Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy reagálnátok szülőként erre?

Hogy reagálnátok szülőként erre?

Figyelt kérdés

2 héttel a tanév vége előtt elutaztam külföldre, a legjobb barátnőmmel (idősebb nálam). Csak az a baj, hogy ezt nem beszéltem meg a szüleimmel előtte, hirtelen ötlet volt.

Eredetileg úgy volt, hogy kedden utazom haza, viszont nagyon úgy néz ki, hogy kicsit tovább leszek itt. De nem tudom, milyen reakcióra számítsak a részükről, ha majd a nyár végén hazamegyek.

Anya annyit mondott, hogy ezt ne telefonon beszéljük meg, majd otthon. Túlságosan nyugodt volt, vagy nem tudom. Apa nem volt hajlandó velem beszélni.


2014. jún. 14. 20:14
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
68%

"A barátnőm nem Mo.-n él, nála elég nehezen lakhatnék iskola mellett. "


Majd megoldod,nagykorúként már a te dolgod.

2014. jún. 14. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
74%

Ó, én is csinálnék neked "jó programokat" hogy a szeptembertől kezdődő otthoni életed is "bulis" legyen. Először is kapnál egy marha nagy pofont mert felelőtlenül leléptél ráadásul külföldre. Szeptembertől magadnak keresnéd meg a szükségleteidre valót, és aztán a magaviseletedtől függne, hogy az érettségid után nem raknálak ki a bőröndöddel együtt.

Ilyet nem lehet csinálni és felelned kell a következményekért is.

2014. jún. 14. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
54%
Megint itt a nyári szünet és tele lesz a gyakori ilyen kitalált kérdésekkel. :(
2014. jún. 14. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
74%
Csak úgy leléptél külföldre? Ez szép. Hát ne számíts semmi jóra.
2014. jún. 14. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
100%
És miből élsz kint? A barátnőd eltart, vagy pénzt is vittél?
2014. jún. 14. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:
93%
2 héttel a tanév vége előtt lelépni, az engem nagyon felháborítana. Hogy utána csak úgy elmész 3 hónapra, azt még akár el is tudnám fogadni, attól függően mennyire bízok meg benned. Csakhogy éppen az iskolai lógással bizonyítottad, hogy nem lehet benned bízni. Az biztos, hogy pénzt egyhamar nem látnál tőlem. 42F
2014. jún. 14. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
86%

Hogy is van? Háromszor adja kendnek Ludas Matyi vissza?


3 hónap bulikázásért 9 hónap szobafogság, vagy mehetsz amerre látsz. Suli után sehova, hétvégén sehova, Barátnőket, pasit elfelejtheted, ha 4-esnél rosszab jeggyel állítasz haza, mész fogkefével budit takarítani. Telefont elveszem miután hazaértél, gépedet meg majd érettségi után látnád viszont.

2014. jún. 15. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:
100%
Tavaly Volt itt egy ugyanilyen kerdes!! ..
2014. jún. 15. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:
79%

Én szülő vagyok, veled egykorú fiam van, ő is jövőre fog érettségizni! Nekem valami nagyon sántít a történetedben.

Náluk a suliban a szülő 3 napot igazolhat! A fiam megkért, hogy a pünkösdi szünet után 2 napot igazoljak neki. Annak ellenére, hogy időben értesítettem az osztályfőnököt, le lettem cseszve, hogy én ezt hogy is gondolom mert nekik még az utolsó héten is évzáró vizsgáik vannak!!!!!

Köpni-nyelni nem tudtam! Csak úgy engedték el, hogy előre hozott vizsgát tesz!!! Ő is 4-es tanuló!!!!!!!

Akkor te hogy tudtad megcsinálni, hogy 2 hetet hiányozzál????? Nem beszélve arról, hogy az iskola ennyi hiányzás után értesítené a hatóságokat és elvennék a családi pótlékot!!

Arról már ne is beszéljünk, hogy szó nélkül lépsz le otthonról! Miből tellett kimenni és kint maradni külföldön? Számomra ez is hitetetlen!

Hogy hogy reagálnék ilyen szituációra? Valószínűleg csalódott lennék, hogy ilyen felnőtt lett belőle!

2014. jún. 15. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:
87%
Zárat cserélnék elso körben, másodikban osszecsomagolnám a cuccodat, vegul a kezedbe adnám, amikor hazajönnél. Ha ennyi eszed van, akkor élj egyedül, ahogy tudsz.
2014. jún. 15. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!