Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan lehet eltűrni egy iyen...

Hogyan lehet eltűrni egy iyen édesanya viselkedését?

Figyelt kérdés

Biztos még vannak olyan lányok/fiúk akik el kell tűrjék anyjuk azon viselkedését, amikor se ez, se az nem jó nekik. Konkrét példa : ha takarítok az a baj, ha nem, akkor az a baj. Ismerős? :)

Ti mit szoktatok csinálni? Lenyelitek? Megszóljátok? Hogy toleráljátok.

Én édesanyámon azt vettem észre hogy neki ez valami elég nagy problémája, múltkor is a bankettre hogy apám nem tudott elvinni autóval anyukám nagyon kikelt, egész nap azt fújta meg kiabált vele szabályosan, apukám (nagymamám mesélte hogy már potyogtak a szeméből a könnyek-apukámnak). Ez szerintem túlzás volt anyám részéről.

Van mikor egy apró butaságból csinál elefántot, pl most is hogy apám nagy darabokban szereti a húst felvágni és anyám meg leordítja a fejét emiatt, mert hogy az nem esztétikus meg stb. És ezért kiabál (!!) és aztán velem is tovább mikor én nem csináltam semmit : kimegyek konyhába és el akarok mosni egy tálat és kiengedem a kagylóban lévő vizet (amit megjegyzek már iszonyat koszos volt-ebben szerete anyám mosogatni) és elkezdi nekem anyám miután megkérdi hogy miért engedtem ki a vizet a kagylóból : "az anyád p**áját mosogatsz". Nem szeretek koszos vízben mosogatni, ezt nem egyszer mondtam neki is.


Piti ügyek, de bolhából elefántot csinál, szinte semmiben nem látja a jóakaraot vagy a jót, csak a piszkálódást.

Hogy lehet egy ilyen anyát kibírni?


Költözés szóba se jöhe, múltkor elmondta hogyha találok munkát elköltözök, apukám az majdnem elkezdett sírni...



2014. jún. 9. 12:01
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:

"18 éves koromig, majd egyetemre jàrtam egy màsik vàrosba, ott kissé lenyugodtam.hazamenetelkor mindig visszatért az idegbajom hétvégére. nyugtaton éltem 17 éves koromtol miattuk, és mindez kihatott a jovore...

SUli utàn nem talàltam munkàt, ami persze az én hibàm volt, majd kulfoldon probàltam szerencsét, ami szintén nem tetszett... és mégis kint ragadtam, "


Kissé zavaros ez. 18 évesen kezdtél egyetemet, majd külföldre mentél, családot alapítottál, stb. Lentebb meg azt írod, most vagy 19 éves. Most akkor hogy is van ez? Egyetem, külföldi munka, családalapítás 1 év alatt?

2014. jún. 9. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
Bocsi, most látom, hogy összekevertem a kérdezőt, meg az egyik válaszolót. Bocsi még egyszer
2014. jún. 9. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:

és igenis érdekeljen hogy apád is követ el hibát miért?

Mert anyámat az apám elnyomta sokáig a végén már életveszélyes volt ránk nézve(nem tudott elválni tőle a közös ház miatt)de anyám sosem nézett ezért a pohár fenekére vagy hagyta magát és csak sírt hanem mindig keményen szembe szállt az apámmal főleg ha minket akart akár szóban bántani(pedig egy csöpp kis nő volt).Szóval ő erősebb jellem volt mint a te apukád...

2014. jún. 9. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim válasza:

12:17-es vagyok


én 29 vagyok, nem 19... valaki màs irhatta...

2014. jún. 9. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:
Én vagyok a 19 :)
2014. jún. 9. 12:52
 16/21 A kérdező kommentje:

Én mindeképp apukámat pártolom, mert tudom édesanyám milyen körülmények között nevelkedett, tudom és mesélte ő és mások is hogy milyen durva módon volt tiltva mindentől. Tulajdonképpen beenevelték azt a pesszimizmust, a rosszat. Nincsenek barátai, durva modora van, alig mosolyog. Emiatt sajnálom, oké, de miért nem próbál nyitni, változni? 40 évesen arra fogni hogy már öreg vagyok, eléggé nagy takarózás.

Nekem is volt egy-két kemény év időszakom mikor depressziós lettem, de igyekeztem tenni ez ellen, nyitni a világ felé, barátkozni.

De ő nem tesz semmit, piszkálódni könnyebb.

2014. jún. 9. 12:55
 17/21 anonim ***** válasza:

"Csak arra emlékszem hogy apukám részeg volt, és agresszív volt és volt mikor anyukám ott feküdt eszméletlenül és nem tudtam mi van, csak néztem és nem tudtam mi van..."

Kérdező, tényleg sajnállak, de nézz már szembe a dolgokkal. Azért ez elég sokat elárul, amit ide leírtál. És most már tudod miért feküdt anyukád eszméletlenül?? Térj már észhez! Apádat véded, holott egy alkoholista vadállat, és anyukádnak valószínüleg sok már, és azért ordít állandóan. Elhiszem, hogy rohadt nehéz, de nézz le mélyen, a problémák gyökerére. talán sok mindent átértékelsz.

És ne hasson meg, ha apád sírva fakad.

2014. jún. 9. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
Ezért írtam, hogy keress egy pszichológust vagy pszichiátert! A szüleid játszmáznak egy életen át, komoly baja van mindkettőnek! Lehet apád most vezekel a régi bántásai miatt... hol anyukád mutatkozik erősebbnek, hol apukád. Ezt úgy hívják, hogy társfüggőség vagy kodependencia olvass utána a google a barátod :) és keress szakembert, ha felnőtt korodban nem akarsz egy hasonló életet élni!
2014. jún. 9. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
azért pártolod apukádat mert nincs más,de ha külső szemlélőként látnád a dolgot,rögtön rájönnél hogy apukád alkoholista anyukád meg pesszimista és lényegében mindketten hibásak és csak egymást marják...
2014. jún. 9. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

A Te szempontodból mindegy, melyikük a +hibás".

Neked nem a szüleid között kell választani vagy igazságot tenni, hanem a saját érdekeidet szem előtt tartva elköltözni otthonról. Akármelyik ellenzi vagy pártolja , sír vagy kiabál vagy bármit csinál a költözés miatt,

2014. jún. 10. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!