott, de aki ennyit tart, az jelenti..

Mármint aki nalunk keltet, ahhbak külön hivatalosan kell megoldást találnia a szagokra, mert még az udvarban tartva is volt ezzel gond...

Persze nem a 10 csibéről van szó..hanem arról amikor valaki eladásra keltet..

2014. máj. 27. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
16%

Nem túl egészséges, de nem is lesz semmi baja tőle. Én úgy nőttem fel, hogy a konyhában tavaszonta mindig volt kiscsibe vagy kiskacsa. (És nem vagyok egy vénség, de mégcsak roma sem.) Falun ez természetes. Egy kis egészséges kosz nem árt. Semmivel sem koszosabb, mmint az a macska vagy az a kutya, amelyik egész nap kint viháncol és csatangol.


Ha nem bírod, ne menj oda.

2014. máj. 27. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Van nyúl, kutya, macska, minden.

Nem is azzal van gond, hanem hogy nem takarít. Nem zavarja, ha összepiszkítanak mindent. Ha ott vagyok, a csirkeszart kell kerülgetnem.

És azt sem tartom normálisnak, hogy engedi, hogy az ebédlőasztalra felmenjenek, és oda akar megteríteni!

2014. máj. 27. 09:41
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Jó, jó, tényleg csináltunk már mi is olyat, hogy pár naposcsibét, vagy kacsát egy rövid ideig dobozban az előszobában tartottunk, amíg kicsit megerősödtek, de őket naponta takarítottuk minimum egyszer és rövid időn belül mentek ki az ólba, ahol ha még kellett, infralámpával melegítettük.

Felénk szokás ilyesmit csinálni, de tényleg csak rövid ideig és akkor fokozottan kell ügyelni a tisztaságra.

2014. máj. 27. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!