Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ez szerintetek is kivételezés?

Ez szerintetek is kivételezés?

Figyelt kérdés

A történet még azelőtt kezdődött mielőtt megházasodtam. Szóval mikor a párommal, 1 éve és kb. 2-3 hónapja jártunk, felmerült az ottalvás. Ezt elmondtam a szüleimnek, hogy tovább maradhatnék-e náluk, másnap jönnék. Erre nagyon kiakadtak,nem engedték. Nem is lett volna baj, ha nem vágtak volna fejemhez nagyon csúnya dolgokat,pl. te k*****rva, menjél ...tesd meg magad, de haza ne gyere ilyesmi. Sírtam, apa meg is ütött. (Egyébként ő volt az első barátom és most már a férjem is. Soha nem voltam rossz gyerek, igazi jó tanuló. Szóval nem értettem).

A kivételezést pedig azért tettem fel a kérdésemben, mert hugomnak van most egy barátja, egy éve sem jártak együtt és tesóm felhívta a barátjuktól őket, hogy ott aludhat-e. Nem engedték, de nem kapott leszidást mint én. Kedvesen elmagyarázták neki. :S Annyira zavar, hogy neki több mindent megengednek.... mint nekem anno. Neki nem mernek szólni...

Mondjuk tudom elég durva, hogy ilyeneken rágódom, mert a párommal már lassan öt éve vagyunk együtt, de tesóm most jár valakivel, ezért hasonlítok.

Mióta történtek ezek a dolgok, nem érzem olyannak a viszonyom a szüleimmel, nem tudok kedves sem lenni. Több dolog történt, de sok lenne leírni.

Nem tudom, lehet ezért vagyok mostanában szomorú.

Remélem ez fog változni. Szerintetek igazam van, hogy kivételeznek? Egy barátnőm sincs, akivel ezt megtudjam beszélni :S


2014. jún. 11. 12:44
 1/7 anonim ***** válasza:
Én inkább úgy gondolom, hogy a második gyereket már kevésbé óvják, és talán elgondolkodtak azon is, hogy veled szemben nem jól kommunikáltak.
2014. jún. 11. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
A második eset, a húgodé már nem érte őket olyan sokkszerűen, ezeket a balhékat mindig az első gyerek viszi el, ez van. Persze az sem mindegy hány éves voltál akkor.
2014. jún. 11. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
19 voltam.
2014. jún. 11. 13:06
 4/7 anonim ***** válasza:

Nekem nem tűnik kivételezésnek, inkább csak te voltál az úttörő ezekben a dologkban, így a testvérednek már könnyebb dolga volt, előpuhított szülőket kapott.

Egyébként tényleg nem normális ha ezen rágódsz és még benned vannak a régi dolgok. A helyedben én leülnék egyetlen nagy beszélgetésre a szüleimmel. Lássátok ki hogy élte meg ugyanazt, cseréljetek infót, aztán fátylat az egészre. Jót fog tenni neked.

2014. jún. 11. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Igazuk van a többieknek.

Nekem négy bátyám van és nekem gyakorlatilag már tök normális szülők jutottak. Gyakorlatilag kitaposták az utat nekem. Az esküvőmön minden úgy volt amit akartam, nem szólnak bele semmibe, az ott alvós dolgok simán mentek.

szerintem azért a tesóimnak rögösebb volt , de felnőttként nem is foglalkoznak vele. Javaslom te sem tedd.

Én mondjuk lehet hogy most emlegetném fel a szüleimnek hogy bezzeg nálam mi volt. És azt is elmondanám hogy örülök hogy a tesómnak ezt nem kell megélnie. Remélem te is örülsz neki.

2014. jún. 11. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, igazatok lehet.
2014. jún. 11. 13:31
 7/7 anonim ***** válasza:

Nálunk nővérem volt az úttörő. Ővele nagyon szigorúak voltak, aztán én jöttem a kitaposott úton, nekem már többet megengedtek, húgom már egy 4 sávos autópályán jött utánunk és szinte mindent ráhagynak :) (a józan ész határain belül)


Páromék is hárman vannak, ott is a legkisebbnek már arany élete van.


Ez ilyen :) A végére már kevésbé "lelkes" a szülő.

2014. jún. 11. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!