Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy tud egy anya ilyet...

Hogy tud egy anya ilyet csinálni a gyerekével?

Figyelt kérdés

Nem is tudom hogy kezdjem.

24 éves lány vagyok. Sosem volt anyámmal túl felhőtlen a viszonyom. Sem gyerekkoromba és ahogy nőttem fel, egyre rosszabb lett csak. Mivel édesapám meghalt (nem is ismertem, de ez most lényegtelen), anyám kapott utánam árvaellátást. 18 éves korom elmúltával, még iskolás voltam, járt tovább a pénz, ameddig tanulok. Csak onnantól már nem anyám kapta, hanem az én nevemre jött de ugyanúgy anyám vette fel az ő számlájára érkezett. Évközben abbahagytam az iskolát és mivel tudtam, hogy onnantól nem jár már a pénz, megkérdeztem anyámat, hogy ilyenkor abbahagyják maguktól a folyósítást, vagy szólni kell és ő azt mondta, hogy ezt ő elrendezi... Én meg nem foglalkoztam vele innentől. Dolgozni kezdtem. Hát tényleg elrendezte, mivel a pénzt felvette továbbra is a tudtom nélkül. És mivel az én nevemre jött, ezáltal felhalmozott nekem egy 760ezer ft-os tartozást, ami évekkel később derült csak ki, mert a fizetési felszólító leveleimet szépen átvette és nem szólt róla semmit. Aztán egyszer csak kaptam egy letiltást a fizetésem 33%-áról szólt. Itt derült ki a számomra, hogy mi is történt. Legszivesebben szétvertem volna a fejét... szégyen ide vagy oda, hogy ilyet írok az anyámról. Tehettem volna jogi lépéseket, beperelhettem volna, hogy ő fizesse visssza amit tulajdonképpen jogtanalul felvett és átvert engem, de nem mertem megtenni, mert féltem, hogy kirak itthonról és a megcsapolt fizetésemből nem futotta volna albérletre. Tűrtem a 30 ezer levonogatásokat szépen a fizetésemből, aztán egyszer nem volt munkám 2 hónapig. Most lett megint és én azt gondoltam, hogy a levonások folytatódni fognak, ehelyett kaptam egy inkasszót, ami sokkal rosszabb.... Még több mint fél milló van vissza. Ez nem csak anyagilag tesz tönkre, hanem lelkileg is iszonyúan megvisel, hogy hogy volt képes ezt megtenni... És nem érdekli, hogy hogy fizetem vissza, nem érdekli semmi. Nem dolgozik, rokkantnyugdíjas reggeltől estig a számítógép előtt ül. Mindezek mellett még elvárná, hogy beadjak a rezsibe és az életemet lerágja, hogy miattam több a villany, víz és hogy eltart engem ingyen. Folyamatosan belém köt mindenért. Időközben lett egy komoly kapcsolatom, aki ezt nem akarja elnézni és mivel ő egyenlőre külföldön van, felajánlotta, hogy keressek magamnak egy lakást (vagyis magunknak amikorra már ő is hazajön), és ő kifizeti az albérletet+rezsit csak menjek el innen, mert tudja és látja, hogy mi folyik itthon nálunk. Lassan 1 éve együtt vagyunk, teljesen megbízok benne. Az anyagiak mellett, lelkileg nem tudom feldolgozni, hogy hogy tehette ezt velem anyám, és mennyire nem érdekli, hogy hogy fizetem ki, vagy miből veszek magamnak kaját. Azon gondolkoztam, ha elköltöztem, akkor meg fogok tenni mindent azért, hogy elérjem, hogy igenis vele fizettessék ki, amit felvett a nevemben. Tudom, hogy ebből hatalmas cirkusz lesz, mert anyám olyan értelmi szinten van, hogy meg sem érti mit csinált. Sőt mikor veszekedés volt emiatt, mert nem akartam eltűrni, még majdnem én kaptam érte. Ő nem akar visszafizetni semmit. Attól félek, hogy még ezek után is lelkileg nem fogom bírni, ha ráverem a tartozást, holott őt sem érdekli, hogy engem ez hogy érint. De nem akarom eltűrni, hogy ekkora baleknak nézzen, hogy kinyögöm neki, így is kifizettem már sokat belőle és közbe meg kajára alig maradt pénzem. Úgy érzem, hogy látni se bírom, a konyhába kimenni sincs kedvem, nincs étvágyam, legszivesebben elásnám magam :( Kibe bízhatok, ha a saját anyámba se? Testvérem nincs. Ti mit tennétek?


2014. jún. 15. 15:27
 1/8 A kérdező kommentje:
és olyan is előfordult már, hogy rajtakaptam amint a pénztárcámba turkál... azelőtt meg sokszor feltűnt, mintha kevesebb pénzem lenne mint amire emlékeztem... azóta dugdozom a pénztárcámat.
2014. jún. 15. 15:38
 2/8 anonim ***** válasza:

Ragadd meg a lehetőséget és lépj le. Én biztosan megszakítanék minden kapcsolatot anyámmal, és csak a bíróságon találkoznék viszont vele.


Egyébként nem kérdezted meg anyukádat hogy mégis miért cseszett így ki veled? Egyébként egy fityinget nem adnék a közösbe, megmondanám, hogy fizessen a korábbi árvaellátásból, ami miatt most inkasszó van a számládon.


Ez is egy intő példa arra, hogy a saját ügyeinket mi intézzük el magunk, utána ha gond van, nem lehetünk másra mérgesek.

2014. jún. 15. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

A barátodnak igaza van. El kell költöznöd saját háztartásba. Talán akkor anyukáddal is könnyebben rendeződnének a dolgok. Azt mondják jobb távolról szeretni valakit mint közelről utálni. Amíg otthon laksz addig nem lesz változás, viszont ha külön élsz akár javulhat is a helyzet.

Amúgy totál igazad van. Iszonyatos dolgot tett veled, erre nincs mentség. Egy anya ilyet nem tesz a gyerekével!

2014. jún. 15. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Anyukád beteg. Költözz el, nem tehetsz mást.
2014. jún. 15. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Azért egy levél oda, ahonnan utalták az ellátásodat megpróbálható. Akár leírni, hogy miként halmozódott fel a tartozásod. Ki tudja...talán valamit tudnál intézni velük.
2014. jún. 15. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
a napokban pont ugyanez a történet le volt írva az üzlet kategóriában, csak más számokkal...
2014. jún. 15. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Én csak azt nem értem, hogy miből gondoltad azt, hogy anyukád le tudja mondani az ellátásodat miután már Te kaptad "kézhez".


Amúgy nem tudom, hogy mivel tudnád bizonyítani, hogy azt a pénzt kizárólag anyukád költötte el, hiszen korábban Te kérted arra a számlára a pénzt.


Csak akkor lesz egy kis nyugtod, ha már elköltöztél tőle.

2014. jún. 15. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Én a helyedben elkezdeném eladogatni anyukád cuccait, a pénzt meg szépen eltenném. Oké, hogy felnevelt, de nem egy ekkora adóssággal kellene indítania.

Ha azt akarja/akarta volna, hogy adj bele egy keveset a "közösbe", azt lehet normálisan kérni.

2014. jún. 16. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!