Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Csak szerintem nem vall...

Csak szerintem nem vall normális családi kapcsolatra, ha a szülő ki akarja rakni a gyermekét az utcára?

Figyelt kérdés

Nem elég, hogy ki vagyok szolgáltatva neki, ő tart el, és elég sokszor hangoztatja is, hogy ha valami nem tetszik, el lehet költözni. Ha tudná, hogy ha tehetném, már itt sem lennék... Miért nem vesz emberszámba? Egyáltalán nem így terveztem az életemet és nem szándékozom élősködni rajta, de még tanulni szeretnék, hogy azt csinálhassam, amire vágyom, amúgysem tudnék még munkát találni. Eddig az volt a cél, hogy az álmomat valóra váltsam, de már az lett, hogy mindegy mit, csak dolgozhassak, hogy mielőbb elmehessek innen.

Ez szerintem nem normális dolog. Gyereket nevelnek és nem rabszolgát tartanak. Ha ők elvárják a tiszteletet, akkor cserébe miért nem tudják megadni?

Normális esetben a szülőnek kellene lennie a példaképnek, de Számomra inkább ellenkezőleg. Annyira lehúz ez az élethelyzet. :(


2014. jún. 11. 16:41
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Hány éves vagy?
2014. jún. 11. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Még meg sem száradt a tinta a bizonyítványomban, de már azt kellett hallgatnom, hogy húzzak dolgozni. Annyira tudtam, hogy ez lesz. Pedig egy szóval nem mondtam, hogy otthon akarok ülni, Pláne hogy ilyen jó a hangulat.
2014. jún. 11. 16:45
 3/11 A kérdező kommentje:
21 vagyok, most fejeztem be az általuk annyira erőltetett iskolát, és most szeretném elkezdeni, ami tényleg érdekel.
2014. jún. 11. 16:46
 4/11 anonim ***** válasza:
attól függ, hány éves vagy, mit csinálsz, segítesz-e otthon, solgozol-e suli mellett, stb. mondjuk 24-25-ig ha az ember pl. orvosis, vagy hasonló, azt mondom, nem normális, egyéb esetben pedig a normális kommunikáció a kulcs. (mondom ezt úgy, hogy a 20 éves orvosis külön élő barátom dolgozik suli mellett.)
2014. jún. 11. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
A normális kommunikáció itt lehetetlen, csak az ordítás megy állandóan.
2014. jún. 11. 16:49
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Milyen bizonyítványt kaptál? Szerintem tanulni tovább ráérsz még, és környezetváltozást csak úgy tudnál elérni, ha elmennél dolgozni és végre a fizud miatt megjönne az önbizalmat,az önbecsülésed!
2014. jún. 11. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
21 évesen nem várhatod el a szüleidtől hogy teljes mértékben eltartsanak és ilyen korban is a te álmaidhoz aszisztáljanak. Ha szeretnél mást tanulni, továbbtanulni tedd azt, de munka melett (délutáni, hétvégi, esti meló, vagy napközben dolgozol hétvégén és délután tanulsz, sulizol). Valamennyivel illene beszállni a költségvetésbe.
2014. jún. 11. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Nekem elég volt ez a két év szenvedés, míg tanultam a szakmát, nem szeretnék ezzel foglalkozni. :/ Pénteken fejeztem be a sulit és máris ezt kell hallgatnom. Nem szeretnék "kiesni a tempóból", jó lenne még egy szakma, de legalább olyan, ami érdekel is. Jelentkezem is egy képzésre, folyamatban van. Közben remélhetőleg találok munkahelyet is. Csak már nehezen viselem, hogy a kutyával különbül bánik, mint velem. Pedig szerintem nem adok rá okot, mármint vannak nálam problémásabbak, akiket mégis szeretnek a szüleik.
2014. jún. 11. 17:26
 9/11 anonim ***** válasza:
Nagyon sajnállak Kérdező! Szerintem vállalj munkát és költözz el otthonról, utána pedig valósíts meg az álmaidat, hogy ne függj senkitől. Fog ez menni, fiatal vagy és nincs lehetetlen!!! Sok sikert!
2014. jún. 11. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Nem is várom el, de egyenlőre még nincs lehetőségem változtatni a helyzeten. Ott lett elrontva, hogy hagytam, hogy erre rábeszéljenek. Nem könnyű felnőni, de azért annyival megkönnyíthetnék a helyzetet, hogy nem hangoztatják állandóan, hogy ők tartanak el. Komolyan várni fogom a számlát, hogy törleszthessek. :D
2014. jún. 11. 17:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!