Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Normális dolog hogy rá vagyok...

Normális dolog hogy rá vagyok kényszerítve?

Figyelt kérdés

Anyukámék szerint meg kell tanulnom vezetni most azonnal, teljesen halaszthatatlanul. Meg is érteném ha ez csak a véleményuk lenne és nem szószerint belekényszerítenének a dologba. Az nem számít, hogy nem érzem magam késznek a vezetéshez és egyáltalán nem is vonz.

Értem én hogy hasznos ez a tudás de nem értem miért ne érne rá 1-2éven belül. Szerintem nem létszükséglet, hogy egy 17éves lány tudjon vezetni. A környezetemben csak annak van jogosítványa aki szerette volna és aki még nincs készen rá az nem sietteti a dolgot.

Nagyon nincs kedvem az egészhez mert kényszer hatására kell csinálnom :-(


Szerintetek ez normális dolog? Nekem beleszólásom sincs? Fiatal vagyok miért olyan halaszthatatlan? Én még nem szeretném!

17/L


2014. jún. 8. 17:01
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Én is ebben a helyzetben voltam, meg is húztak párszor a vizsgán. Eléggé féltem a vezetéstől, nem is tartom magamat alkalmasnak arra hogy vezessek. Egy idő után felhagytak a piszkálással mikor látták hogy nem megy.
2014. jún. 8. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem normális. Anyám is erőltette, mikor 17 voltam, mert a mostohaapám apja ráadásul oktató, szóval forgalomba ő vitt volna ki. Így hát anyám állandóan csak mondta és mondta, hogy tanuljak meg vezetni, így nem is lenne olyan drága, hasznos, kell, stb. Közben én meg tudom magamról, hogy kész öngyilkosság lenne megtanulnom vezetni, egyszerűen nem vagyok rá alkalmas, kb. már attól összecsinálom magam az anyósülésen, ha valaki bevág elénk. Vajon meddig tartana félrerántanom a kormányt indokolatlanul? Kb. 2 másodpercig. Amit én csináltam, hogy akárhányszor anyám előjött a jogsi témával közöltem, hogy márpedig nem fogok megtanulni vezetni, hagyjon békén. Eltartott egy darabig, de végül ennyiben maradtunk. Azóta sincs jogsim, jobb így mindenkinek. Inkább tudjuk magunkról, hogy nem vagyunk alkalmasak vezetni, minthogy leszarjuk és kimenjünk a forgalomba és ki tudja, mi legyen a vége...
2014. jún. 8. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Engem is ráerőltettek 17 évesen mondván: Ha most nem csinálom meg később nem fizetik.


Ráadásul anyám tanított először otthon vezetni, mindig üvöltözött velem és fejbe csapott ha valamit elrontottam.


De meglett a jogsi...

2014. jún. 8. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
60%
Itt mindenkit 17 évesen kényszerítettek vezetni tanulni. Besz.r.s
2014. jún. 8. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Barátnőmet is belekényszerítették ennyi idősen. De őt mindenre rákényszerítik. Én bíztattam, hogy tényleg hasznos tudás, és bele fog jönni, csak ne parázza túl az egészet. Használd ki, ha már így van ez. Azért jó, ha most megtanulod, mert mire állásod lesz, addigra jó gyakorlatod is lesz, és az előny. Többféle munkát tudsz majd vállalni, céges autót vezetni. Szóval ténylg nézd a jó oldalát. Nem jó, ha nincs döntési lehetőség, azt én is tudom, viszont ennek tényleg van jó oldala, amit majd csak később fogsz érezni.

Egyetem/fősuli vagy bármilyen más tanfolyam vagy egy konkrét munkahely mellett sokkal nehezebb megcsinálni egy jogosítványt, mint most, hogy középsulis vagy.

2014. jún. 8. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
25%

Hát figyelj kedves kérdező!


1. ha adnak rá pénzt tessék elmenni.

2. nem állsz rá készen? a legideálisabb életkor, hogy megtanulj, mert jövőre érettségi mellett nem fogsz elmenni, utána egyetem, fősuli, meló...

3. Nem nehéz! Tessék csak elmenni, megismersz új embereket stb.

4. Ha meglesz a jogsid akkor már felelősséggel tartozol mindenki felé, ergo akár fel is nőhetsz valamilyen szinten

5. Szüleid szemében is "felnőhetsz2

2014. jún. 8. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
96%

Ha kényszerítenek valamire az semmiképpen sem jó. DE!

- ha már ingyen megcsinálhatod, mert anyádék fizetik, akkor a későbbiekben megspórolsz 200 ezret a fizetésedből és hidd el munka mellett nem lenne könnyebb megcsinálni, mint most nyáron

- szinte minden munkahelyen kérik, vagy előny a jogosítvány

- néhány dologhoz nélkülözhetetlen az autó (én a tömegközlekedést is használom, de nagyobb bevásárlást kocsi nélkül nem tudnám megoldani)

- az oká, hogy most még a szüleid fuvaroznak, de lassan elkezded az önálló életed és gondolom sofőröd nem biztos hogy lesz

Szóval a véleményem használd ki az alkalmat és tanulj meg vezetni, minél hamarabb, nekem is ennyi idősen kellett volna, de ez hosszabb történet lenne...tanulj meg vezetni, nagyon sok előnye van!

2014. jún. 8. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Nem jó, hogy kényszerítenek, és van beleszólásod. Te olyan típus vagy, aki nem érzi azt, hogy szeretne vezetni, mint a férjem vagy anyukám. Egyiknek sincs jogsija, és mindannyiunknak jobb így.


Ritkán mondom, hogy egy gyerek szegüljön szembe a szüleivel, de most azt mondom, hogy állj ki magad mellett, és tiltakozz.

2014. jún. 8. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ha ennyire nincs kedved hozzá, akkor bukj meg az összes vizsgán. Viszont az is lehet, hogy közben megszereted a vezetést és az tök jó. Én is örülnék neki, ha tudnék vezetni, de félek tőle:(
2014. jún. 8. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

szerintem még mindig jobb, mint az én helyzetem...:/

bár megértelek, én is utálom, ha belekényszerítenek valamibe.

de szólj nekik, hogyha ennyire akarnak jogsit szerezni egy fiatal lánynak, akkor van rá egy jó alany, én :D

nekem apukám nem ad pénzt rá, összespórolni meg nem tudok ennyit, már próbáltam, de nem ment.

18/L

2014. júl. 26. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!